притисни ентер »

Извори

Пари

ЦКБ Банка вработува две лица на работно место Соработник за клиентска услуга во Скопје
ЦКБ Банка вработува две лица на работно место Соработник за клиентска услуга во Скопје

ЦКБ Банка вработува две лица на работно место Соработник за клиентска услуга во Скопје

Централна кооперативна банка АД Скопје, дел од групацијата ЦКБ Груп ЕАД има потреба од вработување на две лица на работно место Соработник за клиентска услуга во Скопје за Експозитури во Чаир и Центар. Работниот однос е на определено време од 6 (шест) месеци со можност за продолжување на истиот на неопределено време. Дневно работно време: од 08:00

НЛБ Банка со општествено одговорна кампања „Пошумете со еден клик“

НЛБ Банка со општествено одговорна кампања „Пошумете со еден клик“

Со цел да се доближи повеќе до своите клиенти и да им овозможи персонализирани понуди прилагодени на нивните можности и преференции, НЛБ Банка,  во согласност со Законот за заштита на лични податоци, започна промотивна кампања за обезбедување изјави за согласност за користење на лични податоци за директен маркетинг. Согласно својата стратегија за општествено

„ДОМИ КОМПЛЕТ“ – станбено осигурување од Еуролинк што овозможува безгрижност секој ден

„ДОМИ КОМПЛЕТ“ – станбено осигурување од Еуролинк што овозможува безгрижност секој ден

Една од најчестите штети во домот е поплава во тоалет од оштетена или лоша инсталација, или расипан уред. ДОМИ Комплет полисата за станбено осигурување ќе ви помогне да ги покриете сите трошоци за поправка на штетите од поплава во вашиот дом, но и кај соседот! ШТО Е ДОМИ КОМПЛЕТ ПОЛИСАТА? ДОМИ Комплет е продукт за осигурување на домот што овозможува

Хакери украле 196 милиони долари од берзата за криптовалути Bitmart

Хакери украле 196 милиони долари од берзата за криптовалути Bitmart

Сè уште не е јасно како хакерите ја пробиле заштитата на платформата Хакери украле 196 милиони долари од платформата за тргување со криптовалути Bitmart, соопшти безбедносна компанија, цитирана од CNBC. Битмарт го потврди нападот со официјално соопштение во кое се наведува дека е жртва на „големо нарушување на безбедноста“ и дека хакерите украле имот

Акциите на Комерцијална Банка, НЛБ Банка и Алкалоид свртеа над 4,4 милиони евра

Акциите на Комерцијална Банка, НЛБ Банка и Алкалоид свртеа над 4,4 милиони евра

Според податоците кои ги објави Македонскта берза за периодот 01.11 – 30.11.2021 година вкупниот промет изнесувал 1.228.817.141 денари и е зголемен за 32,10 отсто во однос на претходниот месец. Класичното тргување изнесувало 445.081.429 денари и е намалено во однос на октомври за 22,12 отсто кога изнесувало 571.463.963 денари. Во класичното тргување

Состанок Пендаровски – Ангеловска-Бежоска: Успешно се одржува макроекономската стабилност, економијата постепено закрепнува
Состанок Пендаровски – Ангеловска-Бежоска: Успешно се одржува макроекономската стабилност, економијата постепено закрепнува

Состанок Пендаровски – Ангеловска-Бежоска: Успешно се одржува макроекономската стабилност, економијата постепено закрепнува

Проекциите на Народната банка, коишто се многу блиску до проекциите на меѓународните финансиски институции, упатуваат на натамошно постепено закрепнување на македонската економија – за следната година се очекува раст од 3,9%, со што би се достигнало и би се надминало преткризното ниво на економски раст. Сепак, постојат ризици поврзани пред сѐ со натамошниот

НАШЛА КРЕДИТНА КАРТИЧКА И НЕ ЈА ВРАТИЛА! Одела во шопинг – потрошила 220 евра и заработи кривична пријава!

НАШЛА КРЕДИТНА КАРТИЧКА И НЕ ЈА ВРАТИЛА! Одела во шопинг – потрошила 220 евра и заработи кривична пријава!

