притисни ентер »

Топ вести

Lifestyle

Која е вашата вистинска сродна душа: Пронајдете партнер кој заедно со вас ќе се справи со најголемите животни бури

Која е вашата вистинска сродна душа: Пронајдете партнер кој заедно со вас ќе се справи со најголемите животни бури

Вашата сродна душа е некој кој е доволно силен да ги издржи најголемите животни бури заедно со вас! Секој од нас барем еднаш во животот бил повреден, но емоционалните рани со текот на времето заздравуваат. Негативните искуства од минатото не се причина да се плашите од нова љубов. Поради страв од предавство, загуба или скршено срце, не смеете да си

Бред Пит одговори дали Џенифер Анистон ќе му биде партнерка на Оскарите

Бред Пит одговори дали Џенифер Анистон ќе му биде партнерка на Оскарите

На меѓународниот филмски фестивал Санта Барбара вчера вечер, новинарите го прашаа Бред Пит дали планира да ја однесе Џенифер Анистон на доделувањето на наградите на Академијата следниот месец, а неговата реакција ги воодушеви. 56-годишниот актер се смееше срдечно пред да одговори дека нема партнерка за на Оскарите и се повлече од пред микрофонот. Вестите

Ксенија има 43. години, мајка е на 4 деца и е вистинска бомба

Ксенија има 43. години, мајка е на 4 деца и е вистинска бомба

Ксенија Вербицкаја од Санкт Петербург победи на натпреварот во убавина Mrs Universal Classic што се одржа во Бугарија. View this post on Instagram MrsUniversal Classic 2020👑🇷🇺 A post shared by Ksenia (@verbksenia) on Jan 22, 2020 at 7:36am PST Натпреварот во убавина Mrs Universal Classic се одржа во Софија (Бугарија) и на него победи 43-годишната

Самостојноста не е лесна: Хари и Меган се најдоа во неволја?

Самостојноста не е лесна: Хари и Меган се најдоа во неволја?

Принцот Хари и неговата сопруга, војвотката Меган, уште на самиот почеток од своето осамостојување од кралското семејство сфатија дека тоа можеби и не беше лесно како што замислуваа. Тие се обидоа да го заштитат својот бренд „Сасекс ројал“, но еден доктор од Австралија поднел жалба против тоа. Тие сакаа да го искористат своето препознатливо име за