притисни ентер »

Извори

Мотика

Големиот училишен фраер и тепач без причина му удри бокс на мирното дете, но приказната не заврши тука
Големиот училишен фраер и тепач без причина му удри бокс на мирното дете, но приказната не заврши тука

Големиот училишен фраер и тепач без причина му удри бокс на мирното дете, но приказната не заврши тука

Ве предупредуваме за жестока содржина! Школската година започна, па започна и малтретирањето на мирните ученици од страна на големите фраери и тепачи. Еве еден таков случај, но со поинаков крај. Тепачот цело лето лежел, ама мирното дете гледало кечери :).

Дечко ѝ се пушта на „крената“ девојка (виц)

Дечко ѝ се пушта на „крената“ девојка (виц)

– Госпоѓице, може ли да се запознаеме? – Глупак! – Извинете, јас само сакав да ве прашам да не знаете случајно колку е широка реката Нил? – Не! – Добро, тогаш ќе прашам некој друг крокодил!

Убавицата цела вечер се жалела дека ја болат нозете од потпетиците, но кога ќе ја погледнете „целосната слика“ ќе го дознаете нејзиниот IQ

Убавицата цела вечер се жалела дека ја болат нозете од потпетиците, но кога ќе ја погледнете „целосната слика“ ќе го дознаете нејзиниот IQ

Додека била излезена со пријателките една девојка од , Шкотска постојано се жалела дека ја болат нозете. Алејли Мекги, од Глазгов, стана „жртва“ на сопствената глупост. Алејли очигледно има проблем со распознавање на страните и тоа не зборуваме за страните на светот (ова не би се осмелиле ниту да ја прашаме), туку за левата и десната страна. Кутрата

„Јас сум многу среќен човек“: Човек го победил ракот 2 пати и тогаш добил на лото 4,6 милиони долари

„Јас сум многу среќен човек“: Човек го победил ракот 2 пати и тогаш добил на лото 4,6 милиони долари

Еден човек од Орегон кој двапати го победил ракот, освоил 4,6 милиони долари во државната лотарија. Сту Мекдоналд секоја недела купува билет на Мегабакс и секој пат неговата сопруга му посакува среќа, но оној пат кога заборавила тој победил. „Јас сум многу среќен човек. Јас двапати преживеав карцином и еве го. Ова е неверојатно.“, вели Сту, кој се

Оваа хероина го преживеа ракот и стана првата жена која 4 пати непрекинато го преплива Ламанш

Оваа хероина го преживеа ракот и стана првата жена која 4 пати непрекинато го преплива Ламанш

Сара Томас нурнала во немирните води во недела и по 54 „кратки“ часови, таа го освои Англискиот канал (Ламанш). Ултра маратонскиот пливач на отворена вода го заврши лекувањето со карцином на дојка пред една година, „користејќи го пливањето како нејзино средство за справување со третманот“, таа својата победа ја посвети на сите луѓе во светот кои преживеале

Среќа ли е што ли е? Ѓурѓа Горгиева од струмичкото село Старо Коњарево до сега добила над 10 вредни награди од Државната Лотарија!

Среќа ли е што ли е? Ѓурѓа Горгиева од струмичкото село Старо Коњарево до сега добила над 10 вредни награди од Државната Лотарија!

Два автомобили, два пати по 10.000 евра и тоа не е сѐ! Ова што ќе го видите во продолжение е само дел од наградите на среќната и страствена играчка на игри на среќа, Ѓурѓа Горгиева од струмичкото село Старо Коњарево. Извор: Струмица Денес

Уште еден доказ дека Редбул ти дава крила

Уште еден доказ дека Редбул ти дава крила

Проблемот е што ако претходно си се натрескала, нема да знаеш како да ги користиш :). Научно е докажано дека смеењето го продолжува животот. На каналот Смешни видеа секојдневно се објавуваат по повеќе вакви „продолжувачи на животот“. Токму затоа и постои Мотика, да ве насмее и да ви го разубави секој ден од животот.

Гром удира 2 пати по ред во истата Toyota RAV4

Гром удира 2 пати по ред во истата Toyota RAV4

Веројатноста гром да удри два пати во исто место е решиси нула, но ете и тоа се случува. А можеби сопственикот носи многу злато, па го привлече громот.

Децата си најдоа многу забавна и смешна играчка

Децата си најдоа многу забавна и смешна играчка

Прво едното мава, а потоа другото… Тоа е другарство! Научно е докажано дека смеењето го продолжува животот. На каналот Смешни видеа секојдневно се објавуваат по повеќе вакви „продолжувачи на животот“. Токму затоа и постои Мотика, да ве насмее и да ви го разубави секој ден од животот.