Ако најдете кредитна картичка, тогаш за ваша безбедност не ја активирајте! Експертите советуваат во случај на такво неочекувано откритие, најдобро е да ја контактирате банката користејќи го бесплатниот телефонски број наведен на задната страна од картичката и да кажете што се случило. Но во Кавадарци, не постапиле така.. и затоа СВР Велес денес поднесе

ТТК Банка известува за неработен ден – 8-ми декември 2021 година (среда)

ТТК Банка известува за неработен ден – 8-ми декември 2021 година (среда)

ТТК Банка ги известува своите ценети клиенти дека за време претстојниот државен празник – „Св. Климент Охридски“, на 8-ми декември 2021 година (среда), филијалите и експозитурите на ТТК Банка АД Скопје нема да работат. Во секое време на Ваше располагање се услугите достапни преку апликацијата за мобилно банкарство TTK M-bank , електронското банкарство

Стопанска банка АД Скопје известува за неработен ден – 08.12.2021 (среда)

Стопанска банка АД Скопје известува за неработен ден – 08.12.2021 (среда)

Стопанска банка АД – Скопје ги известува своите ценети клиенти дека по повод државниот празник Св. Климент Охридски, филијалите на Стопанска банка АД – Скопје нема да работат на 08.12.2021 (среда). На располагање ги имате i-bank услугите достапни преку телефон, m-banking, e-banking и банкоматите на СБ, како и партнерите од трговската мрежа кои ги прифаќаат

Филијалите и експозитурите на Комерцијална банка нема да работат на 08.12.2021

Филијалите и експозитурите на Комерцијална банка нема да работат на 08.12.2021

Филијалите и експозитурите на Комерцијална банка АД Скопје нема да работат на 08.12.2021 година (среда) заради празнување на Денот на Свети Климент Охридски. Ги известуваме нашите клиенти дека за подигнување и уплата на готовина може да ги користат банкоматите на Банката, а за други финансиски трансакции на располагање ги имаат веб и мобилните апликации

Извлечени првите добитници на награди од наградната игра „Освојувај награди со Mastercard“ на Халкбанк

Извлечени првите добитници на награди од наградната игра „Освојувај награди со Mastercard“ на Халкбанк

Првите 15 добитници на ваучери за спортска опрема во вредност од по 6.000 денари во наградната игра на Халкбанк – „Освојувај награди со Mastercard“ веќе се извлечени. Најсреќните корисници на картичките од брендот Mastercard, издадени од Халкбанк АД Скопје, пред Новогодишните празници ќе можат да се израдуваат себе или некој близок со вреден подарок

Одлуката за „замрзнување”  на цените на прехранбени производи може да ја продлабочи кризата

Одлуката за „замрзнување” на цените на прехранбени производи може да ја продлабочи кризата

Здравствено-економската криза која трае веќе две години предизвика сериозно засегање на стопанството, а претпријатијата ги доведе во ситуација на тешко одржување на финансиска стабилност и на деловна активност. Надминување на состојбите е единствено можно со адекватни, добро испланирани и таргерирани мерки, кои ќе се дефинираат во блиска комуникација

Интервју со Трајче Манев- „Е-Адвокат“ им овозможува на  адвокатите успешно да се адаптираат на промените

Интервју со Трајче Манев- „Е-Адвокат“ им овозможува на адвокатите успешно да се адаптираат на промените

Дигиталната револуција донесе бројни дигитални алатки и функционалности, кои ја имаат моќта да ја подобрат деловната практика, и да придонесат кон зголемување на ефикасноста на работењето. Адвокатите и адвокатските канцеларии се исто така засегнати, и се сектор кој треба да се модернизира и унапредува. По тој повод разговараме со г.Трајче Манолев од

Кинеската централна банка го поддржа кредитниот пазар со 190 милијарди долари

Кинеската централна банка го поддржа кредитниот пазар со 190 милијарди долари

Напорите на Evergrande Group да ги ликвидира своите средства за да го отплати долгот ги зголемија стравувањата дека неисполнувањето на обврските може да го залади кинескиот кредитен пазар и да предизвика глобални шокови. Економистите велат дека владејачката Комунистичка партија на Кина може да ја спречи кредитната криза, но дека сака да избегне испраќање

Комерцијална банка засилено вложува во нови дигитализирани услуги и иновативни кредитни производи

Комерцијална банка засилено вложува во нови дигитализирани услуги и иновативни кредитни производи

Комерцијална банка континуирано ја проширува палетата на кредитни производи и дигитални услуги кои се прилагодени на потребите и можностите на клиентите. Во услови на пандемија и голема неизвесност, атрактивните потрошувачки и станбени кредити ги направивме уште поповолни со полисите за осигурување од групацијата Триглав, воведовме штедење без книшка