притисни ентер »

Топ вести

Мода

Затворена проекција на „Бомбшел“ : Никол, Шарлиз и Марго се кралици на стилот

Затворена проекција на „Бомбшел“ : Никол, Шарлиз и Марго се кралици на стилот

САД- Eден од најочекуваните филмови во Холивуд е дефинитивно „Бомбшел“ (Bombshell), контроверзната драматизација на Џеј Роуч за настаните околу падот на озлогласениот мозок позади „Фокс њуз“, Роџер Аилс , чија прва проекција зад затворени врати се одржа викендов во Лос Анџелес. Покрај добрата приказна, она што е интересно во однос на филмот е тоа што

Обојте го овој октомври во розово – стилската бомбер јакна од Елена Лука е моден хит!

Обојте го овој октомври во розово – стилската бомбер јакна од Елена Лука е моден хит!

Октомври е розов месец, со суштинска симболика и гласна порака за подигнувањето на јавната свест за ракот на дојка, а модниот свет секоја година со различни кампањи придонесува за масовноста на пораката. Во прилог на ова круцијално прашање за нашето здравје, денеска нашиот избор од актуелната линија на модниот бренд Елена Лука е розов. Се работи за

Нова колекција венчаници на Зухаир Мурад за романтични невести

Нова колекција венчаници на Зухаир Мурад за романтични невести

Покрај колекциите за пролет 2020, дел од модните куќи и дизајнери деновиве ги презентираат и невестинските колекциии за актуелната сезона. Меѓу нив е и либанскиот дизајнер Зухаир Мурад. Со едиторијал, тој ги претстави новите креации, за кои вели дека ќе го задоволат вкусот и на најпребирливите невести. Она што веднаш се забележува е дека доминира винтиџ

104 години стар бар во Њујорк прогласен за најдобар на светот за 2019

104 години стар бар во Њујорк прогласен за најдобар на светот за 2019

„Данте“ во Њујорк, стар 104 години, победи силна конкуренција и се најде на првото место на листата на најдобрите светски барови за 2019. Иако служи модерна италијанска храна и широк избор на коктели, „Данте“ сѐ уште е најпознат по еспресото и коктелот „Негрони“. Оригиналниот „Данте“ бил отворен во 1915 во тогашно доминантно италијанско маало и освои

Целосен аутфит со едно парче – џемпер фустаните се идеални за актуелната сезона

Целосен аутфит со едно парче – џемпер фустаните се идеални за актуелната сезона

Одредени парчиња облека имаат клучна улога во конкретна сезона од годината, до толку што истата е незамислива без нив во моден контекст. Во периодот есен-зима едно од таквите есенцијални парчиња се џемпер фустаните. Практично решение, кое спојува елегантен, урбан и пријатен изглед. Истовремено, не мора многу да се трудите околу комбинирањето, бидејќи

Понеделник во кожени панталони и кафено палто со ремен

Понеделник во кожени панталони и кафено палто со ремен

Првиот ден од работната недела и ден после продолжениот викенд времето е одлично, но утрата се студени, па да одбереме комбинација со топли парчиња. Носиме кожени панталони и ги комбинираме со црна блузичка, а одозгора кафено палто со впечатлив ремен на половината. Стајлингот го надополнивме со интересна црна чантичка, шапка и очила за сонце, а накитот

На тема машки чизми… Предлог модели и како да ги комбинирате!

На тема машки чизми… Предлог модели и како да ги комбинирате!

Кога станува збор за тоа што мора да поседува еден маж, пар чизми се секогаш на врвот на листата. Не само што се практични и удобни туку и одлично се комбинираат и го подобруваат стилот. Еве неколку предлози на чизми за сезоната што следува и како да ги носите истите. Челзи чизми Благодарение на нивиот минималистички изглед овие чизми можете да ги

Колку мажите во Македонија водат грижа за својот изглед според еден од најпознатите стилисти за шминка и фриузра кај нас?

Колку мажите во Македонија водат грижа за својот изглед според еден од најпознатите стилисти за шминка и фриузра кај нас?

Минатата недела нашиот тим имаше можност да разговара со Драган Гоцев, младиот и перспективен стилист за шминка и фризура кој ни доаѓа од Струмица. Полека Драган станува препознатлив во јавноста пред се поради соработката со голем број на славни личности од кај нас и поради квалитет кој што тој го нуди. Во разговор со него, успеавме да дознаеме нешто

Колку во Македонија е развиена културата за уживање во пурите?

Колку во Македонија е развиена културата за уживање во пурите?

Мала држава сме и во однос на тоа колку ни се достапни некои работи, и кога на тоа ќе се додадат и историските моменти како и моменталната општествена ситуација, може да се каже дека полека развиваме култура за уживање во пурите. Би сакал да напоменам дека од дамнешни времиња пурата е асоцијација на луксуз и хедонизам. Пурите во минатото биле и тешко

Тамара со фустан од 11.390 денари на „Макфест“

Тамара со фустан од 11.390 денари на „Макфест“

Тамара Тодевска викендов учествуваше во ревијалниот дел на „Макфест 2019“. Пејачката за настапот изгледаше одлично, во долг фустан во анимал принт од брендовите на „Фешн Груп Македонија“. Долгиот фустан од Guess чини 11.390 денари , тоалета со која Тодевска изгледаше беспрекорно.