притисни ентер »

Извори

Fashionel

Облечени во комплетно бели комбинации е секогаш добра идеја во лето
Облечени во комплетно бели комбинации е секогаш добра идеја во лето

Облечени во комплетно бели комбинации е секогаш добра идеја во лето

Летото е совршен период за целосно бели комбинации. И од практичен и од естетски аспект, монохроматските бели аутфити се секогаш добра идеја како да изгледате секогаш дотерано за време на топлите летни денови, а стовремено во кои ќе се чувствувате удобно. Наша сугестија е во таквите комбинации, секогаш да правите микс на различни ткаенини, дезени,

Четврток во здолниште од тантела и кошула

Четврток во здолниште од тантела и кошула

Овој четврток нашиот предлог за стајлинг на денот е една романтична комбинација. Макси здолниште од тенка, нежна тантела со карнери е парчето кое прво ќе го забележат на вас. Карнерите не се со изразени набори, туку ја следат линијата на телото. Здолништето во горниот дел е на ластик, што е одлично доколку варирате со килограмите. Искомбинирано е со

Кралицата Максима во неверојатен фустан ги засени сите на Ројал Аскот

Кралицата Максима во неверојатен фустан ги засени сите на Ројал Аскот

Кралот Вилем Александар и кралицата Максима од Холандија беа почесни гости на кралицата Елизабета на годинешните, традиционални трки со коњи Ројал Аскот. На трките се појавија најголемиот дел од членовите на британското кралско семејство, освен Хари и Меган, кои уживаат во подготовките за крштевката на нивното новороденче Арчи. Покрај војвотката Кејт

Elena Luka Hair and Makeup Studio предлага металик нијанси за вечерни излегувања!

Elena Luka Hair and Makeup Studio предлага металик нијанси за вечерни излегувања!

Кога станува збор за металик нијанси на шминка, девојките многу често се плашат да експериментираат бидејќи не знаат како овие бои ќе им прилегаат. Elena Luka Hair and Makeup Studio нѝ посочува дека ова лето треба максимално да се забавуваме и да одбереме нијанси на кои никогаш не сме помислиле. Од студиото за убавина што функционира во рамки на модниот

Нина Бадриќ во фустан од Долче и Габана снимаше спот за новата песна на Хвар

Нина Бадриќ во фустан од Долче и Габана снимаше спот за новата песна на Хвар

Популарната хрватска пејачка Нина Бадриќ, деновиве на островот Хвар снимаше спот за нејзината нова песна „Volim te, volim". Во егзотичното летно опкружување, топлите пејсажи и импозантната архитектура во позадина, сосема совршено прилега и романтичниот бел фустан од Долче и Габана што го носи Нина во спотот. Се работи за креација која е олицетворение

Елена Лука ги повикува своите мали принцези на отворен кастинг - секоја принцеза заслужува своја бајка!
Елена Лука ги повикува своите мали принцези на отворен кастинг - секоја принцеза заслужува своја бајка!

Елена Лука ги повикува своите мали принцези на отворен кастинг - секоја принцеза заслужува своја бајка!

Бајка е светот во кој заслужува да расте секое дете. А светот на бајките е безгрижен, насмеан, шарен, разигран и полн со фантазија. За своите мали принцези, Елена Лука создаде токму таква сказна и ја наслови Elena Luka Princess. Ексклузивна и луксузна модна линија за сите принцези. Бидејќи бајката не е совршена без своите принцези, Елена Лука отвора

Инспирација: Познатите во жолто

Инспирација: Познатите во жолто

Доколку следите модни трендови веќе знаете дека жолтата (особено интензивните, неонски нијанси)  е една од најтрендовските бои сезонава. Тоа го потврдува и изборот на познатите. Последни што се одлучија токму за таков стајлинг се Ева Лонгорија и Меланија Трамп. Првата дама го придружуваше својот сопруг на Флорида, каде тој ја објави својата втора кандидатура

