притисни ентер »

Извори

Поглед

Милошоски не запира, тврди дека и хрватското МНР шири лажни вести – еве докази
Милошоски не запира, тврди дека и хрватското МНР шири лажни вести – еве докази

Милошоски не запира, тврди дека и хрватското МНР шири лажни вести – еве докази

Дали тоа и Хрватската МНР Пејчиновиќ Буриќ шири лажни вести дека неколку ЕУ-земји се противат на добивањето на датум? прашува Антонио Милошоски, кој вчера објави информација дека седум членки на ЕУ биле против отворање на преговори со Македонија. Од СДСМ го обвинија дека шири лажни вести и побараа да даде оставка од пратеничката функција. „За жал не

Девојка среде Скопје меша – возачите останаа воодушевени

Девојка среде Скопје меша – возачите останаа воодушевени

“Репортер” објави видео од жежок танц на една девојка на улица во Скопје. Имено, на видеото се гледа како девојката, која е облечена во кратки џинс шорцеви, провокативно танцува и меша со задникот. Возачите кои биле зад нејзиното возило веднаш започнале да ја снимаат провокативната девојка, а видеото од нејзиното секси играње се споделува и на социјалните

Девојка среде Скопје меша провокативно – публиката се возбуди

Девојка среде Скопје меша провокативно – публиката се возбуди

“Репортер” објави видео од жежок танц на една девојка на улица во Скопје. Имено, на видеото се гледа како девојката, која е облечена во кратки џинс шорцеви, провокативно танцува и меша со задникот. Возачите кои биле зад нејзиното возило веднаш започнале да ја снимаат провокативната девојка, а видеото од нејзиното секси играње се споделува и на социјалните

Канзуров: Секој може да отвори Google и да го прочита писмото на Гоце Делчев до Никола Малешевски каде што кажува дека му е бугарска народноста

Канзуров: Секој може да отвори Google и да го прочита писмото на Гоце Делчев до Никола Малешевски каде што кажува дека му е бугарска народноста

Бугарското национално движење почнува во Македонија. Македонија тогаш не се вика Македонија. Браќа Миладинови, Григор Прличев, Рајко Жинзифов, Јордан Хаџи Константинов Џинот се творци на бугарското национално движење, сите тие се дефинираат како бугари. Гоце Делчев е исто така бугарин по народност. Секој гледач може да отвори на Google може да го отвори

Проф. Топалов: Поголем апсурд од тоа да се каже дека Гоце Делчев бил македонец нема

Проф. Топалов: Поголем апсурд од тоа да се каже дека Гоце Делчев бил македонец нема

Претставниците на Северна Македонија не се особено одговорни на фактите што ги даваат бугарските историчари на состаноците на бугарско-македонската комисија за да се разјаснат заедничките прашања. За БНТ ова го кажа проф. Кирил Топалов, член на комисијата. Тие немаат докази, користат вербален напад. Понекогаш стоите како пред ѕид од кој вашите зборови

Сакате да спиете уште само „пет минути“? – не правете ја таа грешка наутро

Сакате да спиете уште само „пет минути“? – не правете ја таа грешка наутро

Одложување на алармот на сите ни е познато, а постојат и такви кои се будат и по 45 минути, а тоа може да остави одредени последици. Имено според истажувањата на професорот Џејмс од Колумбија, одлагањето на алармот влијае неповолно на целиот ритам на спиење, зошто секоја личност спие во циклуси од по 45 минути, па непрекинато одлагање на алармот го

Женски трик со само еден клик: Како да ја исчистите пеглата за алишта

Женски трик со само еден клик: Како да ја исчистите пеглата за алишта

Ткаенината се гужва и лепи, пареата отежнато излегува, повремено пушта и вода? Ако ги имате овие проблеми тогаш време е темелно чистење на вашата пегла. Чистењето се состои од два дела: Чистење на дното и чистење на резервоарот за вода. Чистењето на дното на пеглата Ткаенината залепена на грејната плоча најдобро ќе ја исчистите со четкање на топлото

И Милошоски не остана должен: Има телеграми и дописи од Брисел кои јасно кажуваат кои земји се „против“ преговори

И Милошоски не остана должен: Има телеграми и дописи од Брисел кои јасно кажуваат кои земји се „против“ преговори

Министерството за надворешни работи на Република Македонија има телеграми и дописи од Брисел кои јасно кажуваат кои земји се ЗА кои се ПРОТИВ преговори и доколку министерот Никола Димитров излезе во јавноста на дебата ќе биде појасно, рече Антонио Милошоски, пратеник од ВМРО-ДПМНЕ на гостувањето на телевизија 24. Ова, тој го кажа, говорејќи за фактот

Исповед на вработен во Канели во Италија: Им средив и работа и сместување, откако си го средија животот заборавија на мојата добрина

Исповед на вработен во Канели во Италија: Им средив и работа и сместување, откако си го средија животот заборавија на мојата добрина

Пред речиси 16 години заминав во Италија. Сиромаштијата односно немањето на доволно финансии да обезбедам подобра сегашност, но и иднина за мене и моето семејство ме натера да го напуштам родното место и да тргнам на пат далеку од дома, на пат кој ќе овозможи подобар живот за мене и моето семејство. Одлуката не беше лесна, особено разделбата со моите

Најпознатиот стаклен видиковец во светот почнал да пука под нозете на посетителите – тие изгледаа преплашено

Најпознатиот стаклен видиковец во светот почнал да пука под нозете на посетителите – тие изгледаа преплашено

Највисоката зграда во Чикаго е „Вилис тауер“, висока 527 метри. На 103. кат од оваа зграда поставен е стаклен видиковец, кој стана атракција за туристите од целиот свет. Меѓутоа, при една неодамнешна тура со посетители заштитниот слој со кој е прекриен овој стаклен балкон почнал да пука под нозете на туристите. Стаклото почнало да пука додека луѓето