притисни ентер »

Топ вести

Храна

Прекрасна ПОСНА КОКОС БАЈАДЕРА: Едноставна за правење, декоративна и вкусна, без печење

Прекрасна ПОСНА КОКОС БАЈАДЕРА: Едноставна за правење, декоративна и вкусна, без печење

Еве уште еден посен колач со бисквити и кокос, погоден за посни слави славски трпези. Потребни состојки: 300 г шеќер 200 мл вода 250 г маргарин 300 г мелени посни бисквити 100 г кокос За глазура: 100 г бело посно чоколадо 3 лажици масло Постапка: Шеќерот и водата ставете ги во мало тенџере, па кога ќе проврие варете уште 3-4 минути. Додадете го маргаринот

Чорба од бел и црн телешки џигер

Чорба од бел и црн телешки џигер

- тенка запршка од 1-2 лазици брашно и мрсно по потреба. Се зовриваат парчињата џигер, се фрла таа вода и потоа се варат со чиста вода. Штом зовријат се додава сол. Кога се варени, се сецкаат на коцки и пак се враќаат во тенџерето со вода. Во водата се додава и коцката за бујон. Се додава фидето и се продолжува со варење додека тоа е готово. Потоа

Да се направи алва е вистински мајсторлук, зошто правата алва треба да се двои од лажицата – стари рецепти

Да се направи алва е вистински мајсторлук, зошто правата алва треба да се двои од лажицата – стари рецепти

Насловна фото: Родна Трпеска РЕЦЕПТ 1 Велат, да се направи алва е вистински мајсторлук. Правата алва треба да се одвојува од лажицата, да не биде премногу брашно, да не е премногу масна, да не “дави” и да може да се јаде и со рака, но и со вилјушка. Оца е традиционален рецепт за алва без џемови, ванила или други додатоци, само ореви за наросување.

Крцкави стапчиња со џимиринки (чварки)

Крцкави стапчиња со џимиринки (чварки)

Прво со помош на Нутрибулет ги мелиме џимиринките. Во вангличка ги ставаме јајцето, солта, џимиринките и јогуртот. Промешуваме. Потоа во еден сад ги соединуваме брашното, пецивото и содата. Замесуваме тесто, мазно и нелепливо. Одма сучиме кора танка околу 3-5 мм. Со помош на алатка ја сечеме на стапчиња. Одозгора премачкуваме со изматено јајце и наросуваме

(РЕЦЕПТ) Чоколадна торта со портокал без брашно: Вкус кој вечно се памти

(РЕЦЕПТ) Чоколадна торта со портокал без брашно: Вкус кој вечно се памти

Состојки: * 2 портокали * 6 јајца * 1 лажица прашок за пециво * ½ лажица сода бикарбона * 1 ¼ шолја шеќер * 2 шолји мелени лешници или брашно од лешници * ½ шолја какао * ½ лажица цимет * прстофат сол * шеќер во прав Подготовка: - Портокалите ставете ги во средно голем сад за готвење и прекријте ги со вода - Кога водата ќе почне да врие, ставете капак

Со овој трик конечно гравот можам да го јадам без страв дека ќе ми се подуе стомакот, без гасови

Со овој трик конечно гравот можам да го јадам без страв дека ќе ми се подуе стомакот, без гасови

Фото и рецепт: Иванчица Го обожувам гравот, но ми прави страшни непријатности – ми создава гасови и ми го дуе стомакот, понекогаш и два-три дена. Што сè не направив: додавав сода бикарбона во варењето, ким, нане, оцет додека го јадев и секојпат со страв дека ќе ми направи проблем. За среќа една пријателка ми откри еден трик и оттогаш немам мака со

Посни погачици “АЛА ВЕДНАШ ГОТОВИ” за вкусен појадок или вечера

Посни погачици “АЛА ВЕДНАШ ГОТОВИ” за вкусен појадок или вечера

Многу вкусни погачици кои се печат во рерна без дополнителни маснотии. Потребни состојки: 250 г испасиран варен компир 250 г посен маргарин 400 г брашно 20 г квасец 3 лажици ајвар ½ китка магдонос малку шеќер 1 лажичка сол по вкус може да додадете и малку ситно сечкани перца од млад кромид или праз Постапка: Излупете го компирот и ставете го да се

Потпечено пилешко со бешамел сос

Потпечено пилешко со бешамел сос

Потребни состојки : Еден компир Сол, бибер, масло Една главица кромид Две чешниња лук Еден морков 500 гр пилешки стек Малку сланина Сос од домати Кашкавал За бешамел: 500 гр путер 2 лажици брашно 400 мл млеко Малку мускатно оревче Начин на подготовка : Најпрво подгответе го бешамелот. Брашното запржете го на путерот, разредете со млекото и оставете да

Едноставни трикови за да ги украсите новогодишните колачи

Едноставни трикови за да ги украсите новогодишните колачи

Новогодишните колачи секогаш привлекуваат повеќе внимание ако се убаво украсени. На креативните дизајни не можат да им одолеат ни децата ни возрасните. Испечете колачи по сопствен рецепт, дајте им облик со калап, а потоа украсете ги според идеите во овие видеа – лесно и брзо. Christmas Treats 5 Ways Need holiday treats on the fly? Sleigh Christmas

Бомбици со локум и сусам

Бомбици со локум и сусам

Прво во нелеплива тава на умерен оган го тостираме сусамот. Додека е топол го додаваме во садот со локум, кој од топлината ќе омекни. Додаваме некоја капка лимон и по желба шеќер во прав. Месиме со рака до изедначување на смесата. Потоа со влажни раце формираме бомбици. Ги декорираме со растопено чоколадо.