притисни ентер »

Топ вести

Патувања

Најдобри несекојдневни места за кампување во Европа

Најдобри несекојдневни места за кампување во Европа

Camping.info е страница како Airbnb, во која наместо луксузни хотели и станови, можете да најдете кампови, повеќе или помалку луксузни. Процесот на наоѓање е ист како и на другите страни за сместување, освен што е базиран на кампување. По изборот на земјата во која сакате да кампувате, ќе ви биде претставен список на кампови со сите потребни информации

Прекрасно место во Данска каде што луѓето живеат во прекрасни кружни градови

Прекрасно место во Данска каде што луѓето живеат во прекрасни кружни градови

Постојат многу урбани простори во светот кои се толку уникатно планирани, што ги оставаат луѓето без зборови. Со помош на сателитите и воздушните фотографии можеме да видиме колку внимателно се поставуваат зградите. View this post on Instagram While visiting the beautiful capital city of Copenhagen in Denmark, I encountered what seems like an alien

Патувањето може да ве направи посреќни отколку стапувањето во брак, вели студијата!

Патувањето може да ве направи посреќни отколку стапувањето во брак, вели студијата!

Не е битно дали патувате со само една торба или пак правите резервација во некој луксузен хотел: сите патувачки искуства позитивно влијаат врз вашето здравје и ви дава значен ефект на ендрофин. За некои луѓе, уживањето може да ги оттргне од помислата за други значајни моменти во нивниот живот како земањето во брак или имањето дете. Booking направиле

Што може да нѐ научи Јапонија за чистотата?

Што може да нѐ научи Јапонија за чистотата?

Учениците седат со ранците на клупите, едвај чекаат да се вратат дома по одржаните седум часа од по 50 минути. Внимателно го слушаат наставникот додека ги известува за утрешниот распоред. Потоа, како и секој ден, последните зборови на наставникот за тој ден се: - Добро, списокот за чистење денес. Првата и втората редица ќе ја чистат училницата. Третата

Кои места ќе бидат најпопуларни во 2020 според Airbnb?

Кои места ќе бидат најпопуларни во 2020 според Airbnb?

Airbnb, платформата за сместување, откри на кои европски и светски дестинации расте популарноста, или каде повеќето луѓе ќе патуваат следната година. Првото место на скалата е американскиот град Милвоки во американската држава Висконсин. Овој историски скапоцен камен на бреговите на езерото Мичиген честопати бил занемаруван во минатото, но луѓето сè

Словенија ќе ги поврзе своите зелени дестинации со велосипедски туризам

Словенија ќе ги поврзе своите зелени дестинации со велосипедски туризам

Словенија ќе ја отвори најдолгата маршрута за велосипедски туризам на светот, со која ќе ги поврзе локациите што се носители на Зелен сертификат. „ Bike Slovenia Green “, што ќе се отвори на 1 ноември, ќе има седум станици на својата една недела долга авантура низ природа. Патеката ќе ги однесе возачите во срцето на Јулијанските Алпи преку езерото

Како ќе изгледа најсеверниот хотел во светот?

Како ќе изгледа најсеверниот хотел во светот?

Во април ќе биде отворен хотел на најсеверната точка на светот. За да престојувате во него треба да издвоите барем 100,000 евра. Доколку сакате да го гледате природниот феномен аурора бореалис додека лежите на кревет во хотелска соба, вашата желба наскоро може да биде исполнета. Такво доживување ќе нуди еден привремен хотел кој ќе биде сместен на Северниот