притисни ентер »

Вашите алишта избледеле: Еве како со помош на кафе да ја вратите бојата на облеката
Вашите алишта избледеле: Еве како со помош на кафе да ја вратите бојата на облеката

Вашите алишта избледеле: Еве како со помош на кафе да ја вратите бојата на облеката

Како на омиленото парче облека, кое со текот на времето ја изгубило својата боја од носење и перење, можеме да му го вратиме првобитниот изглед и сјај? Денеска ви носиме неколку корисни совети за овој проблем со кој сите се соочуваме. Вашите фармерки ќе изгледаат речиси како нови, ако во машината за алишта за време на последното плакнење ставете две