притисни ентер »

Извори

Friday

Kanye West е новиот најплатен хип-хоп музичар во светот
Kanye West е новиот најплатен хип-хоп музичар во светот

Kanye West е новиот најплатен хип-хоп музичар во светот

Популарните Yeezy патики го доведоа Kanye West на врвот за првпат, со феноменална заработка од 1,5 билиони долари од продажба во 2019 година. Kanye West е прогласен за најплатен хип-хоп музичар за 2019 според магазинот Форбс, што претставува огромен успех во неговата музичка кариера. Минатата година, Џеј Зи ја имаше титулата за најплатен артист во

Какви последици ќе има вашето тело доколку престанете да пиете кафе?

Какви последици ќе има вашето тело доколку престанете да пиете кафе?

Кафето е една од најконтроверзните теми кога станува збор за препораките на докторите во однос на она што е добро за нашето здравје. Првото утринско кафе е толку сериозна навика што многупати се чувствуваме како да не сме доволно разбудени или не боли глава ако не го испиеме. Знаете дека кафето во превод значи кофеин кој и не е толку добар за телото,

Марјана Станојковска во сино издание за убав крај на летната сезона

Марјана Станојковска во сино издание за убав крај на летната сезона

Остануваат уште неколку дена до крајот на летото и официјално да започне есента која со себе носи пад на температурите и посвежо време. Македонската водителка Марјана Станојковска важи за една од најатрактивните јавни лица кај нас, без разлика дали е облечена во некоја елегатна тоалаета или некој костим за капење. Деновиве  завршува летото, па наместо

3 трикови што ќе направат вашиот ефтин костум да изгледа скапо

3 трикови што ќе направат вашиот ефтин костум да изгледа скапо

Има една познат американски пристап на работа, ако сакате да бидете успешен, морате да се однесувате и да изгледате како да сте успешен. Сепак, кога сте на почеток на бизнисот можеби немате многу средства да си дозволите некој скап костум. Сепак не е со во скапиот костум, ако имате чуство за мода и стил, вие можете и од поефтиниот костум да направите

Samsung го прославува својот 50ти роденден! Што може да очекуваме од овој технолошки гигант?

Samsung го прославува својот 50ти роденден! Што може да очекуваме од овој технолошки гигант?

Во 2019 година NASA прослави 50 години од историската мисија на Аполо 11 и првото слетување на месечината. Светското првенство во кошарка само што заврши, а на 19. декември ќе се претстави и третото и последно продолжение од трилогијата „Star Wars“. Последната година од оваа декада ќе се памети по многу значајни случувања. Воедно, 2019. претставува

Машки проблем: Како да прекинете да гледате толку многу филмови за возрасни?

Машки проблем: Како да прекинете да гледате толку многу филмови за возрасни?

Стрес? Порно филмови. Среќен? Порно филмови. Имате слободно време? Порно филмови.  Ако се грижите дека можеби сте зависен од порно филмови и сакате да престанете да гледате толку многу, еве што да знаете. Како прво, зависноста од порно не се смета за официјално нарушување, што значи дека не е во Дијагностичкиот и статистичкиот прирачник за ментални

Модни икони: Џани Ањели- Екстремно шармантен, интелегентен, љубопитен и секогаш облечен со стил

Модни икони: Џани Ањели- Екстремно шармантен, интелегентен, љубопитен и секогаш облечен со стил

Само неколку луѓе во историјата можат да бидат рамо до рамо со Џани Ањели кога се работи за влијанието во модата. За време на својот живот, секогаш добро облечениот Џани Ањели важел за еден од најголемите индустријалци во светот, бил италијански сенатор, сопственик на Фиат и најбогатиот човек во модерната историја на Италија со богатство проценето

Најчести нехируршки тертмани кои што ги прават мажите за естетски корекции

Најчести нехируршки тертмани кои што ги прават мажите за естетски корекции

Мажите се повеќе е доближуваат до трендовите кои што се веќе актуелни кај жените. Едни од нив се естетските корекции. Мажите се повеќе се трудат да изгледаат добро па користат најразлични третмани меѓу кои и естетските корекции. Има два типа, хируршки и нехируршки третмани. Во нехируршките третмани спаѓаат ботоксот, филерите, колаген, пилинзи, ПИ ЕР

Дождот негативно влијае на расположението… Мит или вистина?

Дождот негативно влијае на расположението… Мит или вистина?

Ако често зборуваме за времето и временските услови, истражувањата покажуваат дека не ни е грижа толку многу за времето. Барем не толку колку што мислиме. Без разлика дали е сонце или дожд, без разлика дали е топло или студено, со или без ветер, никој навистина не размислува за времето во текот на работните денови. Податоците презентирани на конференцијата

Амазон купува 100.000 електрични комбиња

Амазон купува 100.000 електрични комбиња

Извршниот директор на „Амазон“, Џеф Безос, најави амбициозен план за целосно прекинување на емисиите до 2040 година, како дел од борбата против климатските промени. Како дел од ова ветување, Безос објави дека Амазон ќе купи 100.000 електрични комбиња што ќе започнат со испорака во 2021 година. Возилата ќе бидат набавени од Ривиеан, компанија за производство