Фантастични и во шестата деценија: Кортни Кокс и Џенифер Анистон во бикини

Фантастични и во шестата деценија: Кортни Кокс и Џенифер Анистон во бикини

Кортни Кокс, кои повеќето ја знаат по улогата на Моника во „Пријатели“, неодамна го прослави 55. роденден. Во присуство на колешките од серијата, а воедно и другарки, Лиса Кудроу и Џенифер Анистон, во ресторан во Лос Анџелес органзираше средба. Откако Џенифер гостуваше кај Елен Деџенерис и откри дека е возможно „Пријатели“ повторно да се соберат, обожавателите

Must have: Колоритни обетки за разиграно лето

Must have: Колоритни обетки за разиграно лето

Секое лето раскажува своја приказна, секогаш колоритна каква што и треба да биде. Ова лето носиме парчиња во неутрални нијанси, но затоа пак накитот секогаш сакаме да биде во боја. На високите температури и летото и не им доликува ништо друго освен убави и интензивни бои што дополнително ќе го разиграат. Денеска ви предлагаме обетки во прекрасно споени

Ова се најубавите базени на покрив ширум светот

Ова се најубавите базени на покрив ширум светот

Во време кога температурите се навистина високи и се чини дека конечно дојде вистинско лето, нема ништо подобро од уживање покрај базен со омилената книга. Покрај стандардните базени, постојат и базени на покрив кои се вистински празник за очи и во кои не постои човек кој не би сакал да се избања. Ибица, Шпанија Некои од нив се наоѓаат близу до нас,

Викторија Бекам или Меган Маркл?

Викторија Бекам или Меган Маркл?

На свадбата на фусбалерот Серхио Рамос, која се одржа неодамна, присуствуваа и Дејвид и Викторија Бекам. Модните магазини не штедеа пофални зборови за стајлингот на дизајнерката. Таа носеше фустан - нејзин дизајн - со долги ракави, дискретен принт со миди должина. Стајлингот го заокружи со розови чевли на висока потпетица, кратка марама со истиот принт

Исклучително моќни пораки од изложбата на плакати „Инклузија, не ексклузија“

Исклучително моќни пораки од изложбата на плакати „Инклузија, не ексклузија“

Во просториите на Младинскиот културен центар вчеравечер беше отворена изложбата со мото „Инклузија, не ексклузија“ во рамки на 12.Скопје постер фестивал. На изложбата можевме да видиме плакати од 50 студенти по графички дизајн од цела Европа со исклучителна порака на споменатата тема, со што уште еднаш се докажа креативноста на младите луѓе и начинот

„Скриените“ трикови на секогаш беспрекорно стилизираните жени

„Скриените“ трикови на секогаш беспрекорно стилизираните жени

Независно од тоа колку се зафатени или ограничени со време, некои жени едноставно секогаш изгледаат добро, беспрекорно стилизирани. Сите го немаме таквиот талент, па во наш прилог е да се огледаме на нив и да искористиме некои од „триковите" што тие секогаш ги имаат „во ракав". Организиран плакар Добро организираниот плакар и средената гардероба, е

Згодниот Христијан Стојаноски – Крис ја освои Индија

Згодниот Христијан Стојаноски – Крис ја освои Индија

Последен во низата успешни интернационални модели од модната агенција Моделс Ин е младиот Христијан Стојаноски – Крис кој за кратко време доживеа огромни успеси. Од неговата матична агенција велат дека интернационалниот успех на Крис се случил многу брзо благодарение на кампањата за популарниот бренд Bitsiani која му ги отворила вратите во модната

ТМФ прослави 60 години со ревијата „Декади“

ТМФ прослави 60 години со ревијата „Декади“

Технолошко - металуршкиот фактултет вчера прослави 60 години постоење, а во присуство на пријатели, поддржувачи, вработените и секако најважните - студентите. Презентирањето го знаењето стекнато на факултетот и креативноста се едни од најдобрите начини да се оддаде почит на сите што ја прават оваа институација семејство. Така, традицијата со одржувањето