притисни ентер »

Извори

SkopjeID

Средба на Путин и Берлускони во Италија!
Средба на Путин и Берлускони во Италија!

Средба на Путин и Берлускони во Италија!

За време на еднодневната посета на Италија денеска, рускиот претседател Владимир Путин ќе се сретне со својот стар пријател, поранешниот премиер на Италија, Силвио Берлускони, изјави претседателскиот помошник Јуриј Ушаков, пренесува ТАСС. Утрово, Путин ќе го посети Ватикан. Подоцна ќе се сретне со италијанскиот претседател Серџо Матарела и премиерот

Ванда од Ибица го продава сопругот Икарди во Јувентус

Ванда од Ибица го продава сопругот Икарди во Јувентус

Сопругата на Икарди, контроверзната Ванда Нара на Ибица преговара со Јувентус за трансферот на сопругот Икарди, ова го тврди „Газета“ кој потенцира дека цената на напаѓачот на Интер е падната на половина, сега изнесува 60 милиони. Ванд е менаџер на Икарди, предизвика многу скандали, сега во хотел  на Ибица го продава својот сопруг на Јувентус. Шампионот

Нов почеток на „Стамфорд бриџ“ по враќањето на Лампард!

Нов почеток на „Стамфорд бриџ“ по враќањето на Лампард!

Фудбалската легенда на Челси, Френк Лампард, е нов менаџер на „сините“ од Лондон, со кои потпиша тригодишен договор, пренесуваат светските медиуми. – Неизмерно сум горд што во Челси се враќам како главен тренер. Сите ја знаат мојата голема љубов кон клубот, како и дека заедно сме ја испишувале неговата историја, но мометално мојата едниствена цел е

Renault ја претстави втората генерација на супер-успешниот Captur

Renault ја претстави втората генерација на супер-успешниот Captur

Без премногу медиумска драма, тизер-фотографии и грандиозни настани, Renault го претстави новиот Captur. Со зголемени димензии, намалена тежина, оптимизарана аеродинамика и потивка кабина, Renault го доведува Captur до спецификации конкурентни за веќе полниот пазар на компактни кросовери. Уште на самиот почеток францускиот производител нуди избор меѓу

Лубеницата е летно освежување и еликсир на младоста за кожата и крвните садови

Лубеницата е летно освежување и еликсир на младоста за кожата и крвните садови

Освен што во текот на жештините ќе ви помогне да ја надоместите изгубената течност, лубеницата истовремено ќе ви обезбеди повеќе витамини, минерали и антиоксиданси. Добро е да знаете дека во 100 грама лубеница има нешто повеќе од 30 калории. Лубеницата претставува добар извор на бета-каротен, кој во организмот се претвора во витамин А – 100 грама лубеница

Скопските градски автобуси сепак ќе бидат Мерцедес и МАН

Скопските градски автобуси сепак ќе бидат Мерцедес и МАН

Нема импровизација, во Скопје ќе се возат градски автобуси марка Мерцедес и МАН. Тоа се потенцијалните добавувачи кои се квалификувани откри Шилегов. Тендерот за избор ќе биде објавен на 5 јули. Новите автобуси за 8 месеци ќе бидат на скопските улици.

Санација на детските игралишта во Карпош 3 и 4

Санација на детските игралишта во Карпош 3 и 4

Општина Карпош спроведува санација на детските игралишта во населбите Карпош 3 и Карпош 4, а во меѓувреме работи и на изградба на нови детски игралишта во Криви Дол и Злокуќани. – Овие населби се со најголем број на зони за рекреација на најмладите и локалната самоуправа во повеќе наврати ги санира лулашките, тобоганите, клацкалките и другите реквизити,

Во петок Late Night Shopping во Скопје Сити Мол, настан кој не смее да се пропушти!

Во петок Late Night Shopping во Скопје Сити Мол, настан кој не смее да се пропушти!

Традиционално, но и иновативно и оваа година, Скопје Сити Мол го организира големиот и единствен Late Night Shopping кој ќе се одржува викендов од 5 до 7 јули. На овој тридневен настан сите посетители ќе имаат можност да уживаат во несекојдневно купување до полноќ, со огромни попусти во повеќе од 120 локали. Оваа година Скопје Сити Мол заедно со

Линдзи Лохан за својот 33ти роденден ги почести фановите

Линдзи Лохан за својот 33ти роденден ги почести фановите

Актерката Линдзи Лохан го прослави 33. роденден и на фановите на Инстаграм им подготви специјално изненадување. Линдзи објави селфи фотографија на која е целосно гола. Таа на провокативната роденденска фотографија на себе имаше само накит. Покрај фотографијата објави само емотикони од торта и машнички , а фановите освен роденденските честитки , и

Meган Маркл и принцот Хари донесоа одлука за крштевката на Арчи

Meган Маркл и принцот Хари донесоа одлука за крштевката на Арчи

Војвотката од Сасекс, Меган Маркл и принцот Хари донеле важна одлука, а тоа е тајно да го крстат синот Арчи, кој се роди на шести мај. Ако се биде по план, Арчи ќе биде крстен за неколку дена,односно на 6 јули. Како што вели изворот кој е запознаен со целата ситуација, церемонијата веќе е испланирана. „Одбраа приватна капела во дворецот на кралицата