притисни ентер »

Извори

Курир

Албанија го пушти во употреба новиот автопат кон Македонија
Албанија го пушти во употреба новиот автопат кон Македонија

Албанија го пушти во употреба новиот автопат кон Македонија

ВИДЕО: Албанија го пушти во употреба новиот автопат кон Македонија По повод 29 ноември – Денот на ослободувањето на Албанија од фашистичките окупатори, пуштен е во употреба автопатот „Руга е Арбрит“ (Патот на Арбр), кој ја поврзува Албанија со Македонија на границата кај Дебар. Премиерот Еди Рама, придружуван од министри беше пречекан со тапани од

Во Хрватска се превртел камион од Македонија што превезувал автомобили

Во Хрватска се превртел камион од Македонија што превезувал автомобили

ФОТО: Во Хрватска се превртел камион од Македонија што превезувал автомобили Камион со платформа за превоз на други возила се преврте на 130 километри од јужната страна на автопатот А3 Брегана-Липовац, објави хрватски 24 сата . Несреќата се случила денеска попладне околу 17 часот, кога возило со македонски регистерски таблички се превртело, при што

Оваа задача ги скара луѓето на Фејсбук: Ќе успеете ли да ја решите?

Оваа задача ги скара луѓето на Фејсбук: Ќе успеете ли да ја решите?

Оваа задача ги скара луѓето на Фејсбук: Ќе успеете ли да ја решите? (ФОТО) Една многу едноставна задача, која беше објавена на Фејсбук од порталот Брајт Сајд, раскара многу луѓе, кои се расправаат чиј одговор е точен. Некои тврдат дека точниот одговор е 7, други велат 1. Порталот тврди дека мнозинството не може точно да ја реши оваа задача, што, судејќи

Според Календарот на МПЦ: Утре се празнуваат овие светители

Според Календарот на МПЦ: Утре се празнуваат овие светители

Според Календарот на МПЦ: Утре се празнуваат овие светители Според Календарот на МПЦ утре се празнува Свети Григориј Чудотворец, епископ Неокесариски. Божји човек и силен чудотворец, нарекуван втор Мојсеј. Роден од незнабожни родители, но угледни и богати, Григориј најпрво ги изучи елинската и мисирската (т.е. египетската) философија, но откако ја

Семејство си ги бара двете деца – заминале од дома и се уште не се вратени

Семејство си ги бара двете деца – заминале од дома и се уште не се вратени

Семејство си ги бара двете деца – заминале од дома и се уште не се вратени Две малолетни деца од Велес го напуштиле својот дом и се уште не се вратени дома. Таткото го пријавил настанот во полиција откако децата подолго ги немало да се вратат дома. „На 28.11.2021 год. во 03.30 часот во Полициската станица Велес С.Б.(39) од Велес пријавил дека, на 27

ВМРО-ДПМНЕ: Корумпираниот и криминален СДСМ е најголемиот кочничар на европските интеграции за Македонија
ВМРО-ДПМНЕ: Корумпираниот и криминален СДСМ е најголемиот кочничар на европските интеграции за Македонија

ВМРО-ДПМНЕ: Корумпираниот и криминален СДСМ е најголемиот кочничар на европските интеграции за Македонија

ВМРО-ДПМНЕ: Корумпираниот и криминален СДСМ е најголемиот кочничар на европските интеграции за Македонија Корумпираниот и криминален СДСМ е најголемиот кочничар на европските интеграции за Македонија. Наместо да ја кријат сопствената неспособност, криминал и корупција зад ноторни лаги, во СДСМ треба да им дадат отчет на граѓаните зошто продолжува дебаклот

Градинка наместо ресторан: Муцунски решава еден од најголемите проблеми во Аеродром

Градинка наместо ресторан: Муцунски решава еден од најголемите проблеми во Аеродром

Градинка наместо ресторан: Муцунски решава еден од најголемите проблеми во Аеродром Ресторан во “Блаже Конески“ нема да има. Наместо тоа, градоначалникот на Аеродром, Тимчо Муцунски, решава еден од најголемите проблеми во општината. Големиот проблем на жителите на Аеродром со немањето место во градинките станува минато. На местото каде што досега имаше

Таа го одбележа Копа Либертадорес: Кога ќе дознаете каков проблем и предизвикал големината на „машкоста“ на поранешниот ќе подзинете

Таа го одбележа Копа Либертадорес: Кога ќе дознаете каков проблем и предизвикал големината на „машкоста“ на поранешниот ќе подзинете

