притисни ентер »

Извори

Reporter

Со Фиќо старо 37.години Никола тргна на зимување во Јахорина
Со Фиќо старо 37.години Никола тргна на зимување во Јахорина

Со Фиќо старо 37.години Никола тргна на зимување во Јахорина

Новосаѓанецот Никола Раѓеновиќ тргна на зимување во туристичкиот центар Јахорина во Босна и Херцеговина, со своето 37 години старо „Фиќо“. Со својот жолт автомобил тој помина 300 километри во возење по снег и планински превои. За овој потфат се подготвувал цели шест години, бидејќи морал да го доведе во состојба да може да поминува поголеми растојанија,

Се претставувал како лажен оџа низ Кочани па со секс лечел од магии

Се претставувал како лажен оџа низ Кочани па со секс лечел од магии

Кочанчанец (37) се претставувал како лажен оџа кој лекува жртви на црни магии, а потоа ги злоупотребува за полови дејства или пари. Во еден од случаите, тој побарал од мајката на едно девојче, да ги остави сами за да ѝ пее и лекува од црни магии. Откако ги оставила тој го принудил девојчето на полови дејствија. Девојчето од страв не ѝ кажало ништо

„Торонто експрес“ е вистинска приказна, затоа и ќе биде хит: Ѕоф, Микиќ и Јордан ја најавија новата урнебесна комедија

„Торонто експрес“ е вистинска приказна, затоа и ќе биде хит: Ѕоф, Микиќ и Јордан ја најавија новата урнебесна комедија

Со кратка сцена која ја играше актерот Александар Микиќ, денес во МНТ беше најавена премиерата на „Торонто експрес“. Урнебесна комедија чија премиера е на 15 декември. Претставата е работена по збирката есеи „Тибам штркот“ на авторот Зоран Спасов Ѕоф. На дружбата со новинарите, денес Александар Микиќ одигра кратка сцена како вовед, па ги повика љубителите

„Торонто експрес“ е вистинска приказна, затоа и ќе биде хит: Ѕоф, Микиќ и Јоцо ја најавија новата урнебесна комедија

„Торонто експрес“ е вистинска приказна, затоа и ќе биде хит: Ѕоф, Микиќ и Јоцо ја најавија новата урнебесна комедија

Со кратка сцена која ја играше актерот Александар Микиќ, денес во МНТ беше најавена премиерата на „Торонто експрес“. Урнебесна комедија чија премиера е на 15 декември. Претставата е работена по збирката есеи „Тибам штркот“ на авторот Зоран Спасов Ѕоф. На дружбата со новинарите, денес Александар Микиќ одигра една сцена како вовед, па ги повика љубителите

Најтврдоглавите сопственици на имоти, одбивале да се преселат иако им нуделе милиони

Најтврдоглавите сопственици на имоти, одбивале да се преселат иако им нуделе милиони

Голем број сопственици на куќи и згради одбивале да ги продадат своите земјишта и имоти иако им биле давани од државата милиони долари и по неколку станови. Таков е случајот со 3 семејства во Кина, кои одбиле да се иселат од зграда околу која бил планиран кружен тек. На крајот државата решила да го изгради околу нивната зграда, а тие останале да живеат

Ѓоковиќ се пријави на Австралија опен, но не кажа дали е вакциниран
Ѓоковиќ се пријави на Австралија опен, но не кажа дали е вакциниран

Ѓоковиќ се пријави на Австралија опен, но не кажа дали е вакциниран

Најдобриот светски тенисер, Новак Ѓоковиќ, се пријави за настап на Австралија опен, но не кажа дали е вакциниран против корона. Организаторите на грен-слем турнирот најавија дека ќе ги почитуваат правилата на властите кои донесоа одлука дека во Австралија можат да влезат само лица што се целосно имунизирани. Откако синоќа беше објавен списокот со учесници

Зимска крем салата од зелка

Зимска крем салата од зелка

Потребни состојки: 6-8 кисели краставички Мала конзерва туна Свежа зелка, околу 1 килограм 200г мајонез 200г павлака Сол, бибер, магдонос Начин на подготовка: Краставичките изрендајте ги, а зелката исечкајте ја ситно. Измешајте заедно со туната, мајонезот и павлаката, па додајте ги сите зачини. Може да додадете и малку од течноста од теглата во која

Северина ја дотера мајка си во шубара и волнени штикли од 900 евра: Вакцинирана и спремна да се дружи

