притисни ентер »

Извори

iLike

Зошто да јадете млад кромид?
Зошто да јадете млад кромид?

Зошто да јадете млад кромид?

Младиот кромид престатавува богатство на вкусови, многу хранливи материи и приспособливост на различни почви и клими. Младиот кромид е вистинско богатство на важни хранливи состојки. Содржи значајна количина на витамини А и Ц, а особено витамин К. Исто така содржи витамин Е и Б витамини. Од минерали содржи калциум, калиум, железо, натриум, сулфур,

Хороскоп за вторник (25.06.2019)

Хороскоп за вторник (25.06.2019)

Овен Се чувствувате феноменално благодарение на успешно завршениот проект, за кој бевте во неизвесност. Ве очекува напредок во работата со која се занимавате, но успех врзан за склучување договори. Не откажувајте се од нив, па макар и да се брачни. Во овој период, Овните би требало да ја доживеат љубовта на својот живот, ако веќе не ја доживеале. Бик

Жените родени во овој знак најлесно менуваат партнери
Жените родени во овој знак најлесно менуваат партнери

Жените родени во овој знак најлесно менуваат партнери

Жената родена во овој хороскопски знак лесно може да се засити и откаже од секој нејзин сексуален партнер. Аки не успее да го промени нејзиниот љубовник, таа измислува нови пози и техники, а партнерот токму тогаш ќе помисли за неа дека е “совршена жена”. Како сопруга, жената родена во овој знак е верна, но нејзиниот сопруг ќе мора во голема мера да

Хороскоп за понеделник (24.06.2019)

Хороскоп за понеделник (24.06.2019)

Овен Изразен е оптимистичкиот пристап на проблемот, па полесно ќе го пребродите. Доколку сте во можност да го решавате семејното прашање или да го адаптирате животниот простор, сега е вистинско време. Не дозволувајте со невнимание да упропастите низа поволни шанси. Можни се несогласувања со соработниците. Само со смиреност и трпеливост можете да ги

Тајни на мажите родени во хороскопски знак Риби

Тајни на мажите родени во хороскопски знак Риби

Љубовник, забавувач и еден од најострите, но и најкреативни мажи што некогаш ќе ги сретнете. Станува збор за мажот Риби. Мажот Риби изгледа мек и чувствителен уште во раните години од животот. Како што созрева, сѐ повеќе ја покажува својата мажественост и сила. И покрај сѐ, ќе ја видите мекоста во неговите очи. Понекогаш знае да се однесува како мачо

Кој дел од денот за што е поволен?

Кој дел од денот за што е поволен?

Со човечкото тело управува „внатрешен часовник“ кој е програмиран да ги следи низата дневни физички и психички циклуси, попознати како циркадијални ритми. Наједноставниот од нив ритамот на спиењето и будната состојба. Околу 6 часот наутро се зголемува телесната температура и нивото на хормонот кортизол терајќи ја гликозата во крвта за да обезбеди енергија

Хороскоп за четврток (20.06.2019)

Хороскоп за четврток (20.06.2019)

Овен Ќе имате прилика да испливате од финансиската криза за некој ден, доколку прифатите да соработувате со другите и ја поделите заработувачката. Нов деловен пртнер, моментално ви е единствен излез. Здравјето е малку подобро. Бик Полето на кариерата е стабилно, но денеска олекувајте дека тешко ќе успеете да се договорите со колегите. Постои можност

Хороскоп за вторник (18.06.2019)

Хороскоп за вторник (18.06.2019)

Овен Имате совршена работна можност која не смеете да ја пропуштите. Важно е да ја одберете вистинската варијанта. Со саканото лице ќе доживеете обновување на врската. Сочувајте ја својата емотивна инспирација и љубовна среќа. Бик Упорни сте во многу намери и вашите соработници имаат позитивно влијание врз вас. Прифатете нов работен предизвик. Партнерот

Хороскоп за четврток (14.06.2019)

Хороскоп за четврток (14.06.2019)

Овен Успеавте барем малку да постигнете душевен мир. Сега не дозволувајте никој да го расипе. На работното место ви се советува да бидете ладнокрвни, бидејќи само така ќе можете да владеете со непријатните ситуации. Кога е здравјето во прашање, можна е главоболка, но бидете сигурни дека тој проблем го создаваат синусите. Бик Крајно време е да поведете

Хороскоп за среда (12.06.2019)

Хороскоп за среда (12.06.2019)

ОВЕН Потребни ви се пари, но не знаете како да дојдете до нив. Наскоро, вниманието ќе ви биде насочено кон завршувањето на други работи, па затоа побрзајте да ја обезбедите потребната сума на пари. Еден пријател ќе ве замоли да му помогнете околу некој проблем. БИК Ви претстојат многу работи кои треба да ги завршите и тоа е причината поради која се

Хороскоп за вторник (11.06.2019)

Хороскоп за вторник (11.06.2019)

Овен Дојдовте до заклучок дека не вреди да се нервирате. Ги откажувате сите стари обврски со недеж дека набрзо ќе добиете нова. Ќе бидете во ситуација да анализирате туѓи проблеми. Тоа нема тешко да ви падне, на тој начин ќе ги потиснете своите. Бик Конечно почнавте да преминувате од зборови на дела. Соработницте безрезервно ви веруваат а имаат и причина

Хороскоп за понеделник (10.06.2019)

Хороскоп за понеделник (10.06.2019)

ОВЕН На своја кожа чувствувате позитивна енергија, па прифатете ги предизвиците што ви ги нуди едно вонсериско лице. Ќе биде лудо и незаборавно, за што и да станува збор. Покрај обилноста на страсти, не испуштајте ниту еден деловен предизвик: понуди, договори, планови. Водете само сметка да не заборавите. Бик На вас некој постојано врши притисок. Можеби