притисни ентер »

Извори

Аперкат

Подгответе се за спектакл: По 4 години, “Angels Cafe” го враќа урбаниот живот во Штип
Подгответе се за спектакл: По 4 години, “Angels Cafe” го враќа урбаниот живот во Штип

Подгответе се за спектакл: По 4 години, “Angels Cafe” го враќа урбаниот живот во Штип

Лајкови Драги Ангели, Пред нас е уште едно прекрасно доживување. После 4 години пауза, конечно вратите на #Ангелс кафе ќе бидат ширум отворени за сите љубители на убавите нешта. Повеќе од една година се работеше на новиот проект кој нема ништо исто со ,,стариот,, #АнгелсКафе. Исто е само името на локалот и енергијата која ние ја вложувавме како во

Момче се удави во Пчиња, кај кумановското село Шупли Камен

Момче се удави во Пчиња, кај кумановското село Шупли Камен

Лајкови Петнаесетгодишно момче се удави вчера во водите на реката Пчиња, кај кумановското село Шупли Камен, потврди кумановската полиција. Поврзани постови Македонија е синоним за пакување, заминување и… Aug 17, 2019 Дете одзеде живот на друго дете, а вие расправајте… Aug 15, 2019 Сонцето од Кутлеш се отстранува и од шахтите Aug 14, 2019 Според првичните

Официјално: Кутињо е нов фудбалер на Баерн Минхен!

Официјално: Кутињо е нов фудбалер на Баерн Минхен!

Лајкови Баерн Минхен го комплетираше ангажирањето на Филипе Кутињо, па Бразилецот ќе остане до крајот на сезоната во германскиот буденслигаш на позајмица од Барселона. Поврзани постови Младите кошаркари на Србија нападнати со нож на ЕП… Aug 16, 2019 Кирјос збудале и во Синсинати – кршеше рекети и… Aug 15, 2019 Икарди се договори со Јувентус Aug 13,

Обвинителка Катица Јанева утре треба да се појави во Обвинителството за да даде исказ

Обвинителка Катица Јанева утре треба да се појави во Обвинителството за да даде исказ

Лајкови Специјалната јавна обвинителка Катица Јанева чиј глас се слушна на снимките на италијанскиот медиум „Ла Верита” за случајот „Рекет”, утре треба да се појави во обвинителството во улога на сведок за да даде исказ пред обвинителката Вилма Русковска. Поврзани постови Момче се удави во Пчиња, кај кумановското село… Aug 19, 2019 Македонија е синоним

Камерите снимија застрашувачка сцена: Човек за влакно избегна удар од гром!

Камерите снимија застрашувачка сцена: Човек за влакно избегна удар од гром!

Лајкови Американецот Ромулус Мекнејл имал доста среќа додека поминувал низ универзитетскиот кампус во Конвеј, Јужна Каролина во текот на голем дожд. Како што може да се види на снимките од безбедносните камери, гром удрил само на неколку сантиметри од неговите нозе што го натерало да го испушти чадорот. Бидејќи било лошо времето, решил да тргне кон

Македонија е синоним за пакување, заминување и никогаш да не се свртиш назад
Македонија е синоним за пакување, заминување и никогаш да не се свртиш назад

Македонија е синоним за пакување, заминување и никогаш да не се свртиш назад

Лајкови „Уште ли сте во Македонија бре? До кога мислите да останете таму?“ Ова е прашањето што најчесто го слушам од пријателите кои ми се отселија на различни страни од светот и на коешто повеќе немам никаков одговор. Ми пресуши грлото, немо кревам со рамениците, чувствувајќи се уморна и престарена. Порано возвраќав со шеги – ние сме последните херои,

Младите кошаркари на Србија нападнати со нож на ЕП во Удине

Младите кошаркари на Србија нападнати со нож на ЕП во Удине

Лајкови Маж за кој се претпоставува дека е од албанска национална припадност, ги нападнал младите кошаркари на Србија, пренесуваат медиумите на нашиот северен сосед. Претседателот на КСС, Игор Ракочевиќ, за порталот „Б92“ изјави дека инцидентот се случил кога младите репрезентативци добиле слободен ден (четврток), па излегле на прошетка во центарот

Бура од емоции донесе ново ремек дело на “Nickarth” – Уживајте во перформансот на ”I Only Care If You Too”

Бура од емоции донесе ново ремек дело на “Nickarth” – Уживајте во перформансот на ”I Only Care If You Too”

