притисни ентер »

Извори

Коли

BMW со премиерна презентација на својот нов X1
BMW со премиерна презентација на својот нов X1

BMW со премиерна презентација на својот нов X1

кој не очекуваше такви радикални промени на моделот што лани успеа да привлече дури 287.000 купувачи, со што го превзема тронот на продажната листа, толку високо што повеќе пати го надмина целиот бренд на Alfa Romeo, и се доближи на половина од вкупната бројка на продадени модели на Volvo и Seat. Навраќајќи се на неговиот изглед, во скалд со целата

Претставен новиот BMW Серија 1

Претставен новиот BMW Серија 1

Од премиерата на првата генерација на компактниот модел од Минхен, или од 2004 година, серијата е синоним за хеџбек со погон на задните тркала. Најсвежиот модел е доказ дека концептот е променет, така што беше искористена платформата наменета за возила со преден погон, а производителот одговори на желбите на потрошувачите во смисла на подобрување на

Панчево доби место за полнење на електрични автомобили

Панчево доби место за полнење на електрични автомобили

Баш такви сонди со соларни панели и електронски полначи што ќе им овозможи на возачите да ги отфрлат фосилните горива, беа поставени на осум паркинг места во Панчево. За проектот за инсталација беше ангажирана белградската компанија  „MT-KOMEX”. Соларната покривка покрива осум места за паркирање и служи за поудобно користење на електрични автомобили

Панчево доби место за полнење на електрични автомобили

Панчево доби место за полнење на електрични автомобили

Баш такви сонди со соларни панели и електронски полначи што ќе им овозможи на возачите да ги отфрлат фосилните горива, беа поставени на осум паркинг места во Панчево. За проектот за инсталација беше ангажирана белградската компанија  „MT-KOMEX”. Соларната покривка покрива осум места за паркирање и служи за поудобно користење на електрични автомобили

Peugeot го најави својот нов SUV модел 4008 за наредната година

Peugeot го најави својот нов SUV модел 4008 за наредната година

Поради успехот на пазарот постигнат на моделите 2008, 3008 и 5008, Peugeot планира да го лансира и четвртиот SUV модел, чиј изглед ќе има повеќе спортски карактеристики. Името што ќе го носи овој модел е 4008, а неговото деби се очекува да биде во 2020 година. Инспирирани и од успехот што го постигна BMW со купе кросоверите, францускиот „новак“ ќе

Стотици илјади мотори на Renault се очајна изработка

Стотици илјади мотори на Renault се очајна изработка

Имено, оваа француска агенција за заштита на потрошувачите предупредува на дефекти на моторот произведен од Renault, кој е составен дел на најмалку 400.000 возила од споменатите модели, продадени само во Франција, додека во Европа има повеќе од 600.000 возила. Ова се моторите 1.2 TCe и 1.2 DIG од Euro 5, тип H5, кои се под хаубите на бројни асоцијативни

BMW премиерно го прикажа новиот X1

BMW премиерно го прикажа новиот X1

Никој не очекуваше баварците да направат толку радикални стилски промени на моделот, кој само за ланската година привлече 287.000 клиенти, со што си го обезбеди лидерското место во сегментот. За споредба, ваквиот степен на продажба е повеќе пати поголем од целиот бренд на Alfa Romeo, односно, приближно до сите модели на Seat и Volvo. Согласно остатокот

Купувате половен автомобил? Еве случаи кога е препорачливо да се откажете

Купувате половен автомобил? Еве случаи кога е препорачливо да се откажете

Компонентите на новите автомобили се недопрени кога станува збор за абење и нивно трошење. Постарите, од друга страна, се со "по богата историја". Иако повеќето од користените автомобили се сосема во ред, постојат работи кои треба да бидат проверени при купување, така што "поволната финансиска трансакција" нема клиентот да се „изгори“. На што треба

Како до поголема заштеда на гориво?

Како до поголема заштеда на гориво?

За жал, не сите методи за заштеда на гориво функционираат. Промената на филтерот за воздух, нема да промени ништо, исто како и полнење на резервоарот "до врв" наутро, кога температурата на воздухот и горивото се пониски. Во прилог се наведени некои корисни совети за тоа како да се заштеди. Избегнувајте возење на „Лер“ Кога ќе застанете во сообраќајот

Претставен новиот BMW Серија 1

Претставен новиот BMW Серија 1

Од премиерата на првата генерација на компактниот модел од Минхен, или од 2004 година, серијата е синоним за хеџбек со погон на задните тркала. Најсвежиот модел е доказ дека концептот е променет, така што беше искористена платформата наменета за возила со преден погон, а производителот одговори на желбите на потрошувачите во смисла на подобрување на