притисни ентер »

Извори

Точка

Турскиот ѕвер ги "замолкнал" Американците: Анкара во Париз покажала прототип на ловец подобар од F-35! Пентагон одбил да коментира
Турскиот ѕвер ги "замолкнал" Американците: Анкара во Париз покажала прототип на ловец подобар од F-35! Пентагон одбил да коментира

Турскиот ѕвер ги "замолкнал" Американците: Анкара во Париз покажала прототип на ловец подобар од F-35! Пентагон одбил да коментира

Главното турско биро за проектирање на авиони го прикажало одговорот на Анкара на загубата на F-35, авионот кој Турција се надевала дека ќе го купи од САД. Напоредно со преговорите меѓу Турција и САД за купување на американскиот F-35 и притисоците на Вашингтон Анкара да се откаже од купување на руските противвоздушни комплекси S-400, турската компанија

Беше непрепознатлива, но сега сè е поинаку! Пејачката конечно се опоравила од породувањето

Беше непрепознатлива, но сега сè е поинаку! Пејачката конечно се опоравила од породувањето

Џесика Симпсон за време на бременоста имаше проблем со неверојатни отоци. Постојано зборуваше колку ѝ е тешко и колку едвај чека да се породи. Од недела во недела ѝ било сè потешко, а тоа го докажуваат и фотографиите објавени од тој период. Џесика со задоволство ги споделуваше со фановите моментите од бременоста, на пример оној кога ја скршила даската

Американец дрогирал верверица за да биде агресивна

Американец дрогирал верверица за да биде агресивна

Маж од Алабама е обвинет дека ја хранел со метамфетамин својата, таканаречена „верверица за напад“, која ја нарекувал домашно милениче. Тој ги негира таквите тврдења, нагласувајќи дека тоа би ја убило. Мики Полк рекол дека верверицата е злобна и дека касала луѓе, но дека не е дрогирана. Полицијата испитува повеќе обвиненија против Полк, вклучително

Дали „Revenge body“ е најдобрата женска одмазда за поранешниот?

Дали „Revenge body“ е најдобрата женска одмазда за поранешниот?

„До лето ќе изгледам како милион долари, а ти ќе се 'изедеш' од мака што повеќе не сум твоја девојка.“ Ви звучи познато? Феноменот „revenge body“ е физичка трансформација на девојките кои ја преболеле (или уште го прават тоа) траумата од раскинувањето. Тоа се однесува на вежбање во теретана, користење на спреј за самопотемнување и голем број помошни

Холандска истрага: Тројца Руси и еден Украинец виновен за рушењето на MH17 во Украина и смртта на 298 луѓе

Холандска истрага: Тројца Руси и еден Украинец виновен за рушењето на MH17 во Украина и смртта на 298 луѓе

Холандските инспектори обвиниле четири мажи, тројца Руси и еден Украинец, за убиство поради рушењето на авионот на "Malaysia Airlines" во источна Украина во 2014-та година, кога загинале сите 298 патници и екипажот. Холандските инспектори ги обвиниле Игор Гиркин, Сергеј Дубински, Олег Пулатов и Украинецот Леонид Харченко за вмешаност во рушењето на

Блогерка секој ден го миела лицето на овој начин: Повеќе нема потреба од пудра и разни коректори
Блогерка секој ден го миела лицето на овој начин: Повеќе нема потреба од пудра и разни коректори

Блогерка секој ден го миела лицето на овој начин: Повеќе нема потреба од пудра и разни коректори

Доколку вашата кожа не е баш најздрава, не грижете се – решението е многу едноставно. Станува збор за метода за чистење на лицето којa би требало да трае точно 60 секунди. Имено, оваа метода ја претставила една блогерка. Таа тврди дека лицето е неопходно да се чисти и масира точно една минута за препаратот кој го користите навистина да допре до најдлабоките

Хамес не би имал ништо против трансфер во Наполи...

Хамес не би имал ништо против трансфер во Наполи...

Откако истече двегодишната позајмица на Хамес Родригез во Баерн Минхен, Баварците потврдија дека немаат намера да го откупат неговиот договор. Тоа значи дека Хамес се враќа во Реал Мадрид, но со оглед на тоа што Колумбиецот не е во плановите на Зинедин Зидан, јасно е дека ќе мора да побара нов клуб. Изминативе денови колумбискиот репрезентативец се

Маж се фрлил од балкон во Карпош 4

Маж се фрлил од балкон во Карпош 4

Маж извршил самоубиство скокајќи од балкон во зграда во скопската населба Карпош 4, објави Прес 24. Според информациите, соседите го забележале безживотното тело на мажот пред зградата. Нема информации кои се причините за самоубиството. Соседите велат дека бил семеен човек, татко на 2 деца. Од МВР нема информации за овој случај.

