притисни ентер »

Извори

Фемина

Илустрации: Животот со мали деца е полн со хаотични ...
Илустрации: Животот со мали деца е полн со хаотични ...

Илустрации: Животот со мали деца е полн со хаотични ...

Мајка создава илустрации со моменти од сопственото секојдневие кои допираат до сите родители. Паула Кука од Австралија има тригодишен син и едногодишна ќерка, па совршено знае дека животот со мали деца може да биде хаотичен, напнат, истоштувачки, но и прекрасен, весел и емотивен. „Воопшто не ме бидува за водење радосници, па одлучив да ги документирам

Модерни мајка и ќерка: Криси Тиген со слатката Луна ...

Модерни мајка и ќерка: Криси Тиген со слатката Луна ...

Криси Тиген е на промотивна турнеја низ Њујорк, а во ниту еден момент не се разделува од слатката ќерка Луна. 33-годишниот модел учествуваше во дискусија за социјалните мрежи и автентичноста на настан на PopSugar заедно со 3-годишната ќерка. Криси носеше виолетов фустан на едно рамо од брендот Solace London. Популарната сопруга на Џон Леџенд го промовираше

Шармантна трудница: Миранда Кер во розово на забава ...

Шармантна трудница: Миранда Кер во розово на забава ...

Миранда Кер го одбележа лансирањето на својата нова колекција органски козметички производи со забава покрај базен. Свечената прослава се одржа во нејзиниот дом во Малибу, а присуствуваа нејзини блиски пријатели и соработници. Поранешниот ангел на Victoria’s Secret изгледаше шармантно во розово кратко фустанче и бели сандали. Кер го очекува третото

Амернис Нокшиќи – Јовановска: Природна, позитивна и ...

Амернис Нокшиќи – Јовановска: Природна, позитивна и ...

Интервјуто со Амернис Нокшиќи – Јовановска за Магнетик е спонзорирано од Marella. Дел си од многу ТВ проекти, филмови, театарски претстави. Во кој од овие типови на уметнички израз најмногу се пронаоѓаш? - Го сакам филмот, но подрага ми е театарската уметност. Театарската уметност дава можност да го надоградуваш ликот со секое играње, нема запирање

Војвотката Кетрин во летен фустан и еспадрили на ...

Војвотката Кетрин во летен фустан и еспадрили на ...

Војвотката Кетрин стана патрон на „The Royal Photographic Society“, а првиот ангажман го оствари со поддршка од хуманитарната организација „Action for Children“ со која соработува долги години. 37-годишната припадничка на британското кралско семејство на денешниот настан се појави во летен фустан и еспадрили. Кетрин им се посвети на младите ентузијасти

Сè е полесно со Barcaffé Lattiato!
Сè е полесно со Barcaffé Lattiato!

Сè е полесно со Barcaffé Lattiato!

Ладното кафе Barcaffé Lattiato е новиот производ од богатото портфолио на Barcaffé! Претставува неодолив спој на најквалитетното 100% кафе арабика и млеко, а е достапно во три вкусови - ванила, карамела и ирски крем. Секоe Barcaffé Lattiata со својот совршено кремаст вкус носи задоволство а истовремено е неверојатно лесно за употреба. На луѓето кои

Музички хит: Жешкиот спот на Шон Мендес и Камила ...

Музички хит: Жешкиот спот на Шон Мендес и Камила ...

„Señorita“ несомнено ќе биде меѓу летните музички хитови, а спотот за истата уште повеќе ѝ ја зголемува популарноста. Видеозаписот за заедничката песна на Шон Мендес и Камила Кабејо за само неколку дена достигна над 80 милиони прегледи на YouTube. Во видеото, славните музичари танцуваат заводливо и си разменуваат нежности.

Памела Андерсон со емотивна порака објави дека ...

Памела Андерсон со емотивна порака објави дека ...

Памела Андерсон со скршено срце објави дека ставила крај на врската со Адил Рами поради неверство. 51-годишниот модел на Instagram сподели дека 33-годишниот фудбалер имал љубовница и го нарече чудовиште. View this post on Instagram It’s hard to accept The last (more than) 2.years of my life have been a big lie. I was scammed, led to believe ... we

8 вежби за зацврстување и подобро држење на телото ...

8 вежби за зацврстување и подобро држење на телото ...

Во потрага сте по вежби кои ќе ви го зајакнат телото, а истовремено ќе ви го подобрат држењето за да се движите исправено и самоуверено? Поранешната балерина Рејчел Пискин креира серија од вежби за кои ви се потребни само обична крпа и стол, а со кои ќе си ја остварите целта. Вежбите немаат изразен кардио елемент, па се идеални за летните горештини

Еве која е просечната возраст на која мажите и ...

Еве која е просечната возраст на која мажите и ...

Како што изминуваат годините, сè повеќе се зголемува возраста на која мажите и жените за првпат се одлучуваат да запливаат во брачните води. Според податоците од Државниот завод за статистика за минатата година, жените во Македонија за првпат стапуваат во брак на просечна возраст од 26,9 години, додека мажите на 29,6 години. Пред десет години, просечната

ПроКредит Банка со награда за најеколошка компанија

ПроКредит Банка со награда за најеколошка компанија

Согласно јавниот конкурс на Град Скопје за општествено одговорни компании ПроКредит Банка АД Скопје беше избрана како најеколошка компанија која има успешна примена на интерни стандарди и придонес во зачувување на животната средина. ПроКредит Банка континуирано имплементира мерки за намалување на негативното влијание кон животната средина преку интерно

Нов лосион за тело Eucerin Sun, кој го спречува ...

Нов лосион за тело Eucerin Sun, кој го спречува ...

Не остава дамки на пределот на деколтето, вратот, рамената и рацете Истовремено видливо ги намалува знаците на стареење на кожата Уживањето на сонце е нешто што ни е потребно, и кое позитивно влијае врз нашето тело. Сепак, прекумерната изложеност е главната причина за таканареченото фотостареење или предвремено стареење на кожата предизвикано од УВ

Анџелина Џоли во бел кафтан на прошетка со ќерката ...

Анџелина Џоли во бел кафтан на прошетка со ќерката ...

Во изминативе неколку недели, Анџелина Џоли напорно работеше на снимањето на својот најнов филм „Those Who Wish Me Dead“ во Њу Мексико, па сега е на пауза од работните ангажмани и се одмора во Лос Анџелес. 44-годишната актерка и режисерка влезе во радарот на папараците заедно со малата ќерка Вивиен. Облечена во бел кафтан, Џоли со насмевка чекореше

Кристијано Роналдо ужива со Џорџина Родригез и ...

Кристијано Роналдо ужива со Џорџина Родригез и ...

Кристијано Роналдо со семејството патува низ Медитеранот. Откако уживаше во Грција, славниот фудбалер со саканата Џорџина Родригез и синот Кристијано Џуниор беше фотографиран на јахта во Франција. 34-годишниот спортист нуркаше во бистрите води на Азурниот брег, се возеше на скутер со 9-годишниот син и си разменуваше нежности со 25-годишниот модел.