притисни ентер »

Фанови на Лестер се прашуваат: Зарем Хари Мегваер се уште игра за нас?
Фанови на Лестер се прашуваат: Зарем Хари Мегваер се уште игра за нас?

Фанови на Лестер се прашуваат: Зарем Хари Мегваер се уште игра за нас?

Манчестер Јунајтед вчера повторно ги разочара своите навивачи, откако им приреди уште еден пораз од Лестер, како и минатата сезона. Овој пат, иако први поведоа со голот на Мејсон Гринвуд, на крајот им се случи катастрофален крај, во кој загубија со 4:2. Вчера и денеска непрестано пристигнаат критики на сметка за капитенот на Јунајтед, Хари Мегваер,

Играч од 87 милиони евра – Јунајтед примија четири гола по неговите грешки

Играч од 87 милиони евра – Јунајтед примија четири гола по неговите грешки

Хари Мегваер е виновникот за поразот на Манчестер јунајтед кај Лестер (4:2). Најскапиот дефанзивец во историјата на фудбалот, според медиумите е виновен за сите голови што ги постигнаа играчите на Лестер. За својата игра, Мегваер, доби двојка. Максимална оценка е десетка. „Требаше уште да добие црвен кртон за да биде оценет со единица“, се дел од коментарите

Цел свет му се смее на дефанзивецот кој е платен 87 милиони евра, изгледаше како почетник

Цел свет му се смее на дефанзивецот кој е платен 87 милиони евра, изгледаше како почетник

ВИДЕО: Цел свет му се смее на дефанзивецот кој е платен 87 милиони евра, изгледаше како почетник З.С. Пред 2 минути Мегваер има вина за сите четири голови кои ги прими Манчестер јунајтед во натпреварот со Лестер/ фото: EPA-EFE/Laurence Griffiths Манчестер јунајтед загуби со 4:2 во дербито во Премиер лигата од Лестер, а вистински трагичар е најскапиот

Играч од 87 милиони евра – Јунајтед примија четири гола по неговите грешки

Играч од 87 милиони евра – Јунајтед примија четири гола по неговите грешки

Хари Мегваер е виновникот за поразот на Манчестер јунајтед кај Лестер (4:2). Најскапиот дефанзивец во историјата на фудбалот, според медиумите е виновен за сите голови што ги постигнаа играчите на Лестер. За својата игра, Мегваер, доби двојка. Максимална оценка е десетка. „Требаше уште да добие црвен кртон за да биде оценет со единица“, се дел од коментарите

Играч од 87 милиони евра – Јунајтед примија четири гола по неговите грешки

Играч од 87 милиони евра – Јунајтед примија четири гола по неговите грешки

Хари Мегваер е виновникот за поразот на Манчестер јунајтед кај Лестер (4:2). Најскапиот дефанзивец во историјата на фудбалот, според медиумите е виновен за сите голови што ги постигнаа играчите на Лестер. За својата игра, Мегваер, доби двојка. Максимална оценка е десетка. „Требаше уште да добие црвен кртон за да биде оценет со единица“, се дел од коментарите

Што правеше Мегваер кога Дака постигна гол? 🎥

Што правеше Мегваер кога Дака постигна гол? 🎥

Maнчестер Јунајтед вчера беше поразен во натпреварот против Лестер, а после овој пораз се шпекулира дека раководството сериозно размислува да го отпушти Солскјер. Меѓутоа Норвежанецот не е единствениот кој се критикува, многу критики по натпреварот доби и Хари Мегваер . Не само што одигра лош натпревар Мегваер, туку е и предмет на социјалните мрежи

Часови го делат Солшер од отказ, а на Мегваер му се смее цела – Англија

Часови го делат Солшер од отказ, а на Мегваер му се смее цела – Англија

Убедливиот пораз на Манчестер Јунајтед на вчерашното гостување кај Лестер (2-4) најверојатно ќе ја „прелее чашата“ на управата на клубот кога станува збор за тренерот Оле-Гунар Солшер, за кого се вели дека само часови го делат од добиваше шут-карта од клупата на „ѓаволите“. Норвежанецот, сепак, не е единствениот кон кого е насочен целиот гнев на навивачите

Цела Англија му се смее на Мегвајер: Што правеше при голот на Дака?

Цела Англија му се смее на Мегвајер: Што правеше при голот на Дака?

Манчестер Јунајтед е во серија од три натпревари без победа во Премиер лигата и веќе заостанува пет бода во однос на лидерот Челси. Вчера повторно покажа дека нешто не чини во екипата откако загуби со 2-4 на гостувањето кај Лестер. Навивачите се незадоволни од прикажаното на целиот тим, но особено се критични кон најскапиот дефанзивец во историјата

“Фановите“ на Јунајтед гневни на Мегваер: Дали овој вреди 80 милиони фунти?

“Фановите“ на Јунајтед гневни на Мегваер: Дали овој вреди 80 милиони фунти?

Вчера во дербито во Премиер – лигата, во фантастичен меч, Лестер со 4:2 го победи Манчестер Јунајтед. Навистина беше возбудливо, а еден од виновниците за поразот на Јунајтед беше и Хари Мегваер, стоперот кој имаше и повеќе од лош ден. Имено тој беше виновен за третиот гол на Лестер, а она што се случи, односно неговата реакција на голот на Дака за

Солскјер пред отказ, на Мегавер му се смее цела Англија

Солскјер пред отказ, на Мегавер му се смее цела Англија

Манчестер Јунајтед е во криза, запиша низа од три натпревари без победа во Премиерлигата, врвот е се подалеку, Оле Гунар Солскјер е пред отказ. Јунајтед  загуби со 2-4 на гости кај Лестер, тоа  ја продлабочи кризата, критики за играта во одбраната и особено за кон најскапиот дефанзивец во историјата на клубот Хари Мегваер кој е и капитен на тимот.