притисни ентер »

Извори

Coffeetime

Која општина во Скопје е најубава и најдобра за живеење?
Која општина во Скопје е најубава и најдобра за живеење?

Која општина во Скопје е најубава и најдобра за живеење?

Градот Скопје е главниот град на Република Македонија. Тој се состои од 10 општини. Која од следните општини според Вас е најубава и најдобра за живеење? Која општина во Скопје е најубава и најдобра за живеење? Аеродром Бутел Гази Баба Ѓорче Петров Карпош Кисела Вода Сарај Центар Чаир Шуто Оризари

Комичната опера ,,Рита,, на малата сцена на НОБ на 24 септември!

Комичната опера ,,Рита,, на малата сцена на НОБ на 24 септември!

Во вторник, 24 септември, 2019 г. со почеток во 20 часот, на малата сцена во Националната опера и балет ќе биде изведена комичната опера во еден чин „Рита“ од Гаетано Доницети. „Рита“ е приказна за младата и убава Рита, вплеткана во сплетките и интригите на брачните недоразбирања со комичен, но среќен завршеток. Солистичка екипа ја сочинуваат: Александра

Уште 10 дена до затворање на пријавувањето на Skopje Run 10K

Уште 10 дена до затворање на пријавувањето на Skopje Run 10K

Третата по ред Skopje Run 10K е повторно организирана од искусниот тим на Виз Ер Скопски маратон, Сојуз на спортови на Скопје. Минатата година околу 1.600 тркачи излегоа на патеката на прекрасното време и целосно ја пренесоа пораката дека спортот и спортскиот начин на живот е значаен дел од секојдневието во Скопје и Македонија. Skopje Run 10K ќе се

Детски цртачки работилници и изненадувања од Бимилк во рамките на ИФФК „Браќа Манаки“

Детски цртачки работилници и изненадувања од Бимилк во рамките на ИФФК „Браќа Манаки“

Во рамките на јуниор-програмата на јубилејното 40-то издание на Интернационалниот фестивал на филмска камера „Браќа Манаки“, компанијата Бимилк повторно приреди креативно изненадување за најмладите љубители на филмот. Имено, од 16 до 20 септември, на црвениот тепих пред Центарот на култура во Битола, по завршувањето на филмовите од детската програма,

Уште 10 дена до затворање на пријавувањето на Skopje Run 10K
Уште 10 дена до затворање на пријавувањето на Skopje Run 10K

Уште 10 дена до затворање на пријавувањето на Skopje Run 10K

Третата по ред Skopje Run 10K е повторно организирана од искусниот тим на Виз Ер Скопски маратон, Сојуз на спортови на Скопје. Минатата година околу 1.600 тркачи излегоа на патеката на прекрасното време и целосно ја пренесоа пораката дека спортот и спортскиот начин на живот е значаен дел од секојдневието во Скопје и Македонија. Skopje Run 10K ќе се

Која општина во Скопје е најубава и најдобра за живеење?

Која општина во Скопје е најубава и најдобра за живеење?

Градот Скопје е главниот град на Република Македонија. Тој се состои од 10 општини. Која општина според Вас е најубава и најдобра за живеење? Аеродром ДА НЕ Бутел ДА НЕ Гази Баба ДА НЕ Ѓорче Петров ДА НЕ Карпош ДА НЕ Кисела Вода ДА НЕ Сарај ДА НЕ Центар ДА НЕ Чаир ДА НЕ Шуто Оризари ДА НЕ This post was created with our nice and easy submission form

Детски цртачки работилници и изненадувања од Бимилк во рамките на ИФФК „Браќа Манаки“

Детски цртачки работилници и изненадувања од Бимилк во рамките на ИФФК „Браќа Манаки“

Во рамките на јуниор-програмата на јубилејното 40-то издание на Интернационалниот фестивал на филмска камера „Браќа Манаки“, компанијата Бимилк повторно приреди креативно изненадување за најмладите љубители на филмот. Имено, од 16 до 20 септември, на црвениот тепих пред Центарот на култура во Битола, по завршувањето на филмовите од детската програма,

Комичната опера ,,Рита,, на малата сцена на НОБ на 24 септември!

