притисни ентер »

Бонга на пат кон Белград: Се збогуваше со Баерн Минхен
Бонга на пат кон Белград: Се збогуваше со Баерн Минхен

Бонга на пат кон Белград: Се збогуваше со Баерн Минхен

Германскиот репрезентативец Исак Бонга и официјално повеќе не е дел од Баерн Минхен. Тоа тој го потврди на социјалните мрежи каде се збогуваше со германскиот евролигаш со што се подготвено за официјално претставување како нов кошаркар на Партизан. Дваесетичетиригодишникот кој има и НБА искуство настапувајќи за ЛА Лејкерс, Вашингтон и Торонто се врати