притисни ентер »

Извори

iLike

Хороскоп за петок (13.09.2019)
Хороскоп за петок (13.09.2019)

Хороскоп за петок (13.09.2019)

Овен Без разлика на вашите интелектуални способности, постојат некои работи кои не се вклопуваат во вашата работна процена. Кога работите не се движат во вистинската насока губите мотив за работа. Потребно е да ја подобрите концентрацијата. Бик Подобро е обврските да ги завршите на рутински начин отколку да ги одложувате. Покажете дека имате смисла

Старински рецепт кој го намалува ризикот од срцев удар

Старински рецепт кој го намалува ризикот од срцев удар

Новите истржувања покажуваат дека редовната конзумација на маслиново масло го подобрува здравјето на срцето. Маслиновото масло содржи омега-6 масни киселини кои го блокираат воспалителниот процес кај хроничните заболувања како што се срцевите заболувања и артритис. Софистицираните нови тестови покажале дека редовната конзумација на маслиново масло

Предлог за ручек: тестенини со пилешко месо

Предлог за ручек: тестенини со пилешко месо

Ако се мислите што да ручате денес, ние имаме супер брза и вкусна идеја за денешниот ручек: тестенини со пилешко месо. Потребни состојки: 300g пилешки стек 100ml бело вино магдоно 1 главица кромид 3 чешлниња лук маслиново масло сол црн пипер 350g тестенини Подготовка: Тестенините сварете ги, прелијте ги со ладна вода и оставете ги да се изладат. Кромидот

Маслиновото масло го намалува ризикот од срцев удар

Маслиновото масло го намалува ризикот од срцев удар

Луѓето кои редовно готват со маслиново масло и го користат како зачин во салатите имаат  41% намален ризик од срцев удар. Ова го покажуваат резултатите на истражувањето  зана Институтот здравје и медицинско истражување во Бродекс спроведено  на 8000 луѓе. Медитеранскиот начин на исхрана, речиси целосно се базира на маслиново масло. Неговата употреба

Хороскоп за вторник (10.09.2019)

Хороскоп за вторник (10.09.2019)

Овен Активно учествувате во сите случувања на работно поле. Ќе умеете добро да ја процените целата ситуација. Во односот со саканото лице понекогаш не е лесно да се согледаат вистинските причини за кавги и расправии. Не реагирајте премногу емотивно. Бик Вашите очекувања се големи. Ви се советува да се потпрете на вашиот практичен дух и на аналитичкото

Здрави бомбици со чиа и црно чоколадо

Здрави бомбици со чиа и црно чоколадо

На сите вљубеници во слатки задоволства, ќе им се допадне овој брз рецепт за здрав десерт. Потребни состојки: • 3 лажички путер од кикирики • 50гр овесни житарици • 220гр суви сливи • 50гр сечкано темно чоколадо • 1 лажица чиа семе Подготовка: Во блендер испасирајте ги сливите, потоа додадете ги чиа семето, путерот од кикирики, чоколадото и житариците

Магдонос против пеги и флеки

Магдонос против пеги и флеки

Пегите и флеките се појавуваат кога кожата старее и кога неправилната пигментација станува видлива. За да се справите со нив, не ви се потребни скапи козметички препарати. Можете сами да подготвите ефикасен лосион од магдонос и лимон. Потребно ви е: 100ml сок од лимон 2 лажици листови од свеж магдонос 150ml дестилирана водa 50ml 70% алкохол Исецкајте

Мит во исхраната кој е штетен за здравјето

Мит во исхраната кој е штетен за здравјето

Веројатно веќе сте ја чуле теоријата дека ќе изгубите на тежина ако ги исфрлите јаглехидратите од вашата исхрана. Меѓутоа, диетите кои подразбираат исфрлување на јаглехидратите од исхраната и нивна замена со протеини или масти не е најздравиот избор и може да ви го скрати животот, покажува една нова студија . За подолг, поздрав живот, најдобро е да

Слатки начини да му бидете посекси

Слатки начини да му бидете посекси

Во врска која трае подолго време, нормално е понекогаш страста да избледне. Но сепак, нема потреба да се очајувате и да мислите дека повеќе не сте му интересна. Можете да ја свртите ситуацијата во ваша корист со примена на следните секси трикови. Променете ја долната облека Вашите драги и удобни памучни гаќички заменете ги со црни чипкасти танги. Знаеме

Хороскоп за петок (06.09.2019)

Хороскоп за петок (06.09.2019)

Овен Обрнете внимание на нечии забелешки околу вашата работа. Нема причина да се однесувате како најголем оптимист кога сите патишта водат кон фактот дека не е така. Треба да научите да бидете умерени во се’, зашто тоа е најдобрата насока за вашето функционирање. Избегнувајте лица кои имаат навика да се однесуваат театрално и кога нема причина за тоа