притисни ентер »

Извори

GSM

Apple се приклучува на трендот: iPhone 5G пристигнува наредната година
Apple се приклучува на трендот: iPhone 5G пристигнува наредната година

Apple се приклучува на трендот: iPhone 5G пристигнува наредната година

Ерата на смартфони со 5G технологија веќе започна, а на трендот наскоро ќе се „закачи“ и Apple, кој веќе развива планови за производство на iPhone што ќе ја поддржува оваа мрежа.. Аналитичарот Минг-Чи Куо е еден од најдоверливите извори за информации поврзани со Apple и обично дознава и предвидува новости една година пред компанијата да ги претстави

Портрет фото битка: OnePlus 7 Pro vs iPhone XS Max vs Google Pixel 3 vs Galaxy S10 Plus!

Портрет фото битка: OnePlus 7 Pro vs iPhone XS Max vs Google Pixel 3 vs Galaxy S10 Plus!

Портрет фотографиите стануваат се попопуларни и покорисни меѓу корисниците. Затоа, решивме да провериме кој телефон има најдобра камера способна за вакви слики:. Овој пат, ривали се OnePlus 7 Pro, Galaxy S10 Plus, iPhone XS Max и Google Pixel 3. Ова се резултатите: сцена 1 сцена 2 сцена 3 сцена 4 сцена 5 Кој е победникот според вас? :)

Фотографии од Pixel 4 и 4 XL: Димензии, дизајн и камери

Фотографии од Pixel 4 и 4 XL: Димензии, дизајн и камери

Веќе некое време слушаме спецификации и информации за дизајнот и карактеристики на новите уреди на Google, а новите фотографии потврдуваат интересни делови од неговиот изглед:. Интересно е што и покрај тоа што екраните ќе останат релативно исти, нивните целосни димензии ќе бидат променети. Тоа значи дека најмалиот модел ќе има панел меѓу 5.6 и 5.8

Видеоиграта „Dr. Mario World“ во јули доаѓа во вашиот смартфон

Видеоиграта „Dr. Mario World“ во јули доаѓа во вашиот смартфон

Nintendo денеска го објави датумот за премиера на нивната најнова видеоигра за смартфони, базирана околу еден од најпознатите ликови Супер Марио. Се работи за „Dr. Mario World“, која беше многу популарна на конзолата Nintendo при почетокот на 2000-те.. „Dr. Mario World“ ќе биде достапна за оперативните системи Android и iOS од 10 јули, а претпродажбата

Motorola One Pro: Четири задни камери, скенер за отпечатоци под дисплејот!

Motorola One Pro: Четири задни камери, скенер за отпечатоци под дисплејот!

Минатиот месец Motorola го претстави One Vision, буџетски смартфон со солидни спецификации, а неодамна се појавија информации за уште еден уред, Motorola One Action. Последно. се појави уште еден уред во One серијата на компанијата.... One Action ќе има три камери на задната страна, додека One Vision има "само" две. И покрај дополнителниот сензор,

Oukitel K12: Голема батерија и уникатен дизајн!
Oukitel K12: Голема батерија и уникатен дизајн!

Oukitel K12: Голема батерија и уникатен дизајн!

Oukitel K серијата отсекогаш била позната поради две причини - голема батерија и интересен дизајн. Со такви карактеристики доаѓа и новиот уред во линијата:. Oukitel K12 доаѓа со уште подобри спецификации, вклучувајќи батерија од неверојатни 10,000 mAh, која би требало да издржи до четири дена без полнење. Во моментот, достапен е на претпродажба, по

Google го откри новиот Pixel 4 бидејќи му здосади од протекувања и шпекулации

Google го откри новиот Pixel 4 бидејќи му здосади од протекувања и шпекулации

Наместо да чека малку по малку да биде откриван од страна на „протекувања“ од инсајдери во телефонската индустрија, Google го претстави Pixel 4 неколку месеци пред неговата официјална премиера.. Заедно со фотографија која ја објави на Twitter синоќа, Google го претстави изгледот на новиот Pixel 4 – флегшипот од последната генерација на смартфони од

Официјално: Xiaomi Mi 9T пристигнува на 20 јуни!

