притисни ентер »

Чави по неочекуваниот кикс на Барселона: Очигледно е дека имаме една слаба точка
Чави по неочекуваниот кикс на Барселона: Очигледно е дека имаме една слаба точка

Чави по неочекуваниот кикс на Барселона: Очигледно е дека имаме една слаба точка

Барселона го презема врвот на табелата во Ла Лига откако Реал Мадрид загуби на дербито со Атлетико, но многу брзо може да дојде до пресврт бидејќи каталонците потфрлија вчера на гостувањето кај Мајорка. Тимот на Чави Ернандес повторно бркаше резултат, но за разлика од пред неколку дена кога направи страшен пресврт, сега мораше да се задоволи само со

Чави: Ова не смее да се повтори

Чави: Ова не смее да се повтори

Барселона не успеа да ја победи Мајорка во седмото коло. Избраниците на Чави, не успеаја да го повторат пресвртот што го направија против Селта. На крајот Каталонците мораа да се задволат со еден бод, мечот заврши 2:2. „Проблемот е што ни дадоа голови по наши грешки. Тоа не смее да се повтори. Имавме добри шанси, но поради страшни грешки не победивме

Чави по ремито со Мајорка: Правиме индивидуални грешки, мора да бидеме поконцентрирани

Чави по ремито со Мајорка: Правиме индивидуални грешки, мора да бидеме поконцентрирани

Чави по ремито со Мајорка: Правиме индивидуални грешки, мора да бидеме поконцентрирани Ф.К. Пред 4 минути фото: EPA-EFE/Enric Fontcuberta Во вторникот Барселона во шпанската фудбалска „Ла Лига“ одигра само 2:2 на гостувањето против Мајорка , и ваквото реми може да го искористат ривалите во трката за титулата. Добиј ги најважните вести, бесплатно на

Чави по ремито со Мајорка: Барселона загуби бодови поради две еклатантни грешки

Чави по ремито со Мајорка: Барселона загуби бодови поради две еклатантни грешки

Каталонците одиграа 2:2 со Мајорка и освоија само бод, иако важеа за големи фаворити. - Проблемот е што противникот поведе по нашата грешка. Само што почнавме да го играме нашиот најдобар фудбал, имаше уште една грешка во одбраната. Вакви грешки не треба да се случуваат, особено на вакви натпревари. Имавме чисти шанси, а примивме два гола по наши очигледни

Чави: Ова не смее да се повтори

Чави: Ова не смее да се повтори

Барселона не успеа да ја победи Мајорка во седмото коло. Избраниците на Чави, не успеаја да го повторат пресвртот што го направија против Селта. На крајот Каталонците мораа да се задволат со еден бод, мечот заврши 2:2. „Проблемот е што ни дадоа голови по наши грешки. Тоа не смее да се повтори. Имавме добри шанси, но поради страшни грешки не победивме

Чави: Ова не смее да се повтори

Чави: Ова не смее да се повтори

Барселона не успеа да ја победи Мајорка во седмото коло. Избраниците на Чави, не успеаја да го повторат пресвртот што го направија против Селта. На крајот Каталонците мораа да се задволат со еден бод, мечот заврши 2:2. „Проблемот е што ни дадоа голови по наши грешки. Тоа не смее да се повтори. Имавме добри шанси, но поради страшни грешки не победивме

Чави по ремито со Мајорка: Барселона загуби бодови поради две еклатантни грешки

Чави по ремито со Мајорка: Барселона загуби бодови поради две еклатантни грешки

Тренерот на Барселона, Чави го критикуваше тимот грешките во одбраната на синоќешното гостување во Палма де Мајорка. Каталонците одиграа 2:2 со Мајорка и освоија само бод, иако важеа за големи фаворити. – Проблемот е што противникот поведе по нашата грешка. Само што почнавме да го играме нашиот најдобар фудбал, имаше уште една грешка во одбраната.

Чави лут: Две неверојатни грешки не чинеа два бода

Чави лут: Две неверојатни грешки не чинеа два бода

Барселона се „лизна“ на гостувањето во Палма де Мајорка. Против Мајорка одигра 2-2, и покрај тоа што два пати губеше, сепак, на крајот каталонскиот тим се враќаше и успеа да освои бод. Тренерот на „Каталонците“ Чави по натпреварот беше лут од изданието и од резултатот на својот тим. „Главниот проблем беше тоа што противникот даде два гола по наши грешки

Чави по ремито со Мајорка: Барселона загуби бодови поради две еклатантни грешки

Чави по ремито со Мајорка: Барселона загуби бодови поради две еклатантни грешки

Тренерот на Барселона, Чави го критикуваше тимот грешките во одбраната на синоќешното гостување во Палма де Мајорка. Каталонците одиграа 2:2 со Мајорка и освоија само бод, иако важеа за големи фаворити. – Проблемот е што противникот поведе по нашата грешка. Само што почнавме да го играме нашиот најдобар фудбал, имаше уште една грешка во одбраната.