Лајкови Супер талентираниот “Nickarth”, приреди ново музичко ремек дело на големо задоволство на публиката. Станува збор за музичката нумера ”I Only Care If You Too”, за која “Nickarth” вели дека не е случајна песна. ,,Седев во студио и ми дојде клик за рефренот на песнава. Пробав да се поистоветам со ситуацијата во која бев во тој момент. Понатаму

Бура од емоции донесе ново ремек дело на “Nickarth” – Уживајте во перформансот на ”I Only Care If You Too”

Бура од емоции донесе ново ремек дело на “Nickarth” – Уживајте во перформансот на ”I Only Care If You Too”

Лајкови Супер талентираниот “Nickarth”, приреди ново музичко ремек дело на големо задоволство на публиката. Станува збор за музичката нумера ”I Only Care If You Too”, за која “Nickarth” вели дека не е случајна песна. ,,Седев во студио и ми дојде клик за рефренот на песнава. Пробав да се поистоветам со ситуацијата во која бев во тој момент. Понатаму

Лупевска: На Јанева ѝ реков дека волку непрофесионален и дрзок обвинител не сум видела

Лупевска: На Јанева ѝ реков дека волку непрофесионален и дрзок обвинител не сум видела

Лајкови Жал ми е што многумина не препознаа дека Катица Јанева не е воопшто каква што се претставуваше пред јавноста, вели новинарката Снежана Лупевска Созен. Поврзани постови Зошто Обвинителството молчи за снимката и не ја… Aug 8, 2019 Миленко се обрати кон македонскиот народ: Нека не… Aug 7, 2019 ГДУ бара промена на изборниот модел пред одржување…

Катица Јанева на распит за „Рекет“

Катица Јанева на распит за „Рекет“

Лајкови Специјалната јавна обвинителка Катица Јанева во вторник е повикана на распит за случајот „Рекет“, потврдија за МИА од Основното јавно обвинителство за гонење организиран криминал и корупција. Рустеми за МИА потврди дека исказ за „Рекет“ ќе даде денес во 12:30 часот. Поврзани постови Малолетничка од Хрватска почина во Куманово откако… Aug 15,

Малолетничка од Хрватска почина во Куманово откако врз неа паднала статива на ракометен терен

Малолетничка од Хрватска почина во Куманово откако врз неа паднала статива на ракометен терен

Лајкови Тринаесетгодишно девојче од Хрватска кое било на привремен престој во земјава почина во Куманово поради повреди што ги добила при пад на статива на ракометно игралиште. Како што информираат од МВР, во попладневните часови на 14 август во кумановската полиција било пријавено дека во Медицинскиот центар во градот било донесено 13-годишно девојче

Албанската доминација во Северна: Меѓуетничка нетрпеливocт причина за yбиcтвoтo на тинејџерот во Ново Лисиче

Албанската доминација во Северна: Меѓуетничка нетрпеливocт причина за yбиcтвoтo на тинејџерот во Ново Лисиче

Лајкови Тепачка поради меѓуетничка нетрпеливocт е причина за yбиcтвото на седумнаесетгодишниот Никола Х., кој ноќеска пooчинал во бoлница откако бил пpoбоден со нoж од А.Т.(18) по рacправијата во Паркот на музиката во Ново Лисиче, дознава 24Инфо. Според информации од извори во истpагата, убиeниот малолетник бил гимназијалец од „Корчагин“, а убиeцот

Дете одзеде живот на друго дете, а вие расправајте се уште дали педер е карактерна особина

Дете одзеде живот на друго дете, а вие расправајте се уште дали педер е карактерна особина

Лајкови Ни замина уште едно дете, чиј живот го одзеде друго дете, знаете ли зошто? Затоа што Скопје заличува на Белград во раните 90-ти. На Белград кога речиси цела бивша Југославија гореше. Верувам дека повеќето од вас го имаат видено српскиот документарец-„реално шоу“ „Видимо се у читули“. Тоа е прекрасна приказна за млади луѓе, уфилмани дека се

Кирјос збудале и во Синсинати – кршеше рекети и плукаше кон судијата!

Кирјос збудале и во Синсинати – кршеше рекети и плукаше кон судијата!

Лајкови Дека е убедливо најлошото момче во светскиот тенис, Ник Кирјос го потврди и на мастерсот во Синсинати и тоа со шоу кое го направи во победата над Качанов. BANG, BANG!! 💥💥 Nick Kyrgios absolutely DESTROYED two racquets and the commentators lost it 😂 😂 Watch the Cincinnati Masters live on ESPN. pic.twitter.com/q2d2dTeND3 — ESPN Australia