притисни ентер »

Извори

Радар

Tripnocast е еден од најпопуларните музички подкасти
Tripnocast е еден од најпопуларните музички подкасти

Tripnocast е еден од најпопуларните музички подкасти

Со нескриено задоволство ја споделуваме информацијата дека новото радио шоу и подкаст на македонскиот продуцент и диџеј Tripnotic се појави на листите на најпопуларни музички подкасти на светските сервиси за дистрибуција на аудио содржини. Tripnocast е првиот ваков проект на Филтер Лабел и претставува неделно диџеј микс шоу во кое Tripnotic (проект

Анксиозноста и силната личност- колумна на Проф. д-р Гордана Ристевска Димитровска						специјалист психијатар

Анксиозноста и силната личност- колумна на Проф. д-р Гордана Ристевска Димитровска специјалист психијатар

Секој кој се бори со симптоми на анксиозност заслужува да добие објаснување за тоа што му се случува. Без исклучок, сите анксиозни луѓе, ги помислуваат подолу наведените работи, а голем дел се навистина убедени во нив. Моето секојдневие е исполнето со разработка на вакви, директно или во позавиткана форма поставени прашања: – Дали сум слаба личност,

Како вашите пари да работат за Вас?

Како вашите пари да работат за Вас?

Неспорен факт е дека сите сакаме повеќе пари! Тие ни го олеснуваат животот, ни овозможуваат поголем комфорт и поголема сигурност. Не е лесно да се заработат, но уште потешко е да се заштедат и правилно да се вложат, за потоа тие да пристигаат без да работиме за нив. Едно е сигурно, нема ништо поубаво од тоа ”Вашите пари да работат за Вас”, со други

Емотивна Новогодишната кампања на Телеком: Магијата на празниците е целосна тогаш кога сме заедно

Емотивна Новогодишната кампања на Телеком: Магијата на празниците е целосна тогаш кога сме заедно

Во пресрет на празниците и во време на социјална изолација, најубавиот новогодишен подарок е тоа што повторно можеме да бидеме заедно. Последните две години,поголемиот дел од животот се одвиваше онлајн, па дури и празниците.Дигиталните алатки ни помогнаа да останеме поврзани. Сепак, топлината на допирот, звукот на присуството и сликата повторно заедно,

Телеком продолжува да ја гради 5G мрежата низ Македонија

Телеком продолжува да ја гради 5G мрежата низ Македонија

Македонски Телеком продолжува да ја гради 5G мрежата на целата територија на Македонија. Во тек е интензивна работа на терен со партнерот Ериксон за замена на постоечката технологија со опрема од најновата генерација којашто ќе овозможи 5G услуги, поголем капацитет и подобро корисничко искуство. Од август до сега, покриени се 11 градови во централниот

Нов златен медал за Barcaffé еспресо

Нов златен медал за Barcaffé еспресо

25.11.2021: Признанието за Barcaffé India Single Origin е единаесеттата награда која Меѓународниот институт за дегустатори на кафе му ја доделува на овој бренд на Атлантик Група. Најновото премиум еспресо од порфтолиото на Barcaffé, Barcaffé Single Origin India, во средината на октомври го освои златниот медал на тринаесеттото по ред натпреварување

Како да ги отстраните дамките од акни на вашето лице?

Како да ги отстраните дамките од акни на вашето лице?

Акните се скоро неизбежен дел од животот и можат да се појават на различна возраст и на секаков тип на кожа. Ако имате проблем со акните, важно е да знаете дека не сте единствените. Но, за целосно да се ослободите од овој вознемирувачки кожен феномен, како и од неговите последици, потребно е да знаете каква нега да ѝ овозможите на вашата кожа. Околу

Новогодишната реклама на McDonald’s со песна од македонска издавачка куќа

Новогодишната реклама на McDonald’s со песна од македонска издавачка куќа

Новогодишната реклама на McDonald’s за полскиот пазар искористи песна од каталогот на македонската издавачка куќа и компанија за лиценцирање музика Филтер Лабел. Креативниот директор кој работеше на рекламата сакаше да отстапи од непишаното правило во празничните реклами да се емитуваат обработки на божиќните класики и побара емотивна балада што на

Крајно време е перцепцијата за 5G да ја градиме врз основа на наука и факти

Крајно време е перцепцијата за 5G да ја градиме врз основа на наука и факти

Живееме во брз и динамичен свет кој сè повеќе се одвива онлајн. За да го следиме темпото на забрзаната дигитализација, потребна ни е технологија која ќе може да одговори на современите стандарди. Последниве неколку години постојано се зборува за 5G технологијата, но се соочуваме и со многу лажни вести и дезинформации. Какви се придобивките од овој

Гранд кафе го извлече и третиот Гранд милионер!

Гранд кафе го извлече и третиот Гранд милионер!

Како да бидете богати, а без да се трудите? Вашето омилено кафе го има одговорот! Гранд кафе веќе втора година по ред ја организира наградната игра „Стани Гранд милионер“, преку која секој ден доделува мали кујнски апарати, а секој месец извлекува по еден добитник на главна награда од милион денари. Наградната игра „Стани Гранд милионер“ трае само