притисни ентер »

Извори

Хит Портал

РЕТРО ВИДЕО : Средба помеѓу Тоше Проески и внуката на Гоце Делчев
РЕТРО ВИДЕО : Средба помеѓу Тоше Проески и внуката на Гоце Делчев

РЕТРО ВИДЕО : Средба помеѓу Тоше Проески и внуката на Гоце Делчев

Во овој период во медиумите во Македонија и Бугарија е актуелна темата чиј е Гоце Делчев т.е дали бил Бугарин или Македонец. Во меѓувреме во јавноста се појави видео кое ќе Ви ја стопли душата па го споделуваме со вас. За видеото кликнете ТУКА!

Среде раскрсница во Скопје затресе со задникот и ги шокираше возачите /ВИДЕО/

Среде раскрсница во Скопје затресе со задникот и ги шокираше возачите /ВИДЕО/

Без сомнение топлото време на сите ни мава во глава, но една девојка решила додека чека на семафор малку да се раздвижи и да ги раздрма возачите во редот зад себе. Имено додека стоела на семафор девојката излегла од својот автомобил и почнала жежок танц на кој не останале рамнодушни луѓето околу неа па веднаш го снимиле тој момент. Веселата девојка

Нов скандал на Карлеуша?! Оваа жена раскажува што се случувало во домот на пејачката
Нов скандал на Карлеуша?! Оваа жена раскажува што се случувало во домот на пејачката

Нов скандал на Карлеуша?! Оваа жена раскажува што се случувало во домот на пејачката

Подолг период, поп дивата Јелена Карлеуша е на мета на таблоидите во регионот. Новинарите и направија хаос и открија детали од приатниот живот, па таа им објави војна на многу медиуми и се закани со тужби. Очигледно, пејачката најмногу мака има со српски Курир, кој објави нов скандал, овојпат преку интервју со бившата куќна помошничка. Имено, досегашната

Еве како да заштедите на гориво!

Еве како да заштедите на гориво!

Еве неколку практични совети како да заштедите на гориво. Добро затворете го резервоарот Бензинот ќе испари доколку има доток на воздух. Поради неисправни капачиња, годишно во воздух испаруваат 540 милиони литри гориво. Паркирајте во гаража Гаражата го одржува автомобилот топол на зима, ладен на лето. На тој начин нема да трошите на греење на автомобилот

Временска прогноза: Подгответе се за невреме

Временска прогноза: Подгответе се за невреме

Денеска времетво во Македонија ќе биде сончево и топло со умерена облачност, a околу пладне и попладне на повеќе места се очекува нестабилност со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално процесите ќе бидат во форма на невреме со пообилни врнежи, силен ветер и појава на град. Утринската температура ќе се движи од 12 до 19, а дневната од 24 до 33

Отровна риба се појави на грчкото крајбрежје, еве што да направите доколку ја згазнете!

Отровна риба се појави на грчкото крајбрежје, еве што да направите доколку ја згазнете!

Отворната „риба пајак“ годинава првпат е забележана во грчкото туристичко место Неи Пори. Како што пренесува српски „Телеграф“, повикувајќи се на туристите кои оваа година престојуваат таму, Србинка добила била ранета од рибата на палецот од ногата. Веднаш по убодот таа побарала лекарска помош, а докторот ѝ кажал дека имала среќа што се јавила во првите

Нов хит во Њујорк, кравите помагаат во ослободување на стресот!

Нов хит во Њујорк, кравите помагаат во ослободување на стресот!

Според едно спроведено истражување, нивото на стрес кај луѓето значително се намалува кога се во контакт со животни. Гушкањето крави е тренд кој моментално владее во Њујорк. Можеби не сте знаеле, но кравите се нежни животни на кои не им пречат прегратки. Терапијата на гушкање крави може да звучи чудно, но постојат и други терапии во кои се вклучени

Хит видео: Овие дечки знаат да го уживаат летото

Хит видео: Овие дечки знаат да го уживаат летото

Босанците измислија начин како да се разладат. Тие ја обложиле тракторската приколка со целофан и ја наполниле со вода, а потоа скокале во неа. Направиле движечки базен во Нови Травник и со тоа се пофалиле на YouTube. Погледнете го видеото:

Јелена Карчеуша давеше и плукаше новинар /ВИДЕО/

Јелена Карчеуша давеше и плукаше новинар /ВИДЕО/

Пејачката повторно излезе од контрола, овој пат го нападна фоторепортерот на српскиот магазин „Курир“, Владимир Шпоровиќ. Таа збеснала бидејки тој ја снимал додека го посетувала гробот на нејзината мајка, а потоа пејачката се заканувала и го давела и пцуела фотографот.

Актерот Кијану Ривс ги освои сите! Еве како реагираше кога дозна едека е интернет ѕвезда

Актерот Кијану Ривс ги освои сите! Еве како реагираше кога дозна едека е интернет ѕвезда

Во моментов е еден од најомилените актери од Холивуд, спонтано тој стана и “интернет ѕвезда“ според позитивните коментари на сцијалните мрежи. По пишувањето за неговата скромност и едноставност во медиумите, актерот Кијану Ривс, стана и неверојатно популарен на социјалните мрежи. Тој очигледно не знаел за тоа, па неговата реакција кога една новинарка

Северина бесна! Порно афери и фотографии со разни лица, постојано во јавноста се шират невистини нарачани од мојот бивш сопруг

Северина бесна! Порно афери и фотографии со разни лица, постојано во јавноста се шират невистини нарачани од мојот бивш сопруг

Хрватската пејачка Северина очигледно повторно е вознемирена од нејзиниот бивш сопруг српскиот бизнисмен Милан Поповиќ, со сите негови минати и сегшни постапки со кој според пејачката се обидува да и наштети на неа и приватно а и во нејзината кариера. Таа повторно се огласи на Инстаграм изреволтирана по којзнае кој пат од сите работи кои што се шират

Внимавајте да не ви преседне одморот: Листа на најчесто казнувани  сообраќајни прекшоци во  соседството

Внимавајте да не ви преседне одморот: Листа на најчесто казнувани сообраќајни прекшоци во соседството

Туристичката сезона започна, а со тоа и сообраќајниот метеж, особено во познатите туристички дестинации. Со цел да не ви преседне одморот, возете внимателно, а особено внимавајте да не сторите еден од подолу наведените прекршоци, тие се најчесто казнувани во соседните земји. 1.ВОЗЕЊЕ СО ПОГОЛЕМА БРЗИНА ОД ДОЗВОЛЕНАТА Македонија – од 20 до 300 евра