притисни ентер »

Совет за совршен „мејк ап“ за девојки со пеги!
Совет за совршен „мејк ап“ за девојки со пеги!

Совет за совршен „мејк ап“ за девојки со пеги!

Не се срамете од пегите, напротив истакнете ги и бидете посебни... Доколку имате пеги на лицето, обидот да ги прекриете истите е едноставно погрешен, затоа ви даваме неколку совети како да се нашминкате и истовремено да ги искористите како адут. # Користете светла подлога Кога нанесувате подлога клучно е да изберете некоја која ќе направи проѕирен