притисни ентер »

Извори

ТВ Пакет

Ивана Крстеска Јаневска од сега ја води утринската на Алфа
Ивана Крстеска Јаневска од сега ја води утринската на Алфа

Ивана Крстеска Јаневска од сега ја води утринската на Алфа

Ивана Крстеска Јаневска стана дел од водителскиот тим на утринската програма на Алфа. Во “Добро утро секое утро”, покрај Александра Овчарска, ќе ја гледаме и Ивана која ќе нè буди со сервисни информации од земјава и светот, како и низ разговорите со гостите во студиото, ќе нè води низ актуелните општествени, културни и уметнички случувања. Дани | ТВ

Фото | Пепа Димитрова снима нов спот за „Со тебе немам сон“

Фото | Пепа Димитрова снима нов спот за „Со тебе немам сон“

После сè уште актуелната “Длабоко”, Пепа Димитрова веќе ја заврши новата песна и снима нов спот. Се работи за брза и модерна песна, насловена “Со тебе немам сон”, потпишана од Весна Малинова и Владимир Дојчиновски Дојчин. Спотот го работи Зоран Стојановски Зонде. По она што се гледа од сликите, Пепа повторно ќе има несекојдневен видео запис. – Песната

„Агро Балкан“, викенд емисија на Алфа за теми од земјоделството

„Агро Балкан“, викенд емисија на Алфа за теми од земјоделството

Секоја сабота на пладне на Алфа се емитува емисијата “Агро Балкан” која обработува теми од земјоделскиот сектор. Вестите и новостите се однесуваат првенствено за Македонија, а потоа и за останатите земји од Балканот. Органско производство, пчеларство, винарство беа темите во првите емисии, а што следно ќе дознаат земјоделците и сите оние вклучени во

„Одмазда“, серијата од срцето на Анадолија од сега во ноќен термин

„Одмазда“, серијата од срцето на Анадолија од сега во ноќен термин

Анадолиската приказна за големото семејство продолжува со нови епизоди од понеделник до петок по 22.30 часот, веднаш по “За семејството” на Канал 5. Згодите и незгодите на ликовите во големиот конак ќе може да ги следите во ноќниот термин, наместо досега во 17 часот кога и ќе се емитува нова серија . Следуваат нови мигови во љубовната сторија за Али

„Продадени души“ на Канал 5 – серија за љубовта и пожртвуваноста

„Продадени души“ на Канал 5 – серија за љубовта и пожртвуваноста

Јасемин е млада девојка која имала тежок живот, но никогаш не се откажува и успева да се запише на Правниот факултет. Сега, таа оди на факултет и работи во компанија која организира настани и церемонии. Јасемин живее заедно со нејзината блиска пријателка Ширин која работи во истата компанија. И двете немаат семејства, па оттука стануваат блиски како

Секоја вечер заспиваме на Сител со истрагите на детективот „Лутер“

Секоја вечер заспиваме на Сител со истрагите на детективот „Лутер“

Психолошка криминалистичка драмска серија со Идрис Елба во главната улога доаѓа на Сител по после полноќниот термин од 00.20 часот. Детективот Џон Лутер работи во Лондон и неговиот брилијантен ум секогаш го спасува. Но, тој е опсесивен, опседнат и понекогаш насилен. Меѓутоа, Лутер плаќа висока цена за неговата посветеност; никогаш не можел да се спречи

Руската мелодрама „Врати ми ја љубовта“ на МТМ и регионалните ТВ

Руската мелодрама „Врати ми ја љубовта“ на МТМ и регионалните ТВ

Познатата руска мелодрама “Врати ми ја љубовта” од 6 декември на прва скопска МТМ и останатите регионални тв станици. Во продолжение ве запознаваме со нежната љубовна приказна од најголемата и најстудена земја на светот. Вера е млада, убава и наивна сиромашна девојка, чија најголема страст е свирењето на нејзиниот омилен инструмент – виолончело. Нејзиниот

Ќе има ли свадба за Чагатај Улусој и Дујгу Саришин

Ќе има ли свадба за Чагатај Улусој и Дујгу Саришин

Обожавателите на познатата актерска двојка Чагатај Улусој и Дујгу Саришин со нетрпение очекуваат вести за претстојната свадба. Но, како и секогаш кога станува збор за светот на познатите, ќе мора да бидат трпеливи и да се надеваат дека нема да се откаже венчавката во последен момент. Чагатај Улусој и Дујгу Саришин, кои се во врска повеќе од 5 години,

Полициската серија „Rookie blue“ со ноќна реприза на Сител

Полициската серија „Rookie blue“ со ноќна реприза на Сител

Сител телевизија со ноќна реприза на “Полицајци почетници”, серијата која ги прикажува секојдневните возбудливи полициски акции на младите амбициозни полицајци кои се на самиот старт на својата кариера. Во градот каде и најмалите грешки го носат човечкиот живот во смрт, овие млади луѓе ќе дадат с è од себе за да се докажат, но и да останат доследни

„Величествениот“ репризно на Алфа, но овојпат несинхронизирана

„Величествениот“ репризно на Алфа, но овојпат несинхронизирана

На местото на “Лисјата”, Алфа телевизија започна со прикажување на турскиот спектакл “Величествениот” која своевремено се емитуваше со голем успех на Канал 5 телевизија. За разлика од сите претходни турски серии, оваа се емитува несинхронизирана на оригинален турски јазик со титл на македонски. Гледачите повторно ќе имаат можност да се потсетат на