притисни ентер »

Извори

Убавина и здравје

Ја силувал 8 часа, а потоа ја посипал со киселина: Дотогаш имала сè – оттогаш само мака, болка и 400 операции! (ФОТО/ВИДЕО)
Ја силувал 8 часа, а потоа ја посипал со киселина: Дотогаш имала сè – оттогаш само мака, болка и 400 операции! (ФОТО/ВИДЕО)

Ја силувал 8 часа, а потоа ја посипал со киселина: Дотогаш имала сè – оттогаш само мака, болка и 400 операции! (ФОТО/ВИДЕО)

Кејти Пајпер била Мисица и манекенка на врвот на кариерата додека нејзиниот партнер најмил професионалец да ја полие со киселина. Денес, таа гласно зборува за тоа што го доживеала за да им помогне на жените што биле жртви на некаков вид насилство. Во 2008 година, Кејт имала сè што посакувала – била на врвот на кариерата, ја освоила титулата Мис Винчестер,

Најопасната и најретката форма на рак: Ова се првите симптоми на карциномот од кој почина познатиот дизајнер!

Најопасната и најретката форма на рак: Ова се првите симптоми на карциномот од кој почина познатиот дизајнер!

Познатиот моден креатор Вирџил Аблох почина на 41-годишна возраст по двегодишна борба со срцев сарком (тумор на срцето) за која јавноста не знаела ништо. Карциномот на срцето е најретката форма на карцином, а воедно и најопасниот. Оваа болест стручно се нарекува ангиосарком на миокардот. Дијагнозата на оваа болест се поставува врз основа на анамнеза,

Бившата на Биковиќ имала излив на крв во мозокот, го обвини актерот дека бил ужасен кон неа!

Бившата на Биковиќ имала излив на крв во мозокот, го обвини актерот дека бил ужасен кон неа!

Руската пејачка Арина Волшина , инаку бивша девојка на актерот Милош Биковиќ , вчера со нејзините следбеници сподели со какви здравствени проблеми се соочила. Имено Арина во Април 2021 година имала крварење во мозокот по што ја прекинала својата кариера. View this post on Instagram A post shared by ᎯℜíℕᎯ💋 (@arinavoloshina) Тешко е накратко да ви

Гоца Божиновска: Престанете да ме прашувате за Вељко и Богдана Ражнатовиќ, прашајте ме за моето внуче и прославата!

Гоца Божиновска: Престанете да ме прашувате за Вељко и Богдана Ражнатовиќ, прашајте ме за моето внуче и прославата!

Синот на познатата пејачка Гоца Божиновска неодамна се ожени за една од сестрите на Богдана Ражнатовиќ – Бојана Родиќ. Подоцна во семејството дојде на свет и малиот Зоран Шијан , кој го доби името по покојнот татко на Мире Шијан , инаку сопруг на Гоца Божиновска . Вчера на 28 Ноември се славеше крштевката на малиот Зоран каде присуствуваше половина

30 ноември е најбаксузниот ден во годината: Внимавајте, овие грешки никако не смеете да ги направите!

30 ноември е најбаксузниот ден во годината: Внимавајте, овие грешки никако не смеете да ги направите!

30 ноември речиси никому нема да му донесе пријатни ситуации. Ако имате чувство дека ништо не ви оди од рака, за тоа е виновно влијанието на планетите. Денес, емоциите ќе се загреат до крајни граници. 30 ноември е најопасниот ден оваа година и затоа многу е важно да се контролирате за да не направите некоја глупост, што во иднина скапо ќе ве чини.

Бемките како доказ: Се огласи Бака Прасе по коментарите дека тој и девојка му имаат порно-видео!
Бемките како доказ: Се огласи Бака Прасе по коментарите дека тој и девојка му имаат порно-видео!

Бемките како доказ: Се огласи Бака Прасе по коментарите дека тој и девојка му имаат порно-видео!

Познатиот српски јутјубер Богдан Илиќ или познат како Бака Прасе , се најде во центар на скандал на социјалната мрежа „Твитер“, каде се појави експлицитна снимка за која корисниците тврдат дека е негова. Имено, корисниците на оваа мрежа наведуваат дека на снимката се тој и неговата девојка Ања Благојевиќ, позната како Ања Бла. Претходно и на еден сајт

Целиот свет зборува за стајлингот на Никол Марфи: Ретко која жена во зрелите години би се осмелила да излезе од дома вака облечена!

Целиот свет зборува за стајлингот на Никол Марфи: Ретко која жена во зрелите години би се осмелила да излезе од дома вака облечена!

Никол Марфи (53) внимава на својот изглед, многу време поминува во вежбалница, па не е ни чудно што често ја гледаме во кратки фустани и во комбинации што ја нагласуваат нејзината фигура. Таа овој пат била фотографирана на улиците во Лос Анџелес, а за оваа пригода одбрала краток сив фустан со широк крој, што ги открил нејзините дефинирани нозе. Поранешната

Дизајнерката Ивана Кнез позира во проѕирен градник!

