притисни ентер »

Извори

Lady

Четири хороскопски знаци што се нарекуваат “господари на сексот”
Четири хороскопски знаци што се нарекуваат “господари на сексот”

Четири хороскопски знаци што се нарекуваат “господари на сексот”

Бројот 1 и те како ќе ве изненади. Овие Хороскопски знаци ја будат страста, зрачат со голема љубовна енергија, разгоруваат оган и остават добар впечаток за време на сексот 4. Шкорпија Скорпиите се многу мистериозни, а своите најдлабоки сексуални желби ги споделува само со најблиските. Меѓутоа, штом ќе го запалите огнот со овој занк, бидете внимателни,

Еве како може да ги препознаете жените кои немаат секс!

Еве како може да ги препознаете жените кои немаат секс!

Можеби сте мислеле дека само Балканците ја користат фразата „На нервозните жени им фали…“ но не сте во право. Неодамна е објавено дека жените на кои им фали секс можат да се препознаат по извесни карактеристики, кои ќе ги воочите ако малку повнимателно гледате: Пред се на жената на која и фали малку акција во кревет е секогаш нерасположена. Нервозна

Кога вашата мајка почине, бидете сигурни во една работа

Кога вашата мајка почине, бидете сигурни во една работа

Денот кога ќе ја изгубите мама ќе биде најлошиот и најтажниот ден во животот. Кога таа ќе замине, сè ќе се промени засекогаш. Ќе почнете да чувствувате нешто што дури и не сте знаеле дека постои. Ќе размислите за нешто што порано не ви се случило. Ќе бидете изненадени од тоа што претходно не сте забележале. Тоа ќе биде нешто ново и ќе ви го скрши срцето

Работи за кои не треба да зажалите што сте ги купиле или сакате да ги имате

Работи за кои не треба да зажалите што сте ги купиле или сакате да ги имате

Секој родител знае дека кога децата се појават, компромисите почнуваат. Како почеток доаѓа лишувањето од сон. Нема како да спиете додека реткото богатство плаче. Во годините работите со спиењето се нормализираат, но компромисите продолжуваат. Многу мајки заборавиле да излезат со пријателките и да купат сосема спонтано нов фустан или чевли. За редовните

Зошто природна Новогодишна елка!

Зошто природна Новогодишна елка!

Секоја празнична сезона, се сооч уваме со избор от: Да слав име со природна елка, вистинско дрво или пак со вештачка пластична елка ? Одговорот е едноставен-најдобриот избор отсекогаш бил традиционалниот и природен избор – вистинска Новогодишна елка . Но зошто? -Додека растат, природните новогодишни елки го подобруваат животот така што апсорбираат

Изборот на најуспешните Мажи на годината за 2021 ќе се оддржи на 14.12.2021

Изборот на најуспешните Мажи на годината за 2021 ќе се оддржи на 14.12.2021

Овааа година традиционално по четврти пат ќе се одржи настанот „Мажи на годината 2021“. Секоја година настанот се одржува последната среда од месецот ноември кој е месец на машкото здравје, но поради тргичната автобуска несреќа која што се случи во Бугарија, овогодинешниот избор на најуспешните мажи во Македонија ќе се одржи на на 14-ти декември, 2021

НОВОГОДИШНА ЕЛКА НА ЖЕЛБИ ВО РАМСТОР МОЛ: Хуманитарна кампања на Рамстор Мол и Црвен Крст

НОВОГОДИШНА ЕЛКА НА ЖЕЛБИ ВО РАМСТОР МОЛ: Хуманитарна кампања на Рамстор Мол и Црвен Крст

Традиционално, како и секоја година, 13-ти пат Рамстор Мол во соработка со Црвен Крст на Република Северна Македонија по повод новогодишните празници организира хуманитарна акција за децата сместени во згрижувачки семејства. “Новогодишната елка на желби” е настан кој има за цел да донесе насмевки на лицата кај дечињата и да им ги направи новогодишните

Зошто жените не кажуваат на мажите што сакаат

Зошто жените не кажуваат на мажите што сакаат

Мојот сопруг правеше релаксирачка работа со децата во подрумот, а јас се повеќе се нервирав. Му довикнав: „Душо, дали ќе ја исчистиме кујната пред да пристигнат моите родители?“ „Секако!“, Одговори тој. Се искачи по скалите и почнавме да разговораме додека заедно ја чистевме кујната. Кога дојдоа моите родители, двајцата се смешкавме и ги редевме садовите

НЕ трошете го животот на луѓето кои не заслужуваат …

НЕ трошете го животот на луѓето кои не заслужуваат …

Не го трошете животот на некои луѓе чиишто споделени денови беа повеќе лекција за вас отколку збир на убави спомени. Не го трошете животот на оние што ве замолуваат да се откажете од вашите верувања за да бидат во согласност со нивните. Не го трошете вашиот живот, за зборови или знаци од оние кои ве ставаат на дното на вашиот список со приоритети додека

Сексот за една ноќ – Задоволство или грев?

Сексот за една ноќ – Задоволство или грев?

Сексот за една ноќ – нешто што се случило на многу луѓе, нешто што многу луѓе ревносно го негираат и нешто за кое многу луѓе тајно сонуваат. Зошто има толку спротивставени мислења по ова прашање и зошто за некои сексот за една ноќ е задоволство, за други грев? Нов сајт има за цел да ги открие предрасудите во однос на еднократните сексуални искуства,