притисни ентер »

Извори

Машки Магазин

Maeving го претстави RM1, електричен мотоцикл со cafe racer стил
Maeving го претстави RM1, електричен мотоцикл со cafe racer стил

Maeving го претстави RM1, електричен мотоцикл со cafe racer стил

Британскиот производител на електрични мотоцикли, Maeving, го претстави својот модел наречен RM1 – електричен мотоцикл со cafe racer дизајн. Комплетно рачно изработен во Ковентри, иницијалното лансирање на моделот во 2021 доведе до целосна распродажба, а сега е отворена листата на чекање за моделот од 2022 година. „Нашите мотоцикли се со класичен стил

Gordon & MacPhail го има најстарото и најскапото виски на светот
Gordon & MacPhail го има најстарото и најскапото виски на светот

Gordon & MacPhail го има најстарото и најскапото виски на светот

Љубителите на вискито воопшто не се двоумат да потрошат неверојатни суми на пари за најфините пијалоци кои се достапни на пазарот. Една таква шанса им се укажа неодамна со 80 години старото Gordon & MacPhail шкотско виски, најстариот single malt на светот кој некогаш е флаширан. Претставен во шише и кутија од даб, чиј дизајн го потпишува британско-ганскиот

Првиот пловечки град на светот Oceanix пристигнува во 2025

Првиот пловечки град на светот Oceanix пристигнува во 2025

Oceanix, амбициозниот концепт за пловечки град првично претставен од Bjarke Ingels Group во 2019 година, доби зелено светло од UN-Habitat и Градот Бусан и ќе започне со изградба во текот на следната година во близина на брегот на Јужна Кореја. Со цел да се смести рапидното зголемување на населението, крајбрежните градови прибегнаа кон полнење на океанот

Нови вредни акции на спорт лајф!

Нови вредни акции на спорт лајф!

Од 30 ноември до 30 декември, играчите на Sport Life ќе имаат Втора шанса за подарок. Играчите со најмногу тикети со еден промашен натпревар според правилата на „Втора кеш шанса“ ги очекуваат вредни подароци. Најдобриот ќе добие „Iphone 13“,  второпласираниот – „Samsung“ смарт телевизор (55 инчен, кристал 4К лед екран), а за третото место следуваат

Project Maybach е концепт дизајниран од Вирџил Абло

Project Maybach е концепт дизајниран од Вирџил Абло

Project Maybach не е обичен целосно електричен концепт со футуристички изглед. Овој дизајн доаѓа од прославениот моден дизајнер Вирџил Абло, кој неочекувано почина претходно оваа недела. Абло соработуваше на овој Maybach концепт заедно со дизајнерскиот шеф во Daimler, Горден Вагенер, а двајцата имаа комплетна креативна слободна во нивната работа. Конечниот

Водич за подобрување на вашите перформанси во сексот

Водич за подобрување на вашите перформанси во сексот

На повеќето мажи можеби не им оди баш најдобро кога станува збор за сексот, дури и ако се појавите во најдобрата облека, со најскапиот парфем на себе и со извонреден хумор кој може да се прилагоди на сечиј вкус. Една лоша партија секс е се што е потребно за целосно да ги уништите шансите со некоја девојка на долги патеки. Иако е многу лесно да се соберат

Трикови за топење на мастите и достигнување на совршена форма

Трикови за топење на мастите и достигнување на совршена форма

Дон Саладино е легендарен личен тренер од Њујорк, кој со својата работа им помогнал на голем број ѕвезди да ја достигнат својата врвна физичка форма, пред се за оние актери кои имаат потреба за одлична подготовка за филмовите во кои глумат суперхерои. Меѓу овие имиња се наоѓаат Хју Џекман за улогата на Wolverine, Скарлет Јохансон за Black Widow, Рајан

Девојките од EICMA 2021

Девојките од EICMA 2021

Најголемиот саем за мотоцикли, EICMA, привлече огромно внимание со своите презентации, но и со еден друг елемент, а тоа се атрактивните девојки. Атрактивните девојки кои се неизоставен дел од манифестациите на кои се слават автомобилите и мотоциклите во последно време се поретко и поретко се појавуваат. Но, EICMA, најголемиот саем за мотоцикли, останува

Краток тест Peugeot 3008 Hybrid4: Став и еко манири

Краток тест Peugeot 3008 Hybrid4: Став и еко манири

Во овој сегмент сите се обидуваат да понудат нешто повеќе од останатите, а во случајот на Peugeot, лавот во хибридниот 3008 ги покажува острите заби, нескриено искажувајќи ги своите намери пред останатите дека сака да биде „алфа“ мажјакот што претендира да ги диктира правилата. Со текот на годините ги имаме испробано речиси сите изведби на моделот

Високопротеински рецепти за смути за да го убиете гладот 4 дел

Високопротеински рецепти за смути за да го убиете гладот 4 дел

Кога мислиме на здрава исхрана треба да мислиме и на мастите, кои ќе ви помогнат да се чувствувате сити, а се битни за здравјето на срцето и за непречено функционирање на вашето тело. Здравите масти, незаситените, се наоѓаат во авокадото, јаткастите плодови и семките и путерот од јаткасти плодови, на пример. Некогаш нашиот организам бара сладост. Ако

Како да купите и носите совршен ремен

Како да купите и носите совршен ремен

Ременот не е само корисен од практични причини. Одличен ремен нема да помине незабележано поради својата моќ да му даде личен стилски печат на целиот изглед. Тој е клучен елемент за деловен а и за порелаксиран секојдневен изглед. Правилата за користење ремен се многу едноставни: држете се до класика и едноставност. Со тоа што можете да бирате помеѓу