притисни ентер »

Топ вести

Љубов

Мал трик за долга и среќна врска

Мал трик за долга и среќна врска

Сексуалниот однос е доста интимен момент кој ги зближува партнерите и ја прави врската целосна. Меѓутоа постои уште еден фактор, кој според најновите истражувања гарантира долга и квалитетна врска. Докажано е дека жените по сексуалниот однос сакаат да се галат, додека кај мажите значително паѓа енергијата и единствено за што размислуваат е добар сон

Мажите сакаат да разговараат навечер, а жените наутро

Мажите сакаат да разговараат навечер, а жените наутро

Мажите се подготвени да ги соослушаат своите сопруги или девојки во 20:15 часот, додека припадничките на женскиот пол најподготвени за разговарање се наутро во 08:20 часот.  Ова го покажуваат резултатите од едно британско истражување за односите меѓу мажите и жените. Истражувачите констатираат дека токму оваа разлика објаснува зашто не успеваат многу

Како полесно да го заборавите поранешниот партнер во 5 чекори?

Како полесно да го заборавите поранешниот партнер во 5 чекори?

Некои раскинувања се толку болни што можат да се споредат со тагата што ја чувствуваме кога ќе изгубиме член на семејство. И покрај тоа, некои луѓе сè уште сметаат дека времето лекува сè и дека не треба активно да работат за да ја подобрат својата психолошка состојба. Ние не се согласуваме со ова, доколку можат да се избегнат непотребни страдања. Веруваме

Новинарка добила скап подарок од момчето - сакал да ја изненади, па горко се покајал! Дознала дека ја изневерува, еве како...

Новинарка добила скап подарок од момчето - сакал да ја изненади, па горко се покајал! Дознала дека ја изневерува, еве како...

На новинарката Џејн Слејтер, момчето ѝ подарило паметен часовник како божиќен подарок, но немал идеја дека поради тоа сериозно ќе се покае! Имено, тие двајца си ги усогласиле своите активности кои ги следи часовникот за да можат меѓусебно да се мотивираат, а се покажало дека токму тоа помогнало за момчето да стане поранешен. Една вечер, поточно за

Секој хороскопски знак има своја мала тајна за сексот

Секој хороскопски знак има своја мала тајна за сексот

Секој поединец има своја мала сексуална тајна, а хороскопот открива која е таа. Овен Овните најмногу ги возбудува ненадеен утрински секс и кога некој за време на сексуалниот чин силно ќе ги повлече за косата. Бик Биковите обожаваат бакнежи на вратот и чоколада. Треба да се препуштите на фантазијата и да направите добра комбинација од овие две нешта

Девет знаци кои покажуваат дека се состанувате со губитник

Девет знаци кои покажуваат дека се состанувате со губитник

Губитникот не е негативец, туку ментален склоп и психолошки профил на човек. Еве како да сфатите дали сте во врска со губитник. 1. Штеди на сè, особено на вас Може да заработува многу малку или не толку лошо, но во секој случај, ќе останете без вечери во ресторани, цвеќиња без причина и подароци за 8-ми Март. Тој живее во мрачен, изнајмен стан: затоа

По 40 години заеднички живот секој ден имаат секс и тоа по два-три пати дневно

По 40 години заеднички живот секој ден имаат секс и тоа по два-три пати дневно

Секоја недела “The Guardian“ објавува интересни писма од читателите на тема сексуален живот, а во едно од нив читател кој е во брак над 40 години со својата сопруга, вели дека тие сè уште водат љубов, барем еднаш дневно. „Сопругата и јас влеговме во петтата деценија од заедничкиот живот, сè уште водиме љубов барем еднаш, а се случува и два пати па

Топ 5 секс фантазии: Што се крие зад овие желби?

Топ 5 секс фантазии: Што се крие зад овие желби?

Петте најчести сексуални фантазии се покорност, доминација, егзибиционизам, воајеризам и групен секс. Повеќето луѓе не сакаат да направат ништо повеќе од фантазирање за овие желби. Секс фантазиите се моќен начин за зголемување на возбудата и за размрдување на сексуалниот живот на двојките. Многу луѓе фантазираат за време на сексот и тоа им помага да

Како да препознаете дека сте во врска со емоционален манипулатор?

Како да препознаете дека сте во врска со емоционален манипулатор?

Upset young woman sitting with her husband in the background Понекогаш може да бидете повредени многу лесно. Затоа, подобро е на време да ги препознаете знаците дека сте во љубовна врска со емоционален манипулатор. Како да препознаете дека сте во врска со емоционален манипулатор? Заведување Доколку привлечете внимание на некој маж, тој ќе се потруди

Пет заблуди за секс-играчките во кои воопшто не треба да верувате

Пет заблуди за секс-играчките во кои воопшто не треба да верувате

Сексуалните помагала можат да го зачинат нашиот сексуален живот и да го направат многу возбудлив и интересен. Но и денес, во екот на технолошкиот развој и осовременување на човекот, постојат заблуди поврзани со секс-играчките во кои не смееме да веруваме. Еве некои од нив. Ги користат луѓе кои имаат лош или воопшто немаат сексуален живот. Оваа заблуда