притисни ентер »

Извори

Актуелно24

Сопственичката на ресторанот го пуштила овој бездомник да работи само еден ден, а по некое време се случило нешто неверојатно
Сопственичката на ресторанот го пуштила овој бездомник да работи само еден ден, а по некое време се случило нешто неверојатно

Сопственичката на ресторанот го пуштила овој бездомник да работи само еден ден, а по некое време се случило нешто неверојатно

Во март минатата година, бездомник залутал во еден ресторан низ Америка и барал пари. Сопственичката на ресторанот го прашала зошто не работи. Бездомникот рекол дека сакал да има работа, но бидејќи имал многу крвични дела било невозможно некој да го вработи. За да опстане во животот, бездомникот Маркус бил приморан да проси и да краде. Таа одлучила

Трудничкиот стомак и бил покриен со модрици, ултразвукот ја открил вистината

Трудничкиот стомак и бил покриен со модрици, ултразвукот ја открил вистината

Гиљермина Гарсија на свет донесе три девојчиња и две машки бебиња, а им ги даде имињата Фатима, Есмерелда, Мариса, Фернандо и Јордан. Докторите рекле дека бебињата останале 7 недели подолго во материцата, па дека поради тоа стомакот бил прекриен со модрици. Гиљермина имала 34 години кога на свет донела 5 бебиња, а шансите за раѓање повеќе бебиња кај

Била во брак со него 100 дена, а потоа погледнала во неговиот телефон и веднаш повикала полиција
Била во брак со него 100 дена, а потоа погледнала во неговиот телефон и веднаш повикала полиција

Била во брак со него 100 дена, а потоа погледнала во неговиот телефон и веднаш повикала полиција

Моли Кларк (21) го испуштила телефонот од раце кога открила ужасна видео-снимка, и веднаш го предала во полиција. Младата моли го пријавила својот маж во полиција после 100 дена поминати во брака, откако открила дека тајно снимал деца и жени во тоалет во ресторани за брза храна. Моли Кларк раскажала дека била шокирана од снимките кои ги открила на

Ова го прават газираните сокови на телото – На работа го избегнуваат, срам му е да се насмее

Ова го прават газираните сокови на телото – На работа го избегнуваат, срам му е да се насмее

Од детство миел заби само еднаш на ден, пие секојдневно газирано, а не одел на стоматолог зошто знаел дека ќе му речат не пие газирано. Мајкл Шеридан има 32 години и денес не се смее, а на работа колегите го избегнуваат. Вели дека е зависен од газирани пијалоци, пие по неколку литри на ден и не може да престане, поради што му паднале и забите, а здивот

Дали некогаш сте зборувале во сон?- Научниците открија зошто ова се случува

Дали некогаш сте зборувале во сон?- Научниците открија зошто ова се случува

Според проценка на експертите, половина од децата и 5% од возрасните луѓе зборуваат во сон. Ова пореметување е често кај мажите, но се` уште не е јасно зошто е тоа така. Експертите кои се занимаваат со проблемите кои луѓето ги имаат за време на спиењето одговорија на најчестите прашања и ги откриваат специфичностите на оваа појава. Што е зборувањето

Сопругот постојано и велел дека ништо не работи, па снимила видео и го замолчела засекогаш

Сопругот постојано и велел дека ништо не работи, па снимила видео и го замолчела засекогаш

Една мајка сакајќи да го научи на лекција својот сопруг, откако ја навредил дека ништо не прави по цел ден затоа што е домаќинка, одлучила да го замолчи така што снимила видео. Гема Чалмерс со видеото му покажала на сопругот дека нејзиниод ден не е нималку едноставен и дека повеќе би сакала да оди на работа. Видеото го опишува целиот нејзин ден и Гема

Заев ќе биде и премиер и министер за финансии, а ова се имињата на новите министри

Заев ќе биде и премиер и министер за финансии, а ова се имињата на новите министри

Премиерот Зоран Заев, денеска од Валандово, најави дека ќе достави предлог до Собранието за избор на Трајан Димковски за нов министер за земјоделство, Насер Нуредини за животна средина и просторно планирање, Хусни Исмаили за култура, Горан Милевски за локална самоуправа и Садула Дураки за политички систем и односи меѓу заедниците. Обврската Министер

Ставете лимон во чорапите: Звучи бизарно, но резултатите се зачудувачки

Ставете лимон во чорапите: Звучи бизарно, но резултатите се зачудувачки

Нема жена која барем некогаш во животот немала мака со овој проблем. Колку и да сакаме понекогаш навистина немаме доволно време за нага на стапалата па се појавуваат испукани пети кои се ноќна мора на сите. Па затоа наместо да трошите пари на скапи третмани и креми постои едноставен, лесен и ефтин метод. Се што ви е потребно е лимон, т. е неговата

Со едноставана објава на фотографија си ја спаси својата ќерка

Со едноставана објава на фотографија си ја спаси својата ќерка

Со едноставана објава на фотографија си ја спаси својата ќерка. Еден татко сакал да се пофали со своето штотуку родено бебе и како им поминало бањањето, па на Фејсбук споделил фотофрагија, што на крајот се воиспоставило дека имал многу среќа. -Прво бањање на мојата ќерка и не помина баш најдобро – напишал таткото под фотофрафијата, додека бебето го

Што ако ве касне стршлен, како да си помогнете и да избегнете шок

Што ако ве касне стршлен, како да си помогнете и да избегнете шок

Убодот од стршлен не е опасен по живот, но во повеќето случаи предизвикува алергиски реакции и отоци кои траат по неколку дена. Меѓутоа, во некои случаи може да дојде до алергиски реакции на отровот кој стршленот го содржи познати како анафилактички шок, па работите да се искомплицираат. До оваа состојба најчесто доаѓа ако: Лицето е алергично на каснатини

Ова се критични години во бракот: Ако ги преживеете, ќе траете долго

Ова се критични години во бракот: Ако ги преживеете, ќе траете долго

Експертите за семејно право Слатер и Гордон спровеле истражување за да дознаат која година од бракот е најсреќна и кој период од брачниот живот е најтешкиот. 3 година Постои верување дека љубовта трае најмногу три години. Тогаш паровите се разделуваат, бидејќи ситуацијата генерално не е толку идеална како порано. Во реалноста, по 3 години брак, луѓето

Пет клучни симптоми дека имате оштетени бубрези – не ги игнорирајте

Пет клучни симптоми дека имате оштетени бубрези – не ги игнорирајте

Откријте ги најраните симптоми на оштетени бубрези и што може да направите за да ги подобрите нивните функции. Болка во долниот дел од грбот – тоа се смета за еден од најчестите симптоми за болест на бубрезите. Може да се појави само на една страна, а обично е присутен додека спиеме. Нафрланост, чешање и сувост – ова е исто така стандарден симптом