Трамп ги уништи Демократите: За неколку часа собрал дури 25 милиони долари!

Трамп ги уништи Демократите: За неколку часа собрал дури 25 милиони долари!

На почетокот од претседателската кампања, Доналд Трамп собра двојно повеќе пари од сите негови противници заедно. Актуелниот американски претседател собра речиси 25 милиони долари донации во првите неколку часа после објавата на својата кандидатура за вториот претседателски мандат, значајно надминувајќи ги противниците од Демократската партија. Доналд

Буџетското ограничување ќе донесе дополнително трошење во Рено

Буџетското ограничување ќе донесе дополнително трошење во Рено

Шпекулациите велат дека тимовите и ФИА се договориле на 175 милиони долари ограничување, кое треба да стапи на сила за 2021 година. Тој износ е поголем од она што во моментов го трошат помалите екипи, така што Рено ќе требало да пресметаат дали лимитот ќе донесе засилен буџет кај нив за да дојдат до водечката тројка од гридот. „НИЕ СМЕ ПОД ТАА БРОЈКА

Имате тенка коса - ова се фризурите за вас!

Имате тенка коса - ова се фризурите за вас!

Тие што имаат тенко влакно на косата, знаат колку знае да биде тешко да се стилизира истата. Проблемот е во тоа што никогаш не можете да имате постојана фризура подолго време. Сепак, постојат фризури кои се подобар избор од некои други и со кои апсолутно ќе можете да добиете сосема друг, многу подобар визуелен впечаток. Прв совет е доколку имате долга

Путин продолжил со директната линија по сајбер нападот: Русија во 90-тите беше на раб на распад! Нема да кажам дека земјата ја водеше банда, но...

Путин продолжил со директната линија по сајбер нападот: Русија во 90-тите беше на раб на распад! Нема да кажам дека земјата ја водеше банда, но...

Приемот на традиционалната емисија во живо "Директна линија", во која претседателот на Русија одговара на прашања од граѓаните на Русија за актуелни домашни и светски прашања, била прекината поради сајбер напад, но 20-тина минути подоцна сигналот се вратил. Русија во 90-тите години била на работ на распад "Нема да ги наречам банда луѓето кои управуваа

Лук и вино за долговечност! За 24 часа ги исфрла сите отрови и стресот од телото! Овој напиток е толку силен лек, што можете да го пиете само 2 пати годишно

Лук и вино за долговечност! За 24 часа ги исфрла сите отрови и стресот од телото! Овој напиток е толку силен лек, што можете да го пиете само 2 пати годишно

Напитокот од лук и црвено вино ќе го исчисти вашиот организам од вишокот на соли и маснотии, па проблемите со надуеноста и вишокот килограми ќе бидат решени. На нашиот организам некогаш му е потребно да се прочисти, поточно да ги исфрлиме токсините и да ја подобриме циркулацијата. Овој природен лек ќе го направи сето тоа и ќе го исчисти организмот

Кучето сака јогурт, но кога сопственикот ќе го погледне, станува ужасно срамежливо

Кучето сака јогурт, но кога сопственикот ќе го погледне, станува ужасно срамежливо

Неговиот израз на лицето говори повеќе од илјада зборови. Додека неговиот сопственик јадел јогурт и гледал телевизија, кучето седело и внимателно го набљудувало. Било потполно јасно дека и тоа сака малку јогурт, но постоел еден проблем – кучето било премногу срамежливо. Неговата реакција го воодушевила сопственикот, а подоцна и остатокот од светот

Ова ријалити шоу ги руши рекордите, но илјадници луѓе го пријавуваат поради содржината

Ова ријалити шоу ги руши рекордите, но илјадници луѓе го пријавуваат поради содржината

„Love Island“ моментално е најпопуларното шоу во Велика Британија, а освен добрите резултати, може да се пофали и со рекорден број на пријави од незадоволни гледачи. Па така, во британската Канцеларија за комуникации уште од самиот почеток на новата сезона веќе се забележале повеќе од 1300, а 500 пријави пристигнале само во еден ден. Дејли Меил пренесува