притисни ентер »

Извори

Интересно

Анонимен Британец добил 140 милиони евра на лото
Анонимен Британец добил 140 милиони евра на лото

Анонимен Британец добил 140 милиони евра на лото

Анонимен учесник на британската игра на среќа "Loto Euromilions" освоил неверојатни 123 милиони фунти, што е еднакво на 140 милиони евра... Тоа е еднакво на третата најголема добивка од било кога во оваа земја. Неговиот добитен лист поминал на извлекувањето уште од 11. јули.

Како BMW го испрати директорот на Mercedes во пензија

Како BMW го испрати директорот на Mercedes во пензија

Директорот на Mercedes-Benz, Дитер Зече замина во пензија на 22 мај... Компанијата BMW го поздравила неговото одење во пензија и го злоупотребила за своја реклама. На видеото се гледа како Зече се поздравува со сите и си заминува дома, па наводно сега е моментот кога треба да се ослободи и да го извади своето BMW од гаражата.

Редно време е да престанете да се изгладнувате

Редно време е да престанете да се изгладнувате

Новиот тренд на социјалните мрежи е со хаштагот #ScrewTheScale... Тоа значи дека вагата не е важна, туку вашата исхрана и вежбањето. Дамите често пати се гледаат на вагата, но всушност поважно е да ја зголемите мускулната маса на телото, која ќе го подобри метаболизмот. Исто така, важно е да вежбате пократко за да не се изморите, но тоа да биде паметно

Овие јапонки се хит за ова лето

Овие јапонки се хит за ова лето

Јапонските традиционални гета сандали се сметаат за златна средина од обичните јапонки и холандските кломпи... Еден од најголемите јапонски производители на чевли исфрлиле на пазарот необичен облик што се распродава низ цел свет. Компанијата Nara Getaya ова лето го направила посебно за сите љубители на мачки, со тоа што дизајнирале гета сандали во

Лејди Гага и Бредли Купер во Шкотска на патување

Лејди Гага и Бредли Купер во Шкотска на патување

Не престанува да се пишува и зборува за љубовниот триаголник на Бредли Купер... Очигледно е дека секој тргнал по својот пат, само уште нема официјални информации дали патиштата на Лејди Гага и Бредли се вкрстиле, иако цел свет зборува за тоа. И покрај тоа што Бредли и Гага имаат големи притисоци од јавноста, сепак одлучиле да ја стават работата пред

Инсект ја јаде грчката шума, уништени се 100.000 стебла
Инсект ја јаде грчката шума, уништени се 100.000 стебла

Инсект ја јаде грчката шума, уништени се 100.000 стебла

Грчките власти се борат против несопирив инсект што ја голта боровата шума... Само во областа на Солун овој инсект уништил околу 100.000 стебла. Проблемот е тоа што движењето на инсектите е неконтролирано и тешко е да се најде начин за да се спречат од уништувањето на шумата.

За 9 долари во Јапонија може да најдете утеха

За 9 долари во Јапонија може да најдете утеха

Дали некогаш сте посакале да се пожалите на некого што би имал разбирање за вас.... Едноставно, сакате човек што ќе ве сослуша. Во Јапонија тоа е возможно за само 9 долари. Таканово Нишимото го почнал овој необичен бизнис и не се кае. 50 годишниот човек води онлајн сервис Ossan Rental од 2012. година и така овде може за 9 долари да најдете некого на

Кралицата Елизабета || го напуштила дворецот поради глувци

Кралицата Елизабета || го напуштила дворецот поради глувци

Кралицата Елизабета II (93) одлучила да ја напушти Бакингемската палата... Ги спакувала своите куфери и привремено се преселила од дворецот, затоа што имало голем проблем со глодари. Наезда од глувци и стаорци ја натерале кралицата на привремено бегство.

Сите се симнале од авионот и ја заборавиле

Сите се симнале од авионот и ја заборавиле

Се разбудила сама во мрак, смрзната... Тифани Адамс летала од Квебек во Торонто.Требало да биде нормален вообичаен лет, но Адамс се разбудила во мрак врзана со безбедносен појас, а авионот бил паркиран. Авионот слетал и сите излегле, а од екипажот не ја виделе и ја оставила.

Како би изгледало кога робот го возвраќа ударот

Како би изгледало кога робот го возвраќа ударот

Досега сигурно сте виделе се кога станува збор за роботите... Компанијата што е најнапредна со развојот на роботи, Boston Dynamics, ги претстави во речиси ситуации, освен кога ќе изгубат контрола и ќе одбијат послушност. Еве како би изгледало тоа:

Како да дојдете до совршен задник

Како да дојдете до совршен задник

Режимот на вежбање за Ангелите на Викторија не е лесен, но многу е ефикасен... Обликувањето на задникот се засновува на вежби што се изведуваат на подот, а содржат елементи од пилатес и аеробик:

Анџелина Џоли е како сите нормални луѓе

Анџелина Џоли е како сите нормални луѓе

Таа е доказ дека познатите не мора секогаш да ја следат модата  и да купуваат скапа облека... Ова што го направила веројатно никој не би го направил. Познатата актерка отишла на купување со ќерката Шајло и синот Нокс и се облекла како да е ноември, а не јуни. Таа била со бела кошула на долги ракави и црни панталони со кафеави чизми до колената.

Има 62, а изгледа 20 години помладо

Има 62, а изгледа 20 години помладо

Холивудската актерка влегува во седмата деценија на животот, а на многумина им е тешко да поверуваат во тоа... Шерон Стоун ги воодушевува сите со својата појава, со оглед на тоа што живее веќе 62 години. Згора на тоа, во 2001.година доживеа тежок мозочен удар, а после две години почна повторно да се движи и да зборува. Многу е дисциплинирана кога станува

Младата актерка по втор пат пред матичар

Младата актерка по втор пат пред матичар

Ѕвездата од серијата "Игра на престоли“ и филмот „Мрачниот Феникс“ ќе се венча за неколку дена... Софи Тарнер (23) и нејзиниот вереник Џо Џонас, ќе се венчаат за помалку од една недела, а тоа случајно го открива познатиот ТВ водител и психолог, Д-р Фил

Најдоброто место за водење љубов...

Најдоброто место за водење љубов...

Како прва асоцијација, кога ќе посакаме да водиме љубов, ни иде на ум спалната соба... За да си ја направите интересна ситуацијата со водење на љубов, пробајте со кујната. Да, докторот за либидо и менопауза, Шазади Харпер, тврди дека кујната е најдоброто место во домот за водење љубов. Предноста на кујната е многу подобра, затоа што може да согорите