притисни ентер »

План за исхрана: Ден 5 - За појадок слатко уживање, за ручек полнета пастрмка
План за исхрана: Ден 5 - За појадок слатко уживање, за ручек полнета пастрмка

План за исхрана: Ден 5 - За појадок слатко уживање, за ручек полнета пастрмка

На 150 g Balans+ кисело млеко додадете 3 супени лажици овесни снегулки и по половина чашка јаготки и боровинки. Можат да се користат и замрзнати јаготки и боровинки или пак други видови на бобинки, по вкус. Наросете со 2 лажици исечкани бадеми и мелено ленено семе. 1 шолја црно кафе. Добро измиено и исчистено парче пастрмка 250 g го полниме во средина

План за исхрана: Ден 3 - За појадок енергетско смути, за вечера ориз со кари

План за исхрана: Ден 3 - За појадок енергетско смути, за вечера ориз со кари

Половина банана, 250 g Balans+, 30 g (една лажица) протеин од сурутка, 1 живо јајце, 1 лажица мелен лен, 1 мала лажичка какао и 2-3 коцки мраз. Изблендирајте ги состојките за да добиете хомоген течен пијалак. Шолја црно кафе Месото исечкано на коцкички посолете го со малку хималајска сол, црн бибер и сенф. Пропржете го кратко дури малку не зарумени,

План за исхрана: Ден 4 - За ручек пилешко на скара, за ужина овошен јогурт

План за исхрана: Ден 4 - За ручек пилешко на скара, за ужина овошен јогурт

Мала шолја просо, кое е киснето во вода од претходната ноќ, се вари околу 15 минути утрото, се додаваат семки како сончоглед, сусам, семки од тиква, 2 супена лажица ленено масло и едно канче кисело млеко Balans+. Шолја црно кафе. Пропржете го пилешкото со микс од кромид, лук, изрендан свеж ѓумбир, маслиново масло и сол на повисока температура. Во друго

Dave’s Kitchen: Пилешко на медитерански начин

Dave’s Kitchen: Пилешко на медитерански начин

Доколку копнеете по вистински медитерански вкус, полн со свежина и пријатна арома овој рецепт е она што го барате. Сочни пилешки гради, супер вкусен медитерански фил од домати, лукче и маслинки, а сето тоа збогатено со вкус на моцарела, гауда и оригано. Совршена комбинација на вкусови во едно супер елегантно јадење кое има одлична презентација. Погодно