притисни ентер »

Топ вести

Lifestyle

ДНЕВЕН ХОРОСКОП: Денешниот ден ќе биде поволен за следните хороскопски знаци!

ДНЕВЕН ХОРОСКОП: Денешниот ден ќе биде поволен за следните хороскопски знаци!

Овен Доаѓа до подобрување на училиште. Ќе имате многу позитивна енергија.  Ако имавте проблеми на полето на љубовта, денеска е совршен ден да ги решите. Бик Немате доволна енергија за да се посветите на сите работи кои чекаат на вас.  Посветени сте на вашиот партнер и убаво се чувствувате. Пред вас е поволен ден за љубов. Близнаци Ако другарарувате

„Next Time“ пред преполн театар ја промовираа преработката на „Нешто ќе те питам бабо“

„Next Time“ пред преполн театар ја промовираа преработката на „Нешто ќе те питам бабо“

Вечерва во Драмскиот театар во Скопје, дуото „Next Time“ ја промовираше својата преработка и видео записот на старата македонска народна песна „Нешто ќе те питам бабо", пред преполн театарски храм. По преработката на старите македонски песни „Ја излези Ѓурѓо" и „Слушам кај шумат шумите", кои уживаат голема популарност, познатото македонско дуо реши

Фото | Влатко Лозаноски приреди концерт за паметење, секоја чест

Фото | Влатко Лозаноски приреди концерт за паметење, секоја чест

Многу љубов, многу емоции и многу среќа преточени во преубава атмосфера го одбележаа првиот голем концерт на Лозано во саботата во ВИП Арената. Насмеани лица од сите генерации ги пееја неговите хитови во еден здив… а тоа е доволен показател дека Лозано може и тоа како да полни големи сали. Незаборавен концерт приреди Влатко со што покажа дека македонските

Таа беше до неа додека умираше, а сега не се двои од нејзината внука: Сестрата на Дивна се огласи прв пат по смртта на својата сестра

Таа беше до неа додека умираше, а сега не се двои од нејзината внука: Сестрата на Дивна се огласи прв пат по смртта на својата сестра

Таа беше до неа додека умираше, а сега не се двои од нејзината внука: Сестрата на Дивна се огласи прв пат по смртта на својата сестра (ВИДЕО) Познатата српска радио водителка Дивна Карлеуша почина на 3-ти март месецов на 61 година по тешката болест со која се справуваше со години наназад. Целото време додека Дивна боледуваше до неа беше нејзината сестра