притисни ентер »

Извори

Македонија 24

Арсовски: Советник на ДУИ незаконски гради бетонска база во Охрид, општината молчи
Арсовски: Советник на ДУИ незаконски гради бетонска база во Охрид, општината молчи

Арсовски: Советник на ДУИ незаконски гради бетонска база во Охрид, општината молчи

Претходно слушнавме за еден градоначалник од Скопје на СДСМ којшто тепа свои сограѓани, денеска ќе слушнеме за еден градоначалник којшто единствено што работи е што дозволува да се градат дивоградби низ целиот Охрид. Урбаната мафија со поддршка на СДСМ во Охрид никако не запира. Нема намера да запре ни од страна на СДСМ, ниту пак да биде запрена од

Лашкоска:Aболираниот криминалец Заев како министер за финансии ќе управува со над 10 финансиски институции, царина, финансиска полиција…

Лашкоска:Aболираниот криминалец Заев како министер за финансии ќе управува со над 10 финансиски институции, царина, финансиска полиција…

Вчера бевме сведоци на етаблирањето на апсолутизам во Македонија од страна на Заев. Уште еднаш се потврди дека со Заев наместо реформи и напредок на земјата се случува континуирано пропаѓање на преспективите и вредностите. Тој вчера се устоличи во султан, и на премиерската позиција си ја придодаде и функцијата министер за финансии. Замислете Зоран

Димовски:Огромен скандал е што МВР фалсификувале записник за да го спасат Курто Дудуш од одговорност, Заев сеуште молчи наместо да го разреши

Димовски:Огромен скандал е што МВР фалсификувале записник за да го спасат Курто Дудуш од одговорност, Заев сеуште молчи наместо да го разреши

Скандалот со градоначалникот пулен на Заев добива огромни димензии. Тој не само што бесправно лишел од слобода граѓанин во својот кабинет и притоа го измачувал, тепал и навредувал, туку и пријавата за ваквото негово однесување мистериозно се претворила во обична поплака за која МВР не е должно да постапи. Ова веќе директно го вмешува и самиот министер

Реконструкцијата на владата е само козметичка измена со која нема да има промена на работата на оваа неспособна власт предводена од Заев

Реконструкцијата на владата е само козметичка измена со која нема да има промена на работата на оваа неспособна власт предводена од Заев

Метлата се претвори во магла. Метлата стана пердув за купување на време за Зоран Заев. Огромно разочарување по кое се отвора директна можност сите пари да се слеваат кај Вицето и Зоран Заев. Во Македонија ќе продолжи да се краде, ќе продолжи криминалот на власта, ќе продолжат тендерите во 4 очи. Она кое што ВМРО-ДПМНЕ го говореше, тоа се оствари. Реконструкцијата

Заев го нема да осуди и побара оставка за скандалозната аудио снимка на која има индиции дека Курто Дудуш, малтретира и тепа граѓанин

Заев го нема да осуди и побара оставка за скандалозната аудио снимка на која има индиции дека Курто Дудуш, малтретира и тепа граѓанин

Имаме работа со аздисана власт која се гуши во криминал, неправда и насилство. Станавме држава каде градоначалникот пулен на премиерот Заев, според објавените аудио снимки, тепа граѓанин, го навредува и го омаловажува. И ова не е изолиран случај, ова е последица на криминално насилничкиот систем на власта. Живееме во време на сериозна тортура. Два

Пуленот на Заев, Курто Дудуш да си поднесе неотповиклива оставка, а надлежните органи веднаш да го истражат и процесуираат случајот за насилство

Пуленот на Заев, Курто Дудуш да си поднесе неотповиклива оставка, а надлежните органи веднаш да го истражат и процесуираат случајот за насилство

Вистинското лице на власта е криминално, насилничко и разуздано. Вистинското лице на Власта на Заев можеше да се види и вчера кога медиумите пренесоа една скандалозна аудио снимка. Од таа аудио снимка произлегуваат сериозни индиции дека се работи за градоначалникот на СДСМ од Општина Шуто Оризари, Курто Дудуш, кој најпрво бесправно лишува од слобода,

Со проектот Мој ДДВ ниту ќе има 30.000 за семејствата, ниту е изводливо освен за семејствата на Заев и семејствата на неговиот клан

Со проектот Мој ДДВ ниту ќе има 30.000 за семејствата, ниту е изводливо освен за семејствата на Заев и семејствата на неговиот клан

Мој ДДВ е уште едно фијаско во најава на оваа власт во заминување која што ја доведе Македонија до раб на егзистенција, задолжена, со 0 оценка за  економски капацитет, без европска иднина, без 500 евра плата, без 100.000 за докторите, со високи акцизи, а сега дополнително турка развој на сива економија. Со проектот Мој ДДВ ниту ќе има 30.000 за семејствата,

Општина Штип нема слух за обезбедување чиста вода за пиење и жителите се оставени самостојно да наоѓаат импровизирани и опасни решенија

Општина Штип нема слух за обезбедување чиста вода за пиење и жителите се оставени самостојно да наоѓаат импровизирани и опасни решенија

Жителите на населбата Каваклија, во 21 век со години наназад се соочуваат со неможност за задоволување на основните потреби за живот. Заради проблемот со немање на чиста вода за пиење, тие се изложени на заразни болести и отежнат начин на живот. Затоа, пред точно 6 месеци, како претставници на советничката група на ВМРО ДПМНЕ, разговаравме со овие

Филипче е еден од најнеспособните и најнеодговорните министри во оваа неспособна влада и затоа мора веднаш да си замине

Филипче е еден од најнеспособните и најнеодговорните министри во оваа неспособна влада и затоа мора веднаш да си замине

Министерот за здравство Венко Филипче веќе кога нема доблест сам да си поднесе оставка од владата, тогаш е подготвен да добие метла Заев која што ја најавува. Филипче е еден од најнеспособните и најнеодговорните министри во оваа неспособна влада во историјата на Република Македонија предводена од најнеспособниот премиер Зоран Зсев. Венко Филипче успеа

Арсовски: Анѓушев како еден од најзаслужните за уништувањето на Македонија и нејзината економија треба да си оди од власта заедно со сите останати

Арсовски: Анѓушев како еден од најзаслужните за уништувањето на Македонија и нејзината економија треба да си оди од власта заедно со сите останати

Најнеспособната Влада во историјата на Република Македонија, предводена од најнеспособниот премиер Зоран Заев е пред реконструкција која што не ветува ништо ново и не ветува ништо подобро. Оваа Влада на Заев и СДСМ е Владата која што ја уништи Република Македонија и економски и државнички. Еден од најзаслужните за уништувањето на Република Македонија