притисни ентер »

Извори

Men's club

Совети за добро здравје од Шаолин монасите
Совети за добро здравје од Шаолин монасите

Совети за добро здравје од Шаолин монасите

Сите сме со став дека здравјето е најголемото богатство што го пoседуваме, но малкумина вистински и правилно се грижат за него. Ако нешто реално сакаме да смениме во грижата за нашето здравје, тоа не треба да го одложуваме за утре, туку да почнеме веднаш. Монах од Шаолон манастир, мајстор на боречки вештини и исклучително мудар човек, напишал низа

Фернандо Торес ја заврши својата фудбалска кариера

Фернандо Торес ја заврши својата фудбалска кариера

Шпанскиот фудбалер Фернандо Торес официјално изјави дека ја завршува својата фудбалска кариера. На својот твитер-профил, Торес вели дека после 18 години дошло време за завршување на плодната фудбалска кариера и дека деталите за неговата одлука ќе ги објави во недела на прес-конференција во Токио, каде што игра во токискиот клуб Саган Тосу. Фернандо

Kои пози најлесно ги доведуваат жените до оргазам

Kои пози најлесно ги доведуваат жените до оргазам

Најдобрите позиции за секс најчесто се и наједноставните. За да се доведе жена до оргазам не треба да се биде експерт за камасутра или да се применуваат специјални техники. Трите најпознати, најкористени и позиции кои најлесно може да ја доведат жената до оргазам, се мисионерската, т.н. “doggy” и позата “каубојка”, кога жената има комплетна контрола

Pipistrel Alpha Electro – електричен авион со кој патување од 160 километри чини 5 долари

Pipistrel Alpha Electro – електричен авион со кој патување од 160 километри чини 5 долари

Pipistrel Alpha Electro е ултралесен авион наменет за два патника, кој со едно полнење на батеријата обезбедува 1 час летање или 160 километри, а патувањето ќе чини околу 5 долари. Авионот е тежок 300 килограми, од кои 100 килограми е тежината на батеријата. Го придвижува електромотор од 60 киловати. Недостаток е тоа што сè уште нема инфраструктура

Ford Shelby Mustang GT 500 со 760 коњски сили

Ford Shelby Mustang GT 500 со 760 коњски сили

Ford Shelby Mustang GT 500 со 760 коњски сили на американскиот пазар ќе се појави во 2020 година со подобрена шасија, аеродинамика и со нов мотор. GT 500 ќе го придвижува рашно изработен 5,5 литарски V8 мотор со суперполнач и огромна моќ од 760 коњски сили и вртежен момент од 847 њутн метри и ќе биде најјакиот продукциски V8 мотор со суперполнач на

Астон Мартин го презентираше новиот хиперавтомобил со име Валхала

Астон Мартин го презентираше новиот хиперавтомобил со име Валхала

Астон Мартин Валхала е полното име на хиперавтомобилот произведен од познатиот британски бренд на автомобили. Името е позајмено од нордиската митологија и претставува место каде што одат воините после смртта. Ова митско име го замени работниот назив AM-RB 003. Валхала ќе има V6 мотор со турбо полнач и хибриден систем, и се очекува да има моќност од

Што треба да јадете по напорно вежбање

Што треба да јадете по напорно вежбање

Редовното занимавање со спорт и правилната исхрана се најдобриот и најздравиот пат до витко тело. Храната има посебно важна улога во дополнителното согорување на калориите кое трае до десет часа по завршување со вежбањето. Најважното правило се однесува на алкохолот. Пиво со друштвото е последно нешто што му треба на телото по спортување. Освен што

Дури половина од луѓето за време на сексот фантазираат за некој друг

Дури половина од луѓето за време на сексот фантазираат за некој друг

Иако фантазиите се добри за сексуалното здравје, за врските знаат да бидат опасни. Во студијата спроведена од британската компанија за секс играчки Ann Summers на 3000 учесници, скоро 57% од нив изјавиле дека за време на секост со партнерот размислуваат за други. Сексуалните фантазии се најчести во старосната граница од 35 до 44 години, а средиштето

Неочекувани здравствени придобивки од боровинките кои најверојатно не сте ги знаеле

Неочекувани здравствени придобивки од боровинките кои најверојатно не сте ги знаеле

Сите знаат дека боровинките се полни со антиоксиданти, но можеби не ги знаете сите здравствени придобивки од внесувањето на ова сино топчесто овошје во вашето секојдневно мени.