Дизајнерката Ивана Кнез позира во проѕирен градник!

Познатата дизајнерка Ивана Кнез ги израдува своите машки обожаватели на социјалните мрежи со неколку нови и провокативни фотографии. Имено, познатата дизајнерка позира во црнo здолниште, додека горе на себе носи само црн и проѕирен градник. Ивана е позната по својата смелост, па и претходно сме биле сведовци на на вакви или слични изданија на социјалните

Татко ми ме злоставуваше: Поранешната кошаркарка ја отвори душата и прозборе и за ќотекот!

Татко ми ме злоставуваше: Поранешната кошаркарка ја отвори душата и прозборе и за ќотекот!

Една од најпознатите српски кошаркарки, атрактивната Милица Дабовиќ била гостинка во една емисија и во таа прилика открила како започнала да се занимава со кошарка, но зборувала и за нејзиниот приватен живот. Постарата сестра на Милица и Ана Дабовиќ е Јелица Дабовиќ, успешна кошаркарка која во еден период од животот излегла во јавност со приказна дека

Ова овошје е смрт за имунитетот: Често го јадеме, а не сме ни свесни колку е опасно по здравјето!

Ова овошје е смрт за имунитетот: Често го јадеме, а не сме ни свесни колку е опасно по здравјето!

Јакиот имунитет е приоритет, особено во време на пандемија на коронавирус. За да го зајакнете максимално, неопходно е да внесувате доволна количина на витамин Ц, овошје и зеленчук. Меѓутоа, како што велат нутриционистите, не е секое овошје здраво. Верувале или не, одредени видови можат да го нарушат нашиот имунитет и најдобро би било да го одбегнувате

Тој ја сакаше Касандра а него сите жени: Ранду влезе во седмата деценија а изгледа фантастично!

Тој ја сакаше Касандра а него сите жени: Ранду влезе во седмата деценија а изгледа фантастично!

Актерот Освалдо Риос и во седмата деценија од животот изгледа одлично, многумина велат и подобро од кога беше млад. Евидентно е дека тој води грижа за изгледот и поминува часови во вежбалните во желба да изгледа што е можно подобро. Пред повеќе од 20 години во Македонија се емитуваше дотогаш најгледаната серија на сите времиња „Касандра“, во која покрај

Таа живее на село, доста и се 25.000: Изјавата на Дарко Лазиќ за алиментацијата ја разбесни српската јавност!

Таа живее на село, доста и се 25.000: Изјавата на Дарко Лазиќ за алиментацијата ја разбесни српската јавност!

Пејачот Дарко Лазиќ се сретна со бившата партнерка Марина Гагиќ на второто закажано рочиште во судот по нејзината тужба за старателство и алиментација. Имено Марина и Дарко не можеа да се договорат за сумата на алиментацијата за нивниот син Алексеј, а Марина обвини дека за ќерќичката која ја има со бившата Ана Севиќ пејачот издвојувал дупло повеќе

Најслатко беше да се јаде од лимени чинии: Без овие работи не можеше да се замисли домот на просечен Југословен!

Најслатко беше да се јаде од лимени чинии: Без овие работи не можеше да се замисли домот на просечен Југословен!

Како што технологијата напредува и како што поминува времето, така се менуваат и работите што ги користиме во секојдневниот живот – од уредите, апаратите за домаќинство и украсите за домот, па сè до детската забава и храната. Иако денес сето тоа се има сменето, решивме да се потсетиме на работите што сите просечни југословенски семејства ги имаа во

Катарина Грујиќ ги „запали“ социјалните мрежи: Позира полугола со трудничкиот стомак!

Катарина Грујиќ ги „запали“ социјалните мрежи: Позира полугола со трудничкиот стомак!

Бремената пејачка Катерина Кача Грујиќ е среќна како никогаш до сега. Таа и нејзиниот сопруг, фудбалерот Марко Гобељиќ за неколку недели ќе се остварат како родители. За доаѓањето на бебето е се подготвено, а заљубениот пар со нетрпение го исчекува денот кога нивното семејство ќе стане побогато за уште еден член. Пејачката неодамна открила дека на

Природен антибиотик: Ги уништува сите инфекции на уринарниот тракт и бубрезите, а нозете не отекуваат повеќе!

Природен антибиотик: Ги уништува сите инфекции на уринарниот тракт и бубрезите, а нозете не отекуваат повеќе!

Денес, ви откриваме нешто повеќе за едно одлично природно средство што ќе ви помогне брзо и ефикасно да се ослободите од инфекцијата на уринарниот тракт. Овој природен антибиотик е многу делотворен и олеснувањето настанува уште по првата тура. Еве како можете да приготвите природно средство против инфекции на уринарниот тракт. Состојки: 200 мл маслиново