Комичната опера ,,Рита,, на малата сцена на НОБ на 24 септември!

Во вторник, 24 септември, 2019 г. со почеток во 20 часот, на малата сцена во Националната опера и балет ќе биде изведена комичната опера во еден чин „Рита“ од Гаетано Доницети. „Рита“ е приказна за младата и убава Рита, вплеткана во сплетките и интригите на брачните недоразбирања со комичен, но среќен завршеток. Солистичка екипа ја сочинуваат: Александра

Традицијата продолжува- Најголемиот вински фестивал Skopje Wine Expo од 26-28 септември во Скопје

Традицијата продолжува- Најголемиот вински фестивал Skopje Wine Expo од 26-28 септември во Скопје

По 14-ти пат, традиционално во Скопје ќе се одржи најголемиот македонски вински фестивал. На Skopje Wine Expo посетителите ќе имаат можност да уживаат во најдобрите македонски вина, деликатеси и богата музичка програма. Од 26-28 септември на платото пред МОБ ( Плоштад „Мајка Тереза“) настапуваат: Ефто Пупиноски и Блага Петреска, Тропико Бенд, Слаткаристика,

Традицијата продолжува- Најголемиот вински фестивал Skopje Wine Expo од 26-28 септември во Скопје

Традицијата продолжува- Најголемиот вински фестивал Skopje Wine Expo од 26-28 септември во Скопје

По 14-ти пат, традиционално во Скопје ќе се одржи најголемиот македонски вински фестивал. На Skopje Wine Expo посетителите ќе имаат можност да уживаат во најдобрите македонски вина, деликатеси и богата музичка програма. Од 26-28 септември на платото пред МОБ ( Плоштад „Мајка Тереза“) настапуваат: Ефто Пупиноски и Блага Петреска, Тропико Бенд, Слаткаристика,

Pasta party во Битола за атлетската елита

Pasta party во Битола за атлетската елита

Во еден посебно несекојдневен амбиент во кој дуваше ветер на една поинаква Битола, тимот на првата градска трка Трчај бе одлучија да организираат ден пред трката таканаречена Pasta party со гостите кои помогнаа во целиот процес на подготвка на овој нивни проект. Види Галерија 17 фотографии АУРУМ е фузија на вкусови, естетика и врвна услуга. Нивниот

Pasta party во Битола за атлетската елита

Pasta party во Битола за атлетската елита

Во еден посебно несекојдневен амбиент во кој дуваше ветер на една поинаква Битола, тимот на првата градска трка Трчај бе одлучија да организираат ден пред трката таканаречена Pasta party со гостите кои помогнаа во целиот процес на подготвка на овој нивни проект. Види Галерија 17 фотографии АУРУМ е фузија на вкусови, естетика и врвна услуга. Нивниот

Работи што не сте ги знаеле за Карлеуша: Прабаба и била грофица, вегетаријанка е, никогаш не пробала…

Работи што не сте ги знаеле за Карлеуша: Прабаба и била грофица, вегетаријанка е, никогаш не пробала…

Иако речиси најмногу пати во изминатиот период се најде на насловните страници во Србија, таа е музичка ѕвезда која секогаш одново ја интригира јавноста и за чиј живот постојано нешто ново се открива. Некои предрасуди за себе Карлеуша ги „откри“ при нејзиното гостување во „Ѕвездите на Гранд специјал“, кога меѓу останатото откри дека е вегетаријанка,

Работи што не сте ги знаеле за Карлеуша: Прабаба и била грофица, вегетаријанка е, никогаш не пробала…

Работи што не сте ги знаеле за Карлеуша: Прабаба и била грофица, вегетаријанка е, никогаш не пробала…

Иако речиси најмногу пати во изминатиот период се најде на насловните страници во Србија, таа е музичка ѕвезда која секогаш одново ја интригира јавноста и за чиј живот постојано нешто ново се открива. Некои предрасуди за себе Карлеуша ги „откри“ при нејзиното гостување во „Ѕвездите на Гранд специјал“, кога меѓу останатото откри дека е вегетаријанка,