притисни ентер »

Извори

Hybread

Крушево е подготвено за вас!
Крушево е подготвено за вас!

Крушево е подготвено за вас!

Утре (петок, 21.06)започнува еколошкиот outdoor festival „ When in Krusevo “. Веќе пријавените учесници ја одбраа оваа авантура која трае од 21 до 23ти Јуни. Еве пет причини зашто некој кој не знае каде викендов, веднаш би се спакувал и би тргнал за Крушево. Организирани групни и индивидуални спортски и рекреативни активности. Организирано кампинг

LIFER пиво – ново, ладно филтрирано пиво на пазарот!

LIFER пиво – ново, ладно филтрирано пиво на пазарот!

LIFER Beer е ново, произведено по најнова и најсовремена технологија, пиво на компанијата Кожувчанка ДОО од Кавадарци. ЛАЈФЕР пивото е вистинско традиционално, непастеризирано пиво приготвено од најдобрите состојки со вештините на старите мајстори. Благодарение на своите традиционални процедури, LIFER пивото, од другите слични на него производи на

Must-have парче за ова лето: Каролина во Mango заводлив комбинезон

Must-have парче за ова лето: Каролина во Mango заводлив комбинезон

Продолжува соработката на Mango Македонија и познатата пејачка Каролина Гочева. Ова лето подготвивме низа на нови фотографии и модни инспирации за сите жени од брендот Mango. Најпрактично парче облека за ова лето е комбинезонот! Совршен за секоја девојка, за дневни и ноќни излегувања, кои ќе ве направат да изгледате повисоко и ќе ја истакнат вашата

Заљубете се во Брач, Хрватска
Заљубете се во Брач, Хрватска

Заљубете се во Брач, Хрватска

Брач, островот со најубавите пејзажи и природна убавина која ќе ве обземе. Овој хрватски остров е најголем во регионот на централна Далмација, а е трет по големина од островите на Јадранско Море. Дефинитивно е една од дестинациите кои мора да се посетата барем еднаш во животот. Од копното е одделен со Брачки канал, кој е широк 6 до 13 км и има најголема

ОК Вардар ги исполнуваат своите цели и амбиции

ОК Вардар ги исполнуваат своите цели и амбиции

Лука Костиќ од ОК Вардар повикан да биде дел од сениорската Одбојкарска Репрезентација на Македонија „ Со спорт сум 7 години и мојата желба доаѓа од мали нозе, кога почнав од основно училиште да тренирам. Моите планови се да сум дел од голем клуб каде што ќе стекнам поголемо искуство и ќе станам подобар играч. Го одбрав ОК Вардар како најпрофесионален

Дали Крушево може да стане регионален центар за спортски и културен туризам?

Дали Крушево може да стане регионален центар за спортски и културен туризам?

Позиционирањето на Македонија како атрактивна туристичка дестинација бележи прогрес изминатите години, а сведочиме како два сегменти позначително се издвојуваат од останатите: спортот и културата. Токму тие два сегмента се извонредно добро искомбинирани во еден од најатрактивните настани летово, а тоа е настанот ,,When in Krusevo,, кој ќе се оддржи

TOW#494 – Поздравувањe

TOW#494 – Поздравувањe

„Tip of the Week“ се авторски текстови што се објавуваат секој четврток и обработуваат теми од секојдневниот живот коишто помогат да го подобрите вашето лично и професионално работење.Коментарите за совети, можете да ги пишувате на: www.facebook.com/tipoftheweekPriracnik Како сублимат на првите 100 совети издадени се единствените прирачници за личен

TOW#494 – Поздравувањ

TOW#494 – Поздравувањ

„Tip of the Week“ се авторски текстови што се објавуваат секој четврток и обработуваат теми од секојдневниот живот коишто помогат да го подобрите вашето лично и професионално работење.Коментарите за совети, можете да ги пишувате на: www.facebook.com/tipoftheweekPriracnik Како сублимат на првите 100 совети издадени се единствените прирачници за личен

Burberry Her Blossom, љубовно писмо, посвета на градот кој го обожаваат сите

Burberry Her Blossom, љубовно писмо, посвета на градот кој го обожаваат сите

Дали сте подготвени за лето исполнето со авантури, нови доживувања, мирис кој заведува и не остава никого рамнодушен? Burberry Her Blossom парфем создаден да го да го опфати младиот дух на креативната и еклектична метропола Лондон, духот што е жив, авантуристички и храбар. Цветно-овошната композиција со гурмански подтонови е потпишана од страна на

Ручајте во Рамстор Мол по супер цени

Ручајте во Рамстор Мол по супер цени

Има ли нешто поубаво од прошетка во Рамстор Мол во ови денови со високи температури?! Сега во Рамстор Мол имате дополнителна мотивација за бегство од високите температури во Рамстор Мол. Секој ден од 12 до 17 часот во Рамстор Мол уживајте во преубавиот избор на ручек за супер цени. Да, да убаво слушнавте. Одберете јадење од нашето специјално мени за

Лавицата Акети и ему птици- нови жители на Скопје ЗОО

Лавицата Акети и ему птици- нови жители на Скопје ЗОО

Лавицата Акети одзоолошката во Берлин е нов жител воскопската градина. 12-годишната лавица пристигна во Скопје пред 10-тина дена и веќе се прилагодува на животот во Скопје ЗОО. За неколку месеци друштво ќе и прави и лавот кој треба да пристигне од Софија. Лавицата ја добивме благодарение на соработката  со Европската асоцијација на зоолошки градини

Бранови на промена – слaвејќи го морето, нашата постојана инспирација

Бранови на промена – слaвејќи го морето, нашата постојана инспирација

Повеќе од една декада, La Mer е посветен на мисијата за заштита на морските површини низ целиот свет. Оваа година, ја продолжува мисијата за заштита на морските области преку иницијатива за подигнување на свеста и oрганизација на добротворни донации од La Mer Blue Heart Oceans фондацијата која ќе помогне да се зачуваат водните површини. Секој може

TOW#493 – БРАВО дечки!!!

TOW#493 – БРАВО дечки!!!

„Tip of the Week“ се авторски текстови што се објавуваат секој четврток и обработуваат теми од секојдневниот живот коишто помогат да го подобрите вашето лично и професионално работење.Коментарите за совети, можете да ги пишувате на: www.facebook.com/tipoftheweekPriracnik Како сублимат на првите 100 совети издадени се единствените прирачници за личен