притисни ентер »

Извори

Makedonija.in

АМДИ БАЈРАМ СЕ ПОВЛЕЧЕ ОД ТРКАТА ЗА ПРЕТСЕДАТЕЛ: Акциите на Кока-Кола опаднаа за 38%, светските берзи во шок
АМДИ БАЈРАМ СЕ ПОВЛЕЧЕ ОД ТРКАТА ЗА ПРЕТСЕДАТЕЛ: Акциите на Кока-Кола опаднаа за 38%, светските берзи во шок

АМДИ БАЈРАМ СЕ ПОВЛЕЧЕ ОД ТРКАТА ЗА ПРЕТСЕДАТЕЛ: Акциите на Кока-Кола опаднаа за 38%, светските берзи во шок

Веста дека најсоодветниот кандидат, а воедно и најголем фаворит за иден претседател, господинот Амди Бајрам ја прекина кампањата, стигна до светските медиуми по што предизвика хаос на Wall Street и пад на вредноста на акциите на светските берзи. Имено, само 10 минути откако беше соопштено повлекувањето, продажбата во Америка опаднала за 33%, а на светско

Македонците во Канада ги прогласија Заевистите за ,,Персона нон грата”

Македонците во Канада ги прогласија Заевистите за ,,Персона нон грата”

„Владеење на правото, демократските принципи, човековите права и почитување на волјата на народот“ се вредностите според кои западните земји наводно се водат, но сепак тие брутално ги кршат овие вредности со процесот кој и го наметнаа на Република Македонија со цел да го сменат името, идентитетот и историјата на Македонија и на сите Македонци низ светот

Нејзиното височество “Лада”: Зошто оваа “машина” е подобра од модерните автомобили

Нејзиното височество “Лада”: Зошто оваа “машина” е подобра од модерните автомобили

Луѓето се откажаа од “ладите” поради новите лимузини. Од 70-тите до крајот на 90-тите Ладата била најупотребуваниот автомобил на овие простори. Погледнете зошто оваа машина е подобра од модерните автомобили.

Искрен статус на еден битолчанец : Бидете Кабадаи не бидите бричој!

Искрен статус на еден битолчанец : Бидете Кабадаи не бидите бричој!

БИТОЛА град со голема историја некогаш синоним за култура, град на Конзулите, град полн со живот преплавен со талентирани и способни луѓе, расадник на спортисти, град со силен Пелистер град со многу титули и признанија, град на Кабадаи, град на духовити луѓе полни со живот, град на луѓе со манири!!! Некогаш еден од најразвиените градови во нашата земја…

Ужасна сцена: Безбедносна камера сними што и направи багерист на својата шефица додека товарал песок на градилиште

Ужасна сцена: Безбедносна камера сними што и направи багерист на својата шефица додека товарал песок на градилиште

Безбедносната камера на едно градилиште во Кина сними ужасна сцена додека багеристот за малку не ја уби својата шефица која била негов надзорник и се шетала додека тој товарел песок во камионите. Инцидентот се случил на 24 минатиот месец, а видеото предизвика лавина коментари на социјалните мрежи. На видеото се гледа како таа шета низ градилиштето

Јелена може нема да оди на погребот на Дивна: Лекарите превзеле итни мерки, еве што ќе мора да и направат

Јелена може нема да оди на погребот на Дивна: Лекарите превзеле итни мерки, еве што ќе мора да и направат

Јелена Карлеуша толку е потресена од ненадејното заминување на мајка и Дивна, што никако не може да се помири со тоа дека веќе ја нема. Кој и да е од пријателите и колегите кога влегува во куќата на Карлеуша да и изрази сочувство, пејачката само молчи и неподвижно  гледа во една точка. Како оваа трагедија ја потресла многу, Јелена со својот менаџер

Изгоре куќа на 8-члено семејство, децата ги бараат книгите и тетратките

Изгоре куќа на 8-члено семејство, децата ги бараат книгите и тетратките

Мајка со шест деца остана под отворено небо. До пред неколку дена тие живееја во трособна куќа. Меѓутоа, в саботата вечер, во нивниот дом ненадејно избувна пожар, кој со себе ја однесе целата куќа и сите спомени на семејството Хамидовиќ од Средно Коњари. Остана само пепел од изгорениот мебел. Таткото на децата пред еден месец заминал во Хрватска на

Братот и сестрата – најсилна поддршка во животот

Братот и сестрата – најсилна поддршка во животот

Нивниот однос поминува низ разни фази – од игнорирање и ривалство во детството до најсилна поддршка во зрелите години Во детството најчесто се како „куче и маче“, но нивната љубов и тогаш е силна и нежна. Различна од сите други. Братот и сестрата се сакаат на посебен начин, дури и кога гласно се караат и истапуваат еден пред друг како лути ривали.

Силјановска: Децата ни бегаат од државата поради Заевизмот

Силјановска: Децата ни бегаат од државата поради Заевизмот

Кандидатот за претседателот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ професорката Гордана Силјановска Давкова вечерва беше во посета на Ново Село каде се сретна со граѓаните од ова населено место. -Граѓаните на Ново Село од блиску видоа како во практика функционира Заевизмот откако нивниот градоначалник предложен од СДСМ шверцуваше цигари преку граница. Децата ќе

Светот тагува за храбриот далматинец: Тајсон ги спаси своите газди од опасната кобра, а потоа само падна и умре

Светот тагува за храбриот далматинец: Тајсон ги спаси своите газди од опасната кобра, а потоа само падна и умре

Храброто куче, далматинецот Тајсон ги спасил своите сопственици од змија отровница, но после судирот падна и умрел. Змијата се вовлекла во куќата на едно семејство во Индија, а домашните ги разбудило лаењето на нивниот љубимец. Тајсон не сакал на змијата да и дозволи да им се доближи, меѓутоа во таа борба, отровнциата го каснала. Далматинецот ја совладал