Таа го одбележа Копа Либертадорес: Кога ќе дознаете каков проблем и предизвикал големината на „машкоста“ на поранешниот ќе подзинете Иако поминаа неколку дена од финалето на Копа Либертадорес во кое Палмеирас го победи Фламенго со 2:1, сепак топ тема во светските медиуми се уште е бразилската пејачка Анита.  Имено таа уште еднаш го покажа својот музички

Трогателни зборови по смртта на Мерима: Нејзината ќерка си ја отвори душата

Трогателни зборови по смртта на Мерима: Нејзината ќерка си ја отвори душата

Трогателни зборови по смртта на Мерима: Нејзината ќерка си ја отвори душата (ФОТО) Познатата пејачка Мерима Његомир, која почина овој месец по кратко и тешко боледување, зад себе остави четири деца и четири внуци, кои не можат да се помират со големата загуба. Неутешна е ќерката на Мерима, Љубица, која едвај го поднесе фактот дека нејзината мајка ја

Го принудувале своето дете да дава сексуални услуги – родителите зад решетки

Го принудувале своето дете да дава сексуални услуги – родителите зад решетки

Го принудувале своето дете да дава сексуални услуги – родителите зад решетки На 29.11.2021 година, по претходно донесена наредба за спроведување истражна постапка од страна на Основно јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција, во содејство на Националната единица за сузбивање на криумчарење мигранти и трговија со луѓе- Оддел

ИМААТ ШЕСТ ДЕЦА: Татко обљубувал малолетна ќерка, па ја продал за 3.000 евра – мајката за 2.000 денари го терала другото девојче да има односи со маж

ИМААТ ШЕСТ ДЕЦА: Татко обљубувал малолетна ќерка, па ја продал за 3.000 евра – мајката за 2.000 денари го терала другото девојче да има односи со маж

ИМААТ ШЕСТ ДЕЦА: Татко обљубувал малолетна ќерка, па ја продал за 3.000 евра – мајката за 2.000 денари го терала другото девојче да има односи со маж ​По претходно донесената Наредба за спроведување на истражна постапка, обезбедени Наредби за приведување на осомничени лица од судијата на претходна постапка при Основниот кривичен суд Скопје, надлежен

Родители од Скопје го принудувале своето дете да дава сексуални услуги, приведени три лица

Родители од Скопје го принудувале своето дете да дава сексуални услуги, приведени три лица

Родители од Скопје го принудувале своето дете да дава сексуални услуги, приведени три лица На 29.11.2021 година, по претходно донесена наредба за спроведување истражна постапка од страна на Основно јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција, во содејство на Националната единица за сузбивање на криумчарење мигранти и трговија

„ДОСТА МУ Е“: Шокантна изјава на Дарко Лазиќ за алиментација – еве зошто за ќерката плаќа двојно повеќе од парите кои му ги дава на синот

„ДОСТА МУ Е“: Шокантна изјава на Дарко Лазиќ за алиментација – еве зошто за ќерката плаќа двојно повеќе од парите кои му ги дава на синот

„ДОСТА МУ Е“: Шокантна изјава на Дарко Лазиќ за алиментација – еве зошто за ќерката плаќа двојно повеќе од парите кои му ги дава на синот Марина Гагиќ и Дарко Лазиќ и понатаму се на суд поради старателство и алиментација. За Марина претставува проблем фактот што нејзиниот син добил двојно помалку пари од татко му, во споредба со алиментацијата која

Магична мешавина: Овие 2 работи ги имате дома, а заедно ги отстрануваат болките побрзо од лековите

Магична мешавина: Овие 2 работи ги имате дома, а заедно ги отстрануваат болките побрзо од лековите

Магична мешавина: Овие 2 работи ги имате дома, а заедно ги отстрануваат болките побрзо од лековите Оваа магична мешавина ги елиминира болките за многу кратко време. Здравствените проблеми како што се дијареа или силна главоболка не можат да се сместат во категоријата болести, но сепак многу се непријатни за организмот и дополнително го слабеат. Доколку

Баерн поради пандемијата ќе игра пред празни трибини

Баерн поради пандемијата ќе игра пред празни трибини

Баерн поради пандемијата ќе игра пред празни трибини Германскиот фудбалски шампион Баерн Минхен најверојатно во периодот што следи своите домашни натпревари ќе ги игра без публика, откако таква одлука поради зголемениот број заразени со коронавирус денеска најавија властите во сојузната покраина Баварија. Баварскиот премиер Маркус Зедер посочи дека