притисни ентер »

Топ вести

Живот

Кинески хороскоп за 2020 година

Кинески хороскоп за 2020 година

2020 е кинеска година на белиот метален стаорец. Оваа лунарна година почнува на 25 јануари 2020 и завршува на 11 февруари 2021 година, а се верува дека белиот стаорец носи просперитет. 2020 година ќе биде година на можности за кинескиот животински знак стаорец. Следната година за стаорците ќе биде прекрасна и забавна. Сè ќе работи во ваша корист. Но,

Јапонско списание исмеано поради застарени пораки за жените

Јапонско списание исмеано поради застарени пораки за жените

Јапонското списание „ЈЈ” ги советуваше жените да им се восхитуваат на мажите со забелешки од типот: „Звучиш како Сократ”, и беше исмеано во земјата, која инаку, по половата рамноправност, е меѓу најлошите во светот, според статистиката. Познатото модно списание на младите читателки им препорача да го споредуваат момчето со грчкиот филозоф кога тој

„Бола-рап” уреди за фаќање осомничени лица

„Бола-рап” уреди за фаќање осомничени лица

Двесте припадници на полицијата во Лос Анџелес ќе се обучуваат да ги користат новите уреди за неутрализирање на осомничено лице со врзување. Направата Бола-рап, којашто веќе се користи во неколку други единици, работи на принцип што исфрла жица која ги стега нозете или телото на човек што бега, на оддалеченост и до осум метри. Жицата притоа го ограничува

Хороскопски знаци со исклучително непогрешлива интуиција

Хороскопски знаци со исклучително непогрешлива интуиција

Три хороскопски знаци точно знаат како да ги толкуваат пораките од својата интуиција и да ги употребат токму онака како што треба. Тие ја користат секојдневно и токму таа ги води до правилните одлуки во нивните животи. Еве кои се тие припадници на хороскопот: Скорпија Тие ја користат интуицијата за да ги „читаат“ другите луѓе и да засноваат издржано

Хелен Мирен им пркоси на годините во снежно бело издание

Хелен Мирен им пркоси на годините во снежно бело издание

Хелен Мирен во средата носеше зимско бело на Л` Ореал Париз 14-та годишна церемонија доделување награди на жени со вредност ( Women of Worth Awards) во Њујорк. 74-годишната англиска актерка на себе имаше долга снежно-бела наметка, комплет блуза и здолниште кое допираше до земја, елегантна до перфекција. Дамата Хелен на својот беспрекорен изглед додаде

Овие работи може да се причина за хроничниот замор и поспаноста

Овие работи може да се причина за хроничниот замор и поспаноста

Овие работи може да се причина за хроничниот замор и поспаноста Доколку сте постојано поспани, иако спиете и по 8 до 9 часа има причина за тоа. Ова се неколку работи кои може да го предизвикаат вашиот замор. Физичка неактивност Повторно ве мрзи да одите на тренинг? Размислете уште еднаш затоа што мора да бидете редовно активни, а тоа не е клучно само

Толку многу е сексапилна што на сите им го одзема здивот: Кендал Џенер во костим за капење кој чини околу 7.000 денари

Толку многу е сексапилна што на сите им го одзема здивот: Кендал Џенер во костим за капење кој чини околу 7.000 денари

И тоа во костим за капење кој е инспириран од трендовите од 90-те години... Супермоделот Кендал Џенер, одморала на Мајами во друштво на својата сестра Кортни Кардашијан и најдобрата пријателка најдобрата пријателка Бела Хадид. 24-годишната девојка изгледала прекрасно во костимот за капење кој во горниот дел имал мал топ кој ја истакнал нејзината фигура

Конкурс за англиска верзија на химната на Швајцарија, наградата е над 9.000 евра

Конкурс за англиска верзија на химната на Швајцарија, наградата е над 9.000 евра

Швајцарско здружение нуди награда од 10.000 швајцарски франци (9.140 евра), за оној кој ќе ја напише најдобрата англиска верзија на новата неофицијална химна на Швајцарија. Композицијата носи наслов „Бел крст на црвено поле”. Се работи за песна која победи на натпревар во 2015 година, но сега често се пее ширум земјата, па се смета за неофицијална

2020 треба да биде година кога ќе престанеме да се ставаме себеси на последно место

2020 треба да биде година кога ќе престанеме да се ставаме себеси на последно место

2019 треба да биде последна година кога сите други ги ставете пред себеси, а следната година треба да биде првата кога себеси ќе почнете да се гледате како приоритет. Тоа треба да биде година кога ќе се трудите да се дружите со луѓе кои ве прават среќни, а да заборавите на оние кои ве полнат со негативна енергија и прават да се чувствувате лошо. Нека

Хороскопски знаци кои се опседнати со теории на заговор

Хороскопски знаци кои се опседнати со теории на заговор

1. Овен Овните најмногу се заинтересирани во теории на заговор, за тоа би можеле со часови да зборуваат. Сепак, нема да поверуваат во што било па затоа посветуваат многу време во истражувањето на фактите и доказите поврзани за теориите. 2. Скорпија Многу се мрачни и обожуваат да веруваат дека постојат работи кои се прикажуваат единствено во филмовите