Северина ја дотера мајка си во шубара и волнени штикли од 900 евра: Вакцинирана и спремна да се дружи

Хрватската ѕвезда Северина на Инстаграм објави фотографија од својата мајка, Ана Вучковиќ, дотерана во шубара, крзнен капут и волнени штикли од брендот „Марни“ кои чинат 900 евра. Ана во раката држи чанта со порака „Вакцинирана и спремна за дружење“. Новата фотка од мајката на Северина ги воодушеви фановите на пејачката. „Кралица мајка“, „Изгледа фанстастично,

Стефан Ристовски сакаше да се тепа со играч од Хајдук, Јани Атанасов го смируваше

Стефан Ристовски сакаше да се тепа со играч од Хајдук, Јани Атанасов го смируваше

Откако Динамо Загреб загуби 2-0 од Хајдук на Максимир, капитенот на македонската фудбалска репрезентација, Стефан Ристовски, тргна да се тепа со еден од играчите на Хајдук. Според хрватските медиуми, Ристовски, сакал да му удри шлаканица на еден од фудбалерите, но во намерата го спречил Јани Атанасов, и успеал да го смири. На натпреварот во Загреб

Ќерката на Џеј ја промовираше првата песна на годишнината од смртта на пејачот

Ќерката на Џеј ја промовираше првата песна на годишнината од смртта на пејачот

Марија, ќерката Џеј Рамадановски, ја промовираше својата прва песна, на годишнината од смртта на починатиот пејач. Таа ја сними песната „Од кога не си тука крај мене“, за која многумина рекоа дека потсетува на песните на Џеј. Блиски пријатели на Џеј открија дека тој имал желба Марија да стане пејачка и да гради кариера. Брзо пред неговата смрт, тие

Ќерката на Џеј ја промовираше нејзината прва песна на годишнината од смртта на пејачот

Ќерката на Џеј ја промовираше нејзината прва песна на годишнината од смртта на пејачот

Марија, ќерката Џеј Рамадановски, ја промовираше својата прва песна, на годишнината од смртта на починатиот пејач. Таа ја сними песната „Од кога не си тука крај мене“, за која многумина рекоа дека потсетува на песните на Џеј. Блиски пријатели на Џеј открија дека тој имал желба Марија да стане пејачка и да гради кариера. Брзо пред неговата смрт, тие

Почина џез-музичарот и професор по труба Александар Николовски

Почина џез-музичарот и професор по труба Александар Николовски

Џез трубачот и наставник по труба, Александар Николовски, почина на 48 години. Веста за неговата смрт ја соопштија од ДМБУЦ Илија Николовски-Луј, каде што предаваше долги години. „Пред еден месец наполни 48 години. Во екот на најубавите години со сила и окураженост и добра мисла за он напред, со надеж дека ќе биде подобро, тој денес си замина, по кратко

Почина џез-трубачот и професор Александар Николовски

Почина џез-трубачот и професор Александар Николовски

Џез трубачот и наставник по труба, Александар Николовски, почина на 48 години. Веста за неговата смрт ја соопштија од ДМБУЦ Илија Николовски-Луј, каде што предаваше долги години. „Пред еден месец наполни 48 години. Во екот на најубавите години со сила и окураженост и добра мисла за он напред, со надеж дека ќе биде подобро, тој денес си замина, по кратко

Комичарот Ник Канон откри дека неговиот петмесечен син починал од тумор на мозокот

Комичарот Ник Канон откри дека неговиот петмесечен син починал од тумор на мозокот

Американскиот комичар и водител Ник Кенон откри дека неговиот петмесечен син Зен починал од редок тип тумор на мозокот. Зен е седмо дете на Канон и неговата партнерка Алис Скот. Откако бебето се роди во јуни, Ник и Алис набрзо дознале дека боледува од хидроцефалус. „Забележав дека многу кашла и сакав да проверам. Чудно дишеше, забележав дека на два

Од тумор на мозокот почина петмесечниот син на комичарот Ник Канон

Од тумор на мозокот почина петмесечниот син на комичарот Ник Канон

Американскиот комичар и водител Ник Канон откри дека неговиот петмесечен син Зен починал од редок тип тумор на мозокот. Зен е седмо дете на Канон и неговата партнерка Алис Скот. Откако бебето се роди во јуни, Ник и Алис набрзо дознале дека боледува од хидроцефалус. „Забележав дека многу кашла и сакав да проверам. Чудно дишеше, забележав дека на два