притисни ентер »

🎥 ТРЕНЕРОТ НА ТАТРАН ПРЕШОВ СЕ ОДЈАВИ СО ГОЛ ЗАДНИК Инцидент во словачкиот ракометен шампионат
🎥 ТРЕНЕРОТ НА ТАТРАН ПРЕШОВ СЕ ОДЈАВИ СО ГОЛ ЗАДНИК Инцидент во словачкиот ракометен шампионат

🎥 ТРЕНЕРОТ НА ТАТРАН ПРЕШОВ СЕ ОДЈАВИ СО ГОЛ ЗАДНИК Инцидент во словачкиот ракометен шампионат

Тренерот на словачкиот ракометен шампион Татран Прешов, Павол Јано им покажа гол задник на противничките навивачи и предизвика инцидент во прославата на шампионската титула. Ракометарите на Татран Прешов ја заокружија сезоната со освојување на 18 шампионска титула и враќање на ракометниот трон во Словачка од кој лани беа неочекувано симнати. Во финалната

ЦИРКУЗ ТАТРАН: Тренерот со гол задник се одјави од клупата

ЦИРКУЗ ТАТРАН: Тренерот со гол задник се одјави од клупата

Екипата на Повашка Бистрица минатата сезона успеа да прекине низа од шампионски титули на Татран Прешов што траеше цели 15 години. Сезонава Татран се врати на тронот победувајќи ја Бистрица со 3-2 во Плејоф серијата. Финалниот меч имаше „украсен“ детал. Однапред се знаеше дека тренерот на Татран, Словакот Павол Јано заминува од клубот, а се знаеше