притисни ентер »

Извори

Bride

Важна ли е се’ уште астрологијата во време на развој на техонологијата и науката?
Важна ли е се’ уште астрологијата во време на развој на техонологијата и науката?

Важна ли е се’ уште астрологијата во време на развој на техонологијата и науката?

Важна ли е се’ уште астрологијата во време на силен развој на техонологијата и науката? Ние веруваме дека е важна! Астрологијата е концепт кој неуморно се провлекува низ времето и концепт кој се’ уште не воодушевува со помислата дека планетарните тела и нивниот распоред можат да имаат силно влијание на нашето секојдневие, но можат во извесна мера

Дали знаете дека читањето книги го продолжува животот

Дали знаете дека читањето книги го продолжува животот

Читањето книги е поврзано со долговечноста, покажа истражувањето извршено врз 3.635 лица повозрасни од 50 години, пренесува списанието „Сошл Сајанс енд медисин“ Истражувачите ги поделиле субјектите во три групи: во првата спаѓаат оние луѓе коишто воопшто не читаат, во втората оние кои читаат до три ипол часа во седмицата и во третата – оние кои читаат

Одберете поклон според хороскопскиот знак

Одберете поклон според хороскопскиот знак

Не грижете се повеќе, затоа што ние ви подготвивме еден Водич за поклони Дали знаете дека подароците предизвикуваат огромна среќа, особено кога се купени со внимание, љубов и со желба, за да му се допаднат на оној кој ќе ги добие. Кај нас подароци не се поклонуваат само за празници, туку и за родендени на нашите најблиски. Ни остануваат уште неколку

Хороскопски знаци кои ја имаат најстрасната љубов – Среќниќ сте ако си во врска со нив!

Хороскопски знаци кои ја имаат најстрасната љубов – Среќниќ сте ако си во врска со нив!

-42% Види Алки Stella – Енергетска нараквица Стрелец 1,890 ден 1,090 ден -42% Види Алки Stella – Енергетска нараквица Водолија 1,890 ден 1,090 ден -42% Види Алки Stella – Енергетска нараквица Јарец 1,890 ден 1,090 ден -42% Види Алки Stella – Енергетска нараквица Риби 1,890 ден 1,090 ден -42% Види Алки Stella – Енергетска нараквица Скорпија 1,890 ден

Хајди Клум и Том Каулитц се венчаа на јахтата на Џеки Кенеди Оназис

Хајди Клум и Том Каулитц се венчаа на јахтата на Џеки Кенеди Оназис

Топ моделот Хајди Клум и гитаристот на бендот „Токио Хотел“, Том Кулитц, уште еднаш ги разменија брачните завети, овој пат пред своите најблиски на луксузната јахта „Кристина О.“. Хајди (46) и Том (29) кои претходно се венчаа во тајност, сега решија да направат забава за најблиските, а за таа пригода ја одбрале една од најлуксузните јахти „Кристина

Синтра, Португалија, романтична дестинација за меден месец

Синтра, Португалија, романтична дестинација за меден месец

За авантуристите и оние кои ги сакаат патувањата, предлагаме свадбено патување во градчето Синтра, Португалија, кое е прогласено за најромантична дестинација за 2019та година. До Синтра можете да отидете и на само еден ден, а остатокот од одморот да го поминете во Лисабон. Но тогаш, ќе бидете обземени од магијата на ова градче и ќе сакате да останете

Андриана и Патрик – возбудлива свадба во Охрид

Андриана и Патрик – возбудлива свадба во Охрид

Младиот пар Андриана и Патрик, иако можеа нивната свадба да ја направат во романтичниот Париз – градот на младоженецот, или пак во некое шармантно, старо градче во Италија – земјата на невестата, сепак се одлучија тоа да го направат во Македонија – родната земја на Андриана, и како дестинација го одбраа живописниот Охрид. Од видеото направено од Зага

Колоритна свадбена фото-сесија, инспирирана од Тејлор Свифт

Колоритна свадбена фото-сесија, инспирирана од Тејлор Свифт

Фотографката Ештон Кели имала визија за свадбена фотосесија со тематика инспирирана од Тејлор Свифт. Како голем фан на Тејлор,Ештон знаела точно како сака да изгледа нејзината свадба,и внимателно го организирала и осмислила секој детаљ.Со помош од 30-ина вработени во делот на организирање на свадби,и речиси 1000 балони, фотографката ја добила свадбената

Нова садбена идеја – декоративни ѕидови со шампањ

Нова садбена идеја – декоративни ѕидови со шампањ

Во чекор со најновите светски трендови, секогаш први ви најавуваме што ќе биде актуелно во иднина и кај нас (нели, додека да стигне трендот тука), па доколку сакате да бидете меѓу првите во нешто – направете декоративен ѕид со шампањ на вашата свадба. Ваквите ѕидови имаат двојна улога – прво како уметничка и креативна позадина за сликање, а второ како

8 главни трендови кај венчаниците за 2020 година

8 главни трендови кај венчаниците за 2020 година

Доколку се прашувате што ќе биде тренди во светот на венчаниците во 2020 година, ние го имаме одговорот на сите ваши прашања. Согласно пролетната модна недела на венчаници, нешто со што сите светски дизајнери на венчаници се согласија, е дека дефинирани трендови веќе не постојат. Но сепак, има одредени елементи кај венчаниците кои ја дефинираат секоја