притисни ентер »

Топ вести

Сцена

Душко Тошиќ скроз гол, еротски слики со српска манекенка ја надминаа и Карлеуша

Душко Тошиќ скроз гол, еротски слики со српска манекенка ја надминаа и Карлеуша

Нема само Јелена Карлеуша голи фотографии. И Душко Тошиќ се сликал провокативно во фотосесија која е пред неколку години. Сликан е во времето пред да стане еден од најплатените фудбалери. На сликите е заедно со седум години постарата манекенка Александра Марјановиќ, која е топлес.

Завршува Канскиот фестивал

Завршува Канскиот фестивал

Меѓународниот филмски фестивал во Кан, што почна на 14 мај, завршува денеска со доделување Златна палма и други фестивалски награди. За главната награда се натпреваруваат 21 филм. Фестивалот го отвори филмот „Мртвите не умираат” од режисерот Џим Џармуш, кој во 1984 година ја доби Златната палма за филмот „Почудно од рајот”. Новиот филм на овој режисер

Првиот настап на „Спајс грлс“ катастрофа, разочарување за фановите

Првиот настап на „Спајс грлс“ катастрофа, разочарување за фановите

Даблин беше местото каде вчеравечер и официјално започна турнејата на еден од најпопуларните британски женски бендови Спајс грлс. Но, според пишувањата на медиумите, не поминало се како што и се очекувало, а фановите си заминале разочарани. По само неколку отпеани песни, на Твитер почнале да се појавуваат лоши коментари, кои се однесувале и на лошиот

Кристиано Роналдо се пофалил со „ѕвер” од милион долари и ги воодушевил фановите!

Кристиано Роналдо се пофалил со „ѕвер” од милион долари и ги воодушевил фановите!

Каква хистерија предизвика Кристиано Роналдо со снимката од автомобилот, доволно зборува и фактот дека за 20 минути веќе имал околу 20. илјади коментари од обожавателите на својата Инстаграм објава… Кристиано Роналдо е познат како страстен колекционер на скапоцени автомобили, а овој пат се почестил со возење на McLaren Senna. Роналдо го посетил Монте

ЗА ФАНТАСТИЧНИ 100.000 ЕВРА: Саша Поповиќ ја сака Северина во жирито во „Ѕвездите на Гранд“

ЗА ФАНТАСТИЧНИ 100.000 ЕВРА: Саша Поповиќ ја сака Северина во жирито во „Ѕвездите на Гранд“

За фантастична сума од 100.000 евра, Саша Поповиќ и понудил на Северина да биде во жирито во „Ѕвездите на Гранд“. Знаејќи дека Северина со години јавно се прозиваат со Карлеуша дека, не знаат да пејат и дека си крадатидеи реши да ја повика во жири. -Од септември тој реши да ја повика Северина и понуди 100 илјади евра за да постигне рекордна гледаност

СЕКС, ДРОГА И ТУРНЕИ: Славниот пејач откри малку познати детали од неговиот живот

СЕКС, ДРОГА И ТУРНЕИ: Славниот пејач откри малку познати детали од неговиот живот

Потоа, тој ја открива и својата зависност од дрога, како и детали од животот со партнерот Дејвид Фарниш. Славниот пејач Елтон Џон даде свој коментар за филмот „Рокетмен“, снимен според неговиот живот, а посебно зборуваше за неговата сексуалност и зависноста од дрогите. Пејачот во филмот го глуми британскиот актер Тарон Егертон, а неговиот прв љубовник

Љупка Митрова ја отвори сезоната на грчките плажи: Има ли кој со убавицата да ја подели лубеницата?

Љупка Митрова ја отвори сезоната на грчките плажи: Има ли кој со убавицата да ја подели лубеницата?

ИЗВОР Скопје24 | мај 25, 2019 Познатата македонска инфлуенсерка, Љупка Митрова со нова тура провокација. Таа на својот профил на Инстаграм објави нови фотографии од Грција, каде викендов престојува, на кои го истакнува сиот свој раскош. Спејко повеќе го нема, неодамнешните фотографии со министерот за земјоделие Љупчо Николовски беа само од службена

Ана Ивановиќ ќе стане мајка по втор пат

Ана Ивановиќ ќе стане мајка по втор пат

Ана Ивановиќ на својот Инстаграм профил објави дека е во исчекување на нејзиното второ дете. Анаубавата вест заедно со својот сопруг, фудбалерот Бастијан Швајнштајгер ја објавија преку фотографија на која има четири пара патики, од најголеми до најмали. Поранешната тенисерка во минатото има изјавено дека откако го родила синот Лука нејзиниот живот

Синот Лазар е матурант, Дани со емотивна посвета

Синот Лазар е матурант, Дани со емотивна посвета

Синот на Дани Димитровска е матурант во гимназајата „Орце Никлов“. Познатата пејачка му посвети емотивна порака на Лазар. - Кога ја пеам “Свети” на него мислам. А Бог ми свети посјајно и од сонцето.. во срцево. Еден пат што се вика задолжително школство го изгази. Посебна џева околу тоа не кревам. Следуваат поголеми и пошироки патишта. Да се вивне

Не успеа да ги скрие: На оваа сексапилна Бразилка и испадна фустанот, па и се видоа градите

Не успеа да ги скрие: На оваа сексапилна Бразилка и испадна фустанот, па и се видоа градите

На Фернанда Лиз на црвениот тепих на филмскиот фестивал во Кан и испадна едната града до „лабавото“ деколте. Манекенката се обиде да го подигне фустанот, но безуспешно, фотографите беа пребрзи за да ја уловат манекенката гола. Манекенката за време на овој гаф се смееше додека набрзо веднаш ја сокри брадавицата со рака. Според многумина таа била најлошо