притисни ентер »

Извори

МК Тенис

Почина легендата на македонскиот тенис Милутин Ѓуровски - Уте
Почина легендата на македонскиот тенис Милутин Ѓуровски - Уте

Почина легендата на македонскиот тенис Милутин Ѓуровски - Уте

На ден 27.05.2019 почина легендата на македонскиот тенис Милутин Ѓуровски- Уте. За сите нас познат како чичко Уте. Почина на 93 годишна возраст. Погребот ќе се оддржи денес на 29.05.2019 на градските гробишта Бутел (алејата на великаните). За него претходно пишувавме на линкот ТУКА . Освен овие информации, Уте во текот на  втората светска војна бил

Наскоро Cherry Cup Skopje 2019

Наскоро Cherry Cup Skopje 2019

Драги наши тенисери, играчи, Огромно задоволство ни е да го организираме Cherry Cup Skopje 2019, за Вас. По ваша, детска мерка, да создадеме приказна во која ќе можете да покажете што знаете, што можете и што сакате. Приказна во која ќе успеете да дадете се од себе на тениски терен, да освоите што е можно повеќе поени (знаете дека секој еден поен е

Уште два дена за пријавување на детскиот турнир Cherry Cup Skopje

Уште два дена за пријавување на детскиот турнир Cherry Cup Skopje

Пријавата на CHERRY CUP SKOPJE 2019 останува отворена до 28 април 2019 до 24.00. Повеќе од 130 деца се пријавија на првиот меѓународен детски тениски турнир во Скопје и го најавија своето учество, својата желба за игра, натпревар и дружење. Во Скопје ни доаѓаат деца од 22 градови во Европа, заедно со своите тимови, тренери и родители. Тимот на организатори

Отворена е пријавата за Cherry Cup Skopje 2019

Отворена е пријавата за Cherry Cup Skopje 2019

Пријавата за меѓународниот детски турнир CHERRY CUP SKOPJE 2019 е отворена. На овој турнир можете за прв пат во Македонија да се пријавите online на web страната на турнирот: www.cherrycup.mk . Организаторите на настанот, го промовираа и овогодишниот турнирски постер, креација на дизајнерскиот тим на SHEEZICK NA REEZICK.

За првпат во Македонија и регионот, голем меѓународен тениски турнир за деца

За првпат во Македонија и регионот, голем меѓународен тениски турнир за деца

Еден настан , четири детски тениски турнири (црвен tennis10s турнир, портокалов tennis10s  турнир, зелен tennis10s турнир и 12&U турнир) за деца од 6 до 12 години, во организација на здружението ЦРЕША СПОРT. Настанот ќе се реализира во периодот од 08 до 15 Мај 2019 на неколку скопски локации, а натпреварувачкит дел ќе се реализира на терените на  ТК

Александра Симева и Ивановски Калин ќе учествуваат на Мастерсот до 14 год.во Италија

Александра Симева и Ивановски Калин ќе учествуваат на Мастерсот до 14 год.во Италија

Нашите најдобри јуниорски репрезентативци Александра Симева и Калин Ивановски со успешните настапи на европските тениски турнири се изборија за влез во најдобрите 8 во Европа за 2018год. до 14год. Александра и Калин ќе учествуваат на Masters U14 Reggio Calabria, Italy. На кој што Мастерс до 14 год.во 2000год. има учествувано и победено светскиот број

Берк Бугариќ го освои Европскиот турнир до 16 години Неотел Опен 2018

Берк Бугариќ го освои Европскиот турнир до 16 години Неотел Опен 2018

На терените во Скопје, од 06ти до 12ти август 2018, се оддржа Европскиот турнир до 16 години: NEOTEL OPEN 2018 U 16. На турнирот освен нашите македонски претставници, земаа учество и играчи од Русија, Украина, Италија, Грција, Бугарија, Србија, Босна и Херцеговина и Косово. Нашиот репрезентативец Берк Бугариќ како трет носител на турнирот дојде до

Агуши Мал освојува Државни првенства а игра за Косово?!

Агуши Мал освојува Државни првенства а игра за Косово?!

Дали е на повидок нов сканал во македонскиот тенис. Јуниорот Агуши Мал по потекло од Македонија (најверојатно Скопје) и кој е добро познат како учесник на македонските турнири, оваа година го освои Државното првенство за јуниори до 14 години. Во исто време, од сликата може да се примети дека тој настапува за Косово на Tennis Europe. Сме биле сведоци

Рекреативен турнир на реновираните терени во Никола Карев (Карпош 3)

Рекреативен турнир на реновираните терени во Никола Карев (Карпош 3)

Пријавете се на рекреативниот турнир на реновираните терени во Никола Карев (Карпош 3) кој се игра во сабота и недела. Коатизацијата е 500 денари а за победниците има спортски награди. Пријавување на 077 937 515 до петок до 12ч. Играње во 2 сета, систем на отпаѓање. Рекреативен турнир на реновираните терени во Никола Карев (Карпош 3)

Родители обрнете им повеќе внимание на Вашите деца

Родители обрнете им повеќе внимание на Вашите деца

Hit&Run не е само спортски клуб. Тоа е катче каде што децата и родителите се забавуваат, учат, се надоградуваат, се радуваат и стануваат сѐ подобри и подобри. Тимот на Hit&Run не само што ги советува децата како треба да се однесуваат на терен и надвор од него, туку често ги советува и родителите што да превземат за подобро утре на нивните деца. Поради