притисни ентер »

Извори

Прекрасен свет

Постојат ли повеќекратни оргазми надвор од порнофилмовите?
Постојат ли повеќекратни оргазми надвор од порнофилмовите?

Постојат ли повеќекратни оргазми надвор од порнофилмовите?

Сексуалните терапевти велат дека не е невозможна мисија. За многу жени оргазмот е нешто за кое треба да работат секогаш кога се со нов партнер, и некои од нив секогаш се надеваат дека ќе постигнат нешто што се смета за мит, да постигнат повеќекратен оргазам. Сексуалната терапевтка Шарлот Креплет вели дека повеќекратниот оргазам не е мит, туку за некои

Автомобилите во WRC натпреварувањето со хибриден погон од 2022 година

Автомобилите во WRC натпреварувањето со хибриден погон од 2022 година

Малку по малку, хибридниот погон ги освојува сите големи автомобилски натпреварувања. Влезе во трките на Формула 1, доминира во трките 24 часа Ле Ман, а веќе од 2022 година ќе биде дел и од WRC натпреварувањето. Според FIA, автомобилите што ќе се натпреваруваат ќе имаат комбинација на бензински и електричен мотор, и сите учесници ќе ја делат истата

Валхала е името на новиот хиперавтомобил на Астон Мартин

Валхала е името на новиот хиперавтомобил на Астон Мартин

Астон Мартин Валхала е полното име на хиперавтомобилот произведен од познатиот британски бренд на автомобили. Името е позајмено од нордиската митологија и претставува место каде што одат воините после смртта. Ова митско име го замени работниот назив AM-RB 003. Валхала ќе има V6 мотор со турбо полнач и хибриден систем, и се очекува да има моќност од

Климатските промени си го прават своето – таму каде што беше мраз, сега е вода
Климатските промени си го прават своето – таму каде што беше мраз, сега е вода

Климатските промени си го прават своето – таму каде што беше мраз, сега е вода

Стефан Олсен, научник од данскиот Метеоролошки институт, на својата рутинска посета на северозападниот дел на Гренланд затекнал изненадувачка и застрашувачка глетка. Деловите што треба да се под мраз во моментот се водени. Неговата мисија била да ги пронајде ориентирските алати за следење на времето кои биле поставени од неговите колеги, но не успеал

Балетанките можат да направат поголема штета од штиклите

Балетанките можат да направат поголема штета од штиклите

Лошиот избор на чевли може да доведе до страшни болки во нозете, а индиректно и до други здравствени проблеми во телото. Преку лето луѓето најчесто носат рамни сандали или влечки кои предизвикуваат болки во стапалата. Таков проблем може да настане и од носење на популарните женски обувки – балетанки, кои се можеби најголемите причинители на болки во

Гладни за секоја кривина: претставени новиот Porsche 718 Spyder и 718 GT4

Гладни за секоја кривина: претставени новиот Porsche 718 Spyder и 718 GT4

Семејството 718 ги поздравува новите членови: со новиот 718 Spyder и 718 Cayman GT4, Porsche воведува два посебно емотивни и моќни модели подготвени да го преземат врвот. Нивниот чист карактер ќе им се допадне на ентузијастите на спортски автомобили кои уживаат во ненадминато задоволство при возењето и го ценат високото ниво на агилност и речиси интимна

Бред Пит во новиот научнофантастичен филм “Ad Astra”

Бред Пит во новиот научнофантастичен филм “Ad Astra”

Една од најголемите филмски компании “20th Century Fox” ги собра режисерот Џемс Греј, сценаристот Итан Грос и бројна позната артистичка група како Бред Пит, Томи Ли Џонс, Лив Тајлер, Доналд Сатерленд, за потребите на снимањето на новиот високобуџетен СФ филм со наслов “Ad Astra”. Се очекува филмот да се појави во кината во септември оваа година. Што

Мерцедес го покажа новиот “experience” центар за тестирање на G-класата

Мерцедес го покажа новиот “experience” центар за тестирање на G-класата

Компанијата Мерцедес во близина на Грац, Австрија, го претстави својот нов центар за тестирање на возилата од G-класата, овозможен за потенцијалните купувачи. Локацијата на тест-центарот е во местото Магна, каде што се произведува програмата на G-класата. Познатата G-класа заживеа во 1979 година како цивилна верзија на воено возило и стекна огромна

И официјално Маурицио Сари е новиот тренер на Јувентус

И официјално Маурицио Сари е новиот тренер на Јувентус

Официјално, Маурицио Сари е новиот тренер на Јувентус, а веста е потврдена на официјалната страна на клубот од Торино. По фантастичната прва сезона на клупата на Челси, освојувањето на третото место во Премиер лигата и трофејот од Европската лига, Сари реши да се врати на тлото на родната Италија и да го преземе актуелниот италијански првак Јувентус

Еволуцијата на Audi R8

Еволуцијата на Audi R8

Видеото ја прикажува еволуцијата на Audi R8 од првиот модел прикажан во 2003 година, низ четирите генерации, сè до актуелниот модел денес. Првиот модел претставен во 2003 година, а официјално во продажба во 2006 година, го придвижуваше 4,2-литрен V8 FSI мотор со 420 коњски сили. Силата од моторот се пренесуваше до тркалата преку мануелен менувач, а

Како да направите пржени и печени компири на креативен начин

Како да направите пржени и печени компири на креативен начин

Ако ви здосади едноличното сечкање на компирите на резанки, погледнете како креативно да ги подготвите компирчињата за да изгледаат повкусно и попримамливо. Видеото содржи и други трикови кои ќе ви го скратат времето поминато во кујна.