притисни ентер »

Топ вести

Живот

ДНЕВЕН ХОРОСКОП: Денешниот ден ќе биде поволен за следните хороскопски знаци!

ДНЕВЕН ХОРОСКОП: Денешниот ден ќе биде поволен за следните хороскопски знаци!

Овен Доаѓа до подобрување на училиште. Ќе имате многу позитивна енергија.  Ако имавте проблеми на полето на љубовта, денеска е совршен ден да ги решите. Бик Немате доволна енергија за да се посветите на сите работи кои чекаат на вас.  Посветени сте на вашиот партнер и убаво се чувствувате. Пред вас е поволен ден за љубов. Близнаци Ако другарарувате

Џенифер Лопез и Алекс Родригез во реклама за очила за сонце

Џенифер Лопез и Алекс Родригез во реклама за очила за сонце

Новопечените свршеници Џенифер Лопез и Алекс Родригез се поврзаа и во модниот свет, за новата кампања за очила за сонце на брендот Квеј Австралија. – Квеј Австралија е еден од моите омилени брендови откако ги открив пред неколку години. Се вљубив во нив и оттогаш редовно ги носам. Кога се појави можноста за соработка, веднаш знаев дека тоа е полн погодок

Најдрските пријатели се оние на кои сме им најдраги

Најдрските пријатели се оние на кои сме им најдраги

Честопати се случува, оној пријател кој е невообичаено дрзок и зајадлив, да го чувствуваме поблизок од другите, и нешто нѐ тера да се чувствуваме удобно со него/неа. Според научни сознанија, пријателите што се брутално искрени, саркастични, па и цинични во некој миг, се всушност оние кои најмногу се грижат за нас. Ако некогаш некој ваш близок пријател

Мајка го моли крадецот да ѝ го врати праменот коса од починатата ќеркичка

Мајка го моли крадецот да ѝ го врати праменот коса од починатата ќеркичка

Кирсти Болдвин од Велика Британија се нашла на мета на крадец кој ѝ ја украл торбицата, па јавно му се обрати да ѝ врати само една работа, која ѝ значи повеќе од сѐ. Се работи за прамен од косата на нејзината ќерка Ели Луис, која пред шест години ја изгубила битката со бронхијално воспаление на белите дробови, кога имала само две години. Кирсти, праменот

Бесен маж со авион влетал во куќа после расправијата со сопругата

Бесен маж со авион влетал во куќа после расправијата со сопругата

Еден маж во Боцвана влетал во куќа со приватниот авион „Кинг ер“, со кој сакал да ја убие својата сопруга после нивната расправија, јавува порталот „Ајвитнес њуз“. Според наводите на медиумите, расправијата меѓу сопружниците се случила на забавата во чест на идното дете. Како што наведуваат изворите, мажот бил груб спрема својата жена, за потоа гостите

Мајка и ќерка станаа интернет сензација откако биле снимени како управуваат со „боинг“

Мајка и ќерка станаа интернет сензација откако биле снимени како управуваат со „боинг“

Фотографија на мајка и ќерка во пилотската кабина на авион на компанијата „Делта“ се прошири на интернет, откако била снимена од еден патник. Капетанката Венди Рексон и првата офицерка Кели Рексон управувале со авион „боинг 750“ со 170 патници на летот од Лос Анџелес до Атланта, кога биле снимени од Џон Вотрет, кој потоа ја објавил фотографијата на

НАМЕСТО НОВ АЛБУМ, ЦЕЦА ОДИ ВО ПЕНЗИЈА?! Нејзината кариера е готова, а оваа личност е виновна за се!

НАМЕСТО НОВ АЛБУМ, ЦЕЦА ОДИ ВО ПЕНЗИЈА?! Нејзината кариера е готова, а оваа личност е виновна за се!

Светлана Цеца Ражнатовиќ, е една од најзначајните и најпопуларни пејачки, која на естрада трае веќе повеќе од три децении. Нејзината наследничка, Анастасија Ражнатовиќ одлучи да почне по стапките на нејзината мајка и засега добро и  оди. Вчера беше објавен нејзиниот втор сингл "Ране" кој, како и претходниот "Совршен  пар", доживеа огромен  успех. Колегите

Репортерот на „Ен-Би-Си“ направи гаф и стана хит на интернет

Репортерот на „Ен-Би-Си“ направи гаф и стана хит на интернет

Репортер на познатата тв мрежа „Ен-Би-Си“ е уловен како со плунка си ја поправа фризурата за време на јавување во живо. Имено, водителот на информативната програма во Сирија, Али Велш, се обрати кон новинарот на терен како би го вклучил во живо во програмата. Меѓутоа, камерата очигледно неколку секунди порано се вклучи и така го улови новинарот, Мет

Животот е краток, бидете добри кон себеси

Животот е краток, бидете добри кон себеси

Не можеме да бидеме среќни ако не се прифатиме себеси онакви какви што сме и ако не чувствуваме љубов кон најважната личност во нашиот живот, а тоа сме ние самите. Многу генерации пораснаа верувајќи дека љубовта кон себеси значи себичност и дека како таква е непотребна. Многумина ќе кажат често дека оние кои се сакаат себеси се себични, егоистични,

По 12 години се разбудил од кома и ОТКРИЛ НЕШТО СТРАШНО

По 12 години се разбудил од кома и ОТКРИЛ НЕШТО СТРАШНО

Во 1988. година Мартин Писториус од Јужна Африка бил типично момче кој обожувал да си игра со разни апарати, најмногу со транзистори, телевизори… Неговото идилично детство одеднаш го прекинала мистериозна болест – а возраст до 12. години еден ден од училиште дома се вратил со болно грло, но неговата мајка не обрнувала многу внимание на тоа, мислејќи