притисни ентер »

Извори

Men's club

HUAWEI MateView GT е најновата серија на гејмерски монитори и веќе e достапна на македонскиот пазар
HUAWEI MateView GT е најновата серија на гејмерски монитори и веќе e достапна на македонскиот пазар

HUAWEI MateView GT е најновата серија на гејмерски монитори и веќе e достапна на македонскиот пазар

Од почетокот на декември, Huawei Consumer Business Group (BG) ги нуди на македонскиот пазар двата нови гејмерски монитори од HUAWEI MateView GT серијата – MateView GT 27“ и MateView 34”. Мониторите се развиени според иновативните технологии на Huawei и препознатливиот квалитет, типични за сериите на паметни телефони, таблети и компјутери на Huawei

Подвижна куќа за иднината која може да се движи на речиси секој терен

Подвижна куќа за иднината која може да се движи на речиси секој терен

Многу луѓе заради социјалното дистанцирање поради пандемијата на коронавирус и ги напуштија градовите, а следниот чекор во слични ситуации може да биде мобилен футуристички дом. Концептот на работа и патување се промени многу за време на пандемијата на коронавирус, а луѓето се свртеа кон работни места што им овозможуваа да работат од дома или од други

Blue Origin во декември ќе испрати шест туристи во вселената

Blue Origin во декември ќе испрати шест туристи во вселената

Blue Origin се подготвува да испрати нови туристи во вселената, беше потврдено преку Твитер. Ова ќе биде првпат ракетата Blue Origin да полета со шест патници, а по овој лет повторно ќе се користи. Екипажот ќе се состои од Лора Шепард Черли, Еван Дик, Дилан Тејлор, Лејн Бас и Камерон Бас. Ова ќе биде трет вселенски лет на екипажот за Blue Origin. На

Нови шокантни сознанија за Катар и Светското првенство: Агент на ЦИА ја шпионирал ФИФА

Нови шокантни сознанија за Катар и Светското првенство: Агент на ЦИА ја шпионирал ФИФА

Асошиетед прес пренесува дека агент на ЦИА бил вклучен во проектот на Владата на Катар во врска со добивањето домаќин на Светското првенство во 2022 година. Назначувањето на Катар за домаќин на ревијата на најдобрите фудбалски репрезентации во светот предизвика многу полемики и полемики уште од првиот момент, а најголеми обвинувања претрпе сега веќе

Инсигниа е поагресивна и помоќна по третманот на Ирмшер

Инсигниа е поагресивна и помоќна по третманот на Ирмшер

Инсигниа можеби не е првиот автомобил на кој се мисли кога ќе се спомене спортската лимузина, но благодарение на тјунерската куќа Ирмшер, овој модел стана автомобил со сериозни перформанси. Ирмшер сè уште ја развива тјунираната Инсигниа и моментално е позната како is3. На интернет беа објавени само два рендера, но и тоа беше доволно да го привлече

Вежбањето на ладно време може да ви согори повеќе калории

Вежбањето на ладно време може да ви согори повеќе калории

Вежбањето на ладно време може да доведе до согорување на повеќе калории, поради дополнителната енергија потребна за загревање на телото, но во исто време процентот на согорени масти е помал во споредба со тренинзите на повисоки температури, покажуваат истражувањата. Истражувањата сугерираат дека студеното време може да го зголеми согорувањето на калориите

Toyota го претстави новиот GR Hilux за следното рели Дакар

Toyota го претстави новиот GR Hilux за следното рели Дакар

Зад името GR DKR Hilux T1 + се крие пик-апот на Toyota кој работи со 3,5-литарски битурбо V6 мотор. За следното издание на престижното рели Дакар, кое започнува на 2 јануари во Саудиска Арабија, Toyota и нејзиниот оддел Gazoo Racing подготвија нов „rally-raid“ дериват на автомобилот, кој се базира на актуелната генерација на модели на Hilux. На Gazoo

Португалски уметник ги претвора бетонските блокови во неверојатни 3Д графити

Португалски уметник ги претвора бетонските блокови во неверојатни 3Д графити

Португалскиот уметник Серхио Одејт ја започна својата кариера со спрејови во средината на 1980-тите, а денес создава навистина одлични уметнички дела. Одејт почнал да црта графити во средината на 1990-тите, главно нелегално на потпорните ѕидови и железничките ѕидови, а неговата страст го направила препознатлив уметник кој сликал огромни мурали. Некои

Електричната Lancia Delta Integrale ќе се натпреварува во WRX

Електричната Lancia Delta Integrale ќе се натпреварува во WRX

Францускиот концерн GCK Motorsport ја развива целосно електричната Lancia Delta Integrale, која ќе се натпреварува во Светскиот шампионат во реликрос во 2022 година. GCK Motorsport ја оживува легендарната Delta Integrale во време кога пристигна потврда дека францускиот тим GCK се враќа во шампионатот по пропуштената сезона оваа година. Времето очигледно

Болдвин и Мадсен потпишаа, а со Моника Белучи преговара за учество во продолжението на „Јужен ветер“

Болдвин и Мадсен потпишаа, а со Моника Белучи преговара за учество во продолжението на „Јужен ветер“

Вилијам Болдвин ќе глуми во втората сезона на серијата „Јужен ветер“, а преговорите со Моника Белучи се во тек, откри режисерот Милош Аврамовиќ. “Исклучително ми е драго што Вилијам Болдвин и Мајкл Медсен ќе бидат дел од серијата “Јужен ветер”. Ова е прв пат по многу години толку големи и признати холивудски ѕвезди да учествуваат во некој српски проект