притисни ентер »

Извори

Попара

Кира Најтли се породи тајно
Кира Најтли се породи тајно

Кира Најтли се породи тајно

Познатата актерка Кира Најтли (34) по втор пат стана мајка!Според британскиот печат, Кира тајно се породи, а полот на бебето сè уште не е познат. Фотографирана е како шета низ улиците на Лондон со бебе во количка и веднаш било јасно дека нејзината ќерка Еди (4) добила брат или сестра. View this post on Instagram New Baby 👼🏻 კირა ნაითლის და მის მეუღლეს

Наоми Кемпбел е кралица, единствено таа може да облече вакво нешто!

Наоми Кемпбел е кралица, единствено таа може да облече вакво нешто!

Наоми Кембел, убавицата позната по своето сензационално тело, но и по непредвидливата природа, во 90-тите беше во екот на славата, владеејќи на модните писти во друштво на супермоделите како Линда Евангелиста, Синди Крафорд, Клаудија Шифер… На настанот наречен Fashion For Relief во Лондон, 49-годишната манекенка беше во центарот на вниманието благодарение

Најпознатата plus-size манекенка покажа дека и за време на бременоста можете да чекорите по модна писта

Најпознатата plus-size манекенка покажа дека и за време на бременоста можете да чекорите по модна писта

Ешли Греам, најпознатата plus-size манекенка, покажа дека и за време на бременоста можете да чекорите на модната писта, а нејзиното појавување на ревијата „Tommy Hilfiger “ во Њујорк, што се одржа во театарот „Аполо“ во Харлем, предизвика овации кај публиката. На ревијата на Tommy Hilfiger на Модната недела во Њујорк, таа се појави на модната писта

Актерката Фелисити Хафман доби 14 дена затворска казна

Актерката Фелисити Хафман доби 14 дена затворска казна

Американската актерка Фелисити Хафман, која стана позната по улогата во серијата Очајни Домаќинки, е осудена на две недели затвор за давање мито од 15.000 американски долари за да ја запише својата постара ќерка на колеџ. Покрај тоа, таа ќе треба да одработи 250 часа во заедницата за корисна работа и да плати казна од 30.000 американски долари. View

Машина за правење пари: Ким Кардашијан заработи нови милиони за само неколку минути

Машина за правење пари: Ким Кардашијан заработи нови милиони за само неколку минути

Без разлика дали ќе ги следите или припаѓате на групата која верува дека ерата на Кардашијан уништи многу вредности и лошо се одразува на милиони млади, едно е сигурно – тие се вистинска машина за правење пари. Ова го докажа Ким Кардашијан, која вчера лансираше колекција со корсети за жени со сите облици и големини, и за само неколку минуту заработи

Ким Кардашијан расплакана призна: Ми се заканува неизлечива болест

Ким Кардашијан расплакана призна: Ми се заканува неизлечива болест

Ким Кардашијан (38) со денови не се чувствува добро и се жали на болки и отоци во зглобовите.  За да утврди дали е сè во ред со нејзиното здравје, реалити ѕвездата ги направила потребните медицински испитувања. – Во последно време ме болат зглобовите, но на поинаков начин од порано. Како да ме боли длабински во коските – рече Ким во новата епизода

Погледнете како изгледа новиот луксузен дом на Кетрин Зита-Џонс и Мајкл Даглас

Погледнете како изгледа новиот луксузен дом на Кетрин Зита-Џонс и Мајкл Даглас

Познатиот холивудски пар се „олесни“ за 4,5 милиони долари за нова вила во Њујорк. Мајкл Даглас и Кетрин Зита Џонс купиле нова куќа во Ирвингтон, Њујорк во вредност од 4,5 милиони долари. Нивниот нов, прекрасен дом има 8 спални соби и 12 купатила. Изграден е во 1930-тите години во дваесеттиот век и е оддалечен само четириесет километри од Менхетен

Кој руски тенисер, Ирина Шајк го поддржуваше емотивно за време на финалето?

Кој руски тенисер, Ирина Шајк го поддржуваше емотивно за време на финалето?

Не може само Серена Вилијамс да се пофали со импресивен навивачки состав од холивудски и кралски познати личности. Рускиот тенисер Данил Медведев, кој синоќа достојно се бореше  во финалето на US Open со Рафаел Надал, имаше силна поддршка и од рускиот супермодел Ирина Шајк. Ирина Шајк дојде да поддржи својот сонародник. На трибините, супермоделот ги

Се роди  теле со човечка глава!

Се роди теле со човечка глава!

Пронајдено е теле на пасиштата во Аргентина. Фармерите беа шокирани со неговиот изглед, а изгледа дека телето пати од генетска мутација. Телото има мал нос и уста и личи на човечко суштество, а роденo e во селото Вила Ана, во северната аргентинска провинција Санта Фе. Сепак, според извештаите, мутантното теле живеело само неколку часа. Видеото од телето

Актерката воодушеви со изборот: Совршен стил за есенските денови!

Актерката воодушеви со изборот: Совршен стил за есенските денови!

Актерката Пријанка Чопра  има одлично чувство за мода, нејзините комбинации на облека се за чиста десетка. Вчера беше фотографирана на настан со аутфит кој е одличен за есенските денови. Темнокосата актерка, со егзотична убавина, изгледаше прекрасно во здолниште и кошула со превртена кожа во есенски бои. Овој материјал никогаш не излегува од мода.