Официјално: Xiaomi Mi 9T пристигнува на 20 јуни!

Според новите официјални информации од компанијата, новиот уред на Xiaomi пристигнува за само неколку дена.... Имено, Mi 9T ќе биде првиот уред на Xiaomi кој ќе има селфи камера на лизгање. Истотака, доаѓа со систем од три камери на задната страна, како и скенер за отпечатоци вметнат под панелот. Во однос на внатрешните спецификации, ќе се наоѓа Snapdragon

Xiaomi го покажа „убиецот на флегшип смартфони“

Xiaomi го покажа „убиецот на флегшип смартфони“

Откако Xiaomi се појави на пазарот почна да нуди квалитетни и напредни уреди по прифатливи и разумни цени, а тоа влијае и на цените на останатите производители.. Во склоп на истиот тој тренд, Xiaomi оваа недела во Европа ќе го претстави моделот Mi 9T, кој веќе од овој понеделник ќе се најде во продажба. Всушност, овој модел е ребрендирана интернационална

Додаток за 2019 Apple iPhone кој нема да ви се допадне!

Додаток за 2019 Apple iPhone кој нема да ви се допадне!

Поради непознати причини, и Apple и Google одбраа необичен дизајн за своите следни смартфони, кој дефинитивно не им се допаѓа на голем дел од корисниците.... Веќе некое време гледаме фотографии од новоочекуваните iPhone модели. На нив, една од најзабележливите промени во дизајнот е на задната страна. Оваа година, Apple се реши за нов изглед на камерите

Netflix подготвува Stranger Things игра во 2020 година!

Netflix подготвува Stranger Things игра во 2020 година!

Додека ја чекаме третата сезона од Stranger Things, официјално достапна на 4 јули, Netflix најави нова игра со карактерите од серијата.... Во соработка со Next Games, креаторите на The Walking Dead игрите, бесплатната Stranger Things игра ќе биде достапна во 2020 година за Android и iOS платформите. Според Netflix, играта ќе биде сместена во Stranger

Најпопуларните градови на Instagram за фотографирање!

Најпопуларните градови на Instagram за фотографирање!

Според податоците на сајтот Home To Go, Лондон е градот во кој корисниците на Instagram најмногу сакаат да се фотографираат.. Лондон е означен на оваа социјална мрежа скоро 120 милиони пати. На второто место е Париз, со 100,8 милиони тагови, а потоа следува Барселона. На четврто место е Рим, а потоа следат Берлин, Мадрид, Амсердам, Лисабон, Хамбург

Издржлив и убав: AGM X3 доби нова награда за својот дизајн!

Издржлив и убав: AGM X3 доби нова награда за својот дизајн!

AGM е компанија позната по своите издржливи и моќни телефони, кои сепак имаат убав дизајн. Токму затоа, еден од новите уреди на компанијата доби награда за својот изглед... Како и секој издржлив смартфон, AGM X3 работи на Snapdragon 845, заштитен е со Gorilla Glass 5 и доаѓа со највисоки сертификации за идржливост. Издржлив е, брз и може да издржи

Колку време гејмерите навистина минуваат во играње?

Колку време гејмерите навистина минуваат во играње?

Глобално истражување открива колку време гејмерите минуваат играјќи игри. Компанијата Limelight Networks спроведе истражување во кое беа опфатени најмалку 8 земји во светот и објави интересни резултати.. Во документот „State of online gaming“ компанијата открива дека во играње игри најмногу време минуваат Германците, а дека луѓето во Сингапур, верувале

Се што знаеме за новиот телефон на Motorola со дупка во панелот!

Се што знаеме за новиот телефон на Motorola со дупка во панелот!

Motorola веќе претстави неколку интересни уреди оваа година, а компанијата има уште поинтересни планови за во иднина... Оваа година, покрај нискобуџетните Moto E6 и E6 Plus, компанијата ќе претстави и уред од средната класа, познат како Motorola One Action. Како што кажува самото име, овој уред ќе биде еден вид следбеник на Motorola One Vision кој