притисни ентер »

Извори

Ladybook

Како целосно да се исклучите од работата додека сте на одмор?
Како целосно да се исклучите од работата додека сте на одмор?

Како целосно да се исклучите од работата додека сте на одмор?

Ако имате редовна работа со полно работно време, сигурно понекогаш се чувствувате уморно или недоодморено и едвај чекате да дојде лето за да го искористите годишниот одмор. Но, која би била поентата на одморот ако постојано го проверувате својот „е-mail" исто како кога сте не работа. Како да се дисконектирате од работата и да уживате во одморот? Средете

10 години Излет и отворање на летно Сектор 909

10 години Излет и отворање на летно Сектор 909

Утре, скопското кафуле „Излет“ одбележува 10 години од своето постоење. Прославата почнува во 17 часот и ќе трае се до 1 часот по полноќ. На годишнината на „Излет“ ќе настапи холандската легенда San Proper (Сан Пропер). Покрај Сан како музичка поддршка настапуваат и локалните артисти Узун Баба, Ulterior, Сашо Узун и Bruv. Ова кафуле сместено во срцето

Интимен концерт на Влатко Стефановски Трио

Интимен концерт на Влатко Стефановски Трио

Присуствувајте на концерт во интимна атмосфера на македонскиот вонсериски гитарист, Влатко Стефановски. Заедно со неговиот бенд, „Влатко Стефановски Трио“, ќе ви приредат вечер вредна за паметење. Концертот ќе се одржи на 08.06.2019 (Сабота) со почеток во 21:00 часот во прекрасниот и луксузен Комплекс Старо Буре, Кучково. Бидете дел од незаборавен

Разубавете ја велигденската трпеза: идеи за велигденски јајца

Разубавете ја велигденската трпеза: идеи за велигденски јајца

Познато е дека традиционално јајцата се вапсаат со црвена боја, но мора да признаете дека секоја година за овој голем христијански празник се трудите вашите велигденски јајца да ги направите да изгледаат поуникатно и поинтересно. Какви велигденски јајца ќе ја красат вашата трпеза оваа година? Постојат безброј идеи кои сигурно би ви се допаднале и би

Како вашето бебе ви покажува дека ве сака?

Како вашето бебе ви покажува дека ве сака?

Секоја мајка сака да знае дека по непреспаните ноќи и целиот ден поминат грижејки се за своето бебе, нејзиното малечко ја сака. Но, да бидеме реални малите бебиња и немаат некој особен начин на кој можат да ја искажат својата љубов. Но дали е тоа навистина така? Уште додека се во матката бебињата слушаат, чувствуваат, па дури и можат да ги мириснат

Фасцинантни факти за самозадоволувањето

Фасцинантни факти за самозадоволувањето

Сите го правиме, но девојките помалку зборуваат за тоа. Само 44% од жените признале дека мастурбираат во просек 4.7 пати месечно, наспроти 98% од мажите кои „се ослободуваат“ од стресот по 12 пати месечно, според едно истражување направено помеѓу студенти во 2002 година. Но луѓето не се единствениот вид кој мастурбира. Погледнете кои животни го прават

Топ 10 психолошки тестови. Решете ги и дознајте повеќе за себе!

Топ 10 психолошки тестови. Решете ги и дознајте повеќе за себе!

Дали сакате да знаете што точно се случува во вашата глава? Или пак само сакате да се дознаете дали момчето со кое што почнавте да излегувате нема да се претвори во социопат?  Човековиот мозок е фасцинантен орган и крие многу нешта, а овие тестови кои можат да се најдат на интернет можат да ви откријат многу неверојатни (се надеваме не и алармантни)

Мрсна коса, а вие се брзате?!

Мрсна коса, а вие се брзате?!

На сите некогаш во животот нѝ се случува да имаме непредвиден состанок и да немаме време да ја измиеме косата. Кога ќе ви се случи ваква ситуација не паничете, бидејќи има решение. Погледнете ги овие едноставни трикови кои ќе ви одземат само 3 минути и вашата коса ќе изгледа како штотуку измиена. Бебешка пудра Бебешката пудра инстантно ја впива мрснотијата

Како секогаш да мирисате убаво

Како секогаш да мирисате убаво

Понекогаш поради брзиот животен стил не се прибирате дома цел ден и на крајот на денот чувствувате како почнувате да мирисате непријатно. Парфемите ви се потрошени, дезодорансите се при крај така што се почесто се засрамувате од вашата миризба. Еве некои одлични начини да мирисате добро во текот на целиот ден. Користете миризлив гел за туширање Од

Кои грешки не смеете да ги направите кога имате интервју за работа!

Кои грешки не смеете да ги направите кога имате интервју за работа!

Едно од најбитните работи кое стои помеѓу вас и работата која ја сакате е интервјуто за работа. Дали мислите дека со сега станавте експерт? Размислете повторно, можеби навистина ви оди добро, но можеби причината поради која се уште сте на пазарот за труд лежи делумно и во вашето однесување за време на интервјуата. Погледнете кои се непростливите грешки,