притисни ентер »

Топ вести

Хроника

Две лица загинаа во сообраќајна несреќа на Галичица
Две лица загинаа во сообраќајна несреќа на Галичица

Две лица загинаа во сообраќајна несреќа на Галичица

44
Уапсен во Скопје осуденик на 12 години затвор за убиство

Уапсен во Скопје осуденик на 12 години затвор за убиство

50
Приведен крадец во Скопје, одреден му е притвор

Приведен крадец во Скопје, одреден му е притвор

8
Драма во Сопиште: 26-годишник бегал од полицијата, па се обидел да прегази полицаец

Драма во Сопиште: 26-годишник бегал од полицијата, па се обидел да прегази полицаец

12
Струмичанец со тројца малолетници нападнал сопружници во нивниот дом и го избол мажот

Струмичанец со тројца малолетници нападнал сопружници во нивниот дом и го избол мажот

21
Приведени криминалци од Прилеп кои со пиштол и’ се заканувале на продавачка, едниот бил бегалец од затвор

Приведени криминалци од Прилеп кои со пиштол и’ се заканувале на продавачка, едниот бил бегалец од затвор

12
ФИЛМСКА НЕСРЕЌА НА ЖЕЛЕЗНИЧКА ПРУГА ВО ВЕЛЕС-ГРАДСКО: Возило излетало, па се заглавило на пругата, пожарникари и полиција се бореле да ги извлечат патниците

ФИЛМСКА НЕСРЕЌА НА ЖЕЛЕЗНИЧКА ПРУГА ВО ВЕЛЕС-ГРАДСКО: Возило излетало, па се заглавило на пругата, пожарникари и полиција се бореле да ги извлечат патниците

34
Приведен криумчар на мигранти од Куманово

Приведен криумчар на мигранти од Куманово

22
Приведен крадец во Скопје, одреден му е притвор

Приведен крадец во Скопје, одреден му е притвор

54
Полициски службеници од СВР Битола лишиле од слобода малолетник од Битола, при претрес му била пронајдена марихуана

Полициски службеници од СВР Битола лишиле од слобода малолетник од Битола, при претрес му била пронајдена марихуана

33