притисни ентер »

Извори

Мои рецепти

Пилешки прсти (како во кафана)
Пилешки прсти (како во кафана)

Пилешки прсти (како во кафана)

Пилешките прсти се една од омилените храни на децата, ама и ние возрасните си ги сакаме. Сум правела неколку пати, ама овие ми испаднаа најубави, можда заради салото, не знам, ама битно е и каков стек користите. Препорачувам несаламурен свеж стек. Ако користите фритеза, тогаш можи лентите од стекот послаби да ги исечете, но ако користите тавче за пржење

Тесто за пица со млеко и јајце

Тесто за пица со млеко и јајце

Постојат многу рецепти за пица, но ова е мојата варијанта. Во 100 мл вода со малку брашно и шеќер се става квасецот за да се активира. Кон него се додаваат сите останати состојки и се замесува средно меко тесто. Се остава да стаса и се дели на 5 дела (за плех бр.28 ова тесто се дели на 5 дела). Од секое се прави топче, се премачкува со зејтин и се

Печени компири во алуминиумска фолија на германски начин

Печени компири во алуминиумска фолија на германски начин

Најпрво ги мијаме компирите и сушиме со кујнска крпа, најдобро е да се купат био компири бидејќи се печат со лушпа. Потоа се премачкуваат со масло и убаво се насолуваат, се превиткуваат во алуминиумска фолија и ги ставаме во загреана рерна на 200 степени 1 час. Пред 15тина минути пред вадење на компирите го пржиме месото (на месото му додадов вегета

Чоколадна торта (без печење)

Чоколадна торта (без печење)

Чоколадните торти се неизбежен дел од нашето секојдневие. Тие се десерт кој го имаме дома речиси секој ден. Но секогаш правам некои модификации на рецетот, малку да смениме хехе За оваа преубава и лесна чоколадна торта, најпрво ја подготвуваме основата. 500 гр бисквити ги мелеме, исто така мелеме 100 грама лешници. Мешаме се заедно мелените бисквити,

Сладок млечен леб со суво овошје

Сладок млечен леб со суво овошје

1. Се става во чаша млако млеко коцка квасец, лажица шеќер, лажица брашно и се остава да надојде. Во остатокот на млако млеко се става преостанатиот шеќер да се растопи. 2. Во подлабок сад се става брашното и се додава надојдениот квасец и млекото со растопениот шеќер, маслото, јајцата, кората од лимон и сувото грозје. Се замесува средно тврдо тесто

Брза фокача со шери домати и рузмарин
Брза фокача со шери домати и рузмарин

Брза фокача со шери домати и рузмарин

Убава, вкусна и лесна фокача со прекрасен мирис. 1. Прво коцката квасец се раствора со млаката вода и шеќерот. Се остава само неколку минути и се додаваат другите состојки за тесто. Се замесува тесто кое се остава малку да нарасне околу пет минути. 2. Потоа тестото се префрла во плех од шпорет обложен со хартија за печење. Тестото е лепливо па рацете

Сусамови лепчиња

Сусамови лепчиња

Прво од сите состојки замесуваме тесто. Откако ќе надојде тестото го делиме на 70 топчиња. Земаме едно топче, го расукуваме во мала кора (колку тацна за кафе) и со мала модла засекуваме на 3 места.Земаме друго топче и го ставаме прво во сад со вода и потоа го валаме во сусам. Топчето сега го ставаме врз малата кора и ги спојуваме краевите од кората

Бели триаголници со Дониа желе (без печење)

Бели триаголници со Дониа желе (без печење)

1. Бисквитите искршете ги некои на поголеми некои на помали парчиња. Желе бонбоните исецкајте ги на ситни коцки и додадете ги кај бисквитите. 2. Во сад на оган ја ставаме водата со шеќерот додека проврие. Потоа го додаваме путерот и белото чоколадо и постојано мешаме да се добие еднолична смеса. 3. Чоколадната смеса ја додаваме кај бисквитите и убаво

Американски палачинки

Американски палачинки

Во моментите кога ви се јадат палачинки и сакате да ги направите брзо и евтино тогаш ви го препорачувам овој рецепт, кој многу често го правиме дома. Најпрво ги матиме со миксер јајцата и шеќерот, потоа ги додаваме и другите состојки и продолжуваме со матење додека не добиеме хомогена смеса. Со лажица црпалка за супа ставаме во претходно загреано тавче

Видео рецепт: Отпакуваме Delimano Апарат за мелење

Видео рецепт: Отпакуваме Delimano Апарат за мелење

НЕКОЈ СПОМEНА ЗИМНИЦИ и ЗАШТЕДА на време? Сигурно веќе имате слушнато за нашата мелница која меле и по 2КГ зеленчук за само една минута. Да не повторуваме пак дека меле и месо, овошје и подготвува домашни колбаси. Но не мора да го слушате ова само од нас, ние ја испративме мелницата директно кај актерот Игор Ангелов и најпознатиот готвач Фичо за да

Триаголници со сирење и лутеница (во апарат за печење)

Триаголници со сирење и лутеница (во апарат за печење)

Многу убав и брз појадок подготвен во апаратот за печење. Јајцата изматете ги, додајте јогурт, зејтин и сол и измешајте. Додајте брашно, пециво и замесете тесто. Сирењето изрендајте го на ренде и ставете го во тестото. Исто и лутицата ставете ја во тестото, посолете и додајте магдонос. Промешајте. На загреан апарат за триаголници ставете од тестото

Ориз со пилешко, соја сос и зеленчук

Ориз со пилешко, соја сос и зеленчук

За сосот Најпрво се пропржува пилешкото месо на маслиново масло. Откако е запржено се додаваат лукот и кромидот ситно исецкани, се пропржува додека кромидот добие стаклеста боја, па се додава соја сосот и водата. Убаво се промешува па се додава зеленчукот според времето кое му е потребно за подготовка. Најмногу време му треба на морковот кој е исецкан

Плескавици од компир, кафриол и брокула

Плескавици од компир, кафриол и брокула

Вкусни и здрави плескавици. Најпрво, излупете го компирот, па исечете го на покрупни парчиња. Налејте го со вода и ставете го на оган да се вари. Откако ќе започне да врие водата, во неа додајте ги и парчињата брокула и карфиол. Доварете се заедно плус уште пет минути, па зеленчукот исцедете го од водата и оставете го да излади. Потоа, со ренде изрендајте

Бразилска чоколадна торта (посно)

Бразилска чоколадна торта (посно)

Прво го подготвуваме пандишпанот. Во еден сад ги мешаме сите суви состојки и ги додаваме зејтинот и киселата вода. Мешаме со дрвена лажица и го сипуваме на пек-хартија во голем плех од шпорет. Пандишпанот се пече на 180-200 степени околу 20 минути. Со чепкалка се проверува дали е доволно печена. Кога е печена се остава да олади. Во мегувреме се прави

Тирамису бисквит штангли (без печење)

Тирамису бисквит штангли (без печење)

Брз, едноставен и многу вкусен десерт. Најпрво во еден сад со жица за матење соединете ги маскарпонето, киселата павлака и 5 лажици шеќер. Мешајте се додека шеќерот не се растопи. Во друг сад, со миксер изматете ја слатката павлака заедно со две лажици шеќер. Потоа, во слатката павлака, додавајте од смесата со маскарпоне и мешајте со жица за матење