притисни ентер »

Извори

Убавина за сите

После 7 години нов парфем од Lancôme! Во Скопје беше претставен Idôle
После 7 години нов парфем од Lancôme! Во Скопје беше претставен Idôle

После 7 години нов парфем од Lancôme! Во Скопје беше претставен Idôle

Поминаа 7 години од кога славниот француски бренд Lancôme го лансираше својот последен голем мирис за жени – легендарниот La Vie Est Belle и конечно во Скопје го дочекавме лансирањето на новиот женски мирис Idôle, мирис кој целосно е посветен на сите смели, храбри и автентични жени на денешницата! Вила Веранда во заштитните знаци на Lancôme! Во прекрасната

Portrayal! Доминантен и драматичен мирис во семејството Amouage

Portrayal! Доминантен и драматичен мирис во семејството Amouage

Претходната Amouage парфемска креација од 2018 година не водеше во 80тите години на XX век, во њујоршкиот клуб 54, додека новата мирисна креација Portrayal оди уште подалеку во минатото, во 1920 година. Мирис за мажи што имаат храброст да се спротивстават на нормите на општеството! Креативниот директор на куќата Amouage, Christopher Chong вели: „Portrayal

Еxperimentum Crucis – мирис кој го менува светот!

Еxperimentum Crucis – мирис кој го менува светот!

Мирисната колекција Orange Extraordinaire ја проширува линијата на парфеми со Еxperimentum Crucis кој претставува новитет што ја изразува интензивноста на луксузниот материјал, ретка нота и хармонија на целината. Orange Extraordinare e единствена мирисна колекција која придонесува за создавање на истенчен вкус. Приказна! Се започна пред неколку години

Мејкап совети за дамите со чувствителна кожа!
Мејкап совети за дамите со чувствителна кожа!

Мејкап совети за дамите со чувствителна кожа!

Чувствителната кожа не е лесна за одржување и секој чекор во рутините за убавина и шминка е исклучително важен . Колку што се става акцент на квалитетни производи од препаративната козметика, уште повеќе треба да се потенцираат производите од декоративната козметика, бидејќи тие исто така можат да бидат главни причини за проблеми со кожата и иритација

Инстантно и моќно делување врз кожата! Estée Lauder Nutritious

Инстантно и моќно делување врз кожата! Estée Lauder Nutritious

Брендот Estée Lauder постојано ја докажува својата грижа за жените, преку новите колекции за нега и разубавување, производи богати со природни состојки и витамини за инстантно и моќно делување. Изборот е голем и можностите се бесконечни, а новите производи со сигурност нема да ве остават рамнодушни. Ви претставувам дел од колекцијата Nutritious достапна

Тајната на безвременската убавина! Estee Lauder Re-Nutriv

Тајната на безвременската убавина! Estee Lauder Re-Nutriv

Луксузната колекција Re-Nutriv на брендот Estee Lauder ја открива тајната на вечната младост и на жените им нуди можност да го исполнат својот живот со извонредна убавина. Колекцијата содржи производи за нега на кожа, создадени од комбинација на – богата формула, посебна технологија и мешавина на моќни хранливи состојки кои на вашата кожа ќе и пружат

Тој заведува и освојува брзо како и молња! Bad Boy by Carolina Herrera

Тој заведува и освојува брзо како и молња! Bad Boy by Carolina Herrera

Carolina Herrera почнува нова авантура со Bad Boy, извонреден мирис кој го буди митот на вечниот бунтовник . Тој е оној смелиот, кој ги крши правилата и оди по својот пат. Bad Boy – новиот иновативен и експлозивен машки парфем! Моќен и софистициран мирис за уникатни мажи кои се осмелуваат да ги прифатат сите аспекти на современaтa маженственост. Мирис

Dior претстави нови кармини кои се одлични за нега на усните!

Dior претстави нови кармини кои се одлични за нега на усните!

Со возбудливата есенска сезона доаѓаат подеднакво возбудливи есенски мејкап новитети, а Dior оваа сезона приреди вистинско бјути изненадување. За Rouge Dior карминот се вели дека е многу повеќе од обичен-класичен кармин, поточно се работи за производ кој ја комбинира снагата на бојата и креативноста, а новитетите од линија на кармини – Ultra Care отворија

Универзален парфем без пол и време! Gucci Mémoire d’une Odeur

Универзален парфем без пол и време! Gucci Mémoire d’une Odeur

Брендот Gucci лансира мирис фаворизирајќи ја зелената боја како на амбалажата така и на композицијата која е најавена како минерално-ароматична. Alberto Morillas е парфемер на новата унисекс креација Mémoire d’une Odeur , а овој пат тој ја фаворизира камилицата прикажувајќи ја на многу посебен начин, како одраз на сеќавањето за минатото, на носталгичните

Култниот MAC Studio Fix производ сега доаѓа во ново, попрактично издание!

Култниот MAC Studio Fix производ сега доаѓа во ново, попрактично издание!

Еден од најпопуларните производи со потпис на брендот за убавина MAC дефинитивно е Studio Fix течната пудра , а сите обожавателки на овој култен производ ќе ги развесели веста дека легендарниот Studio Fix Powder доаѓа во стик . Пудрата Studio Fix на многумина е омилен мејкап производ затоа што добро ги прекрива неправилностите на лицето, трае долго

Црна боја на очите! Дали знаете дека бојата на очите го одредува мејкап изгледот!

Црна боја на очите! Дали знаете дека бојата на очите го одредува мејкап изгледот!

Секоја боја на очите има свои особености, а со цел тие потполно да бидат истакнати и да го направат вашиот поглед уште поубав и предизвикувачки, треба да ја пронајдете нијансата што ви одговара совршено – онаа нијанса на која никој нема да може да одолее! Црна боја на очите! Ваква боја на очи ретко се сретнува! Под црни очи всушност подразбираме многу

10 трикови за убавина за дами кои не сакаат да се шминкаат!

10 трикови за убавина за дами кои не сакаат да се шминкаат!

Ако не сте љубителка на шминкањето, тогаш сигурно сте се запрашале што можете да направите за вашата убавина, односно да постигнете одреден бјути изглед без користење на производи за шминка . За среќа, имам неколку совети и трикови кои ќе ви помогнат да добиете блескав, беспрекорен тен, сето тоа без течна пудра! Следниве 10 трикови за убавина ќе ви

Ексклузивно: Ново видео за Lancome Idole парфемот!

Ексклузивно: Ново видео за Lancome Idole парфемот!

Парфемот кој ги помести сите граници и апсолутно ги воодушеви фановите и обожавателите на бути-индустријата, неодамна лансираниот женски парфем Idôle продолжува да фасцинира со својата приказна. Неколку дена по официјалното претставување од Lancôme, доаѓа видео за Idôle, кое со себе носи инспирација за љубов кон себе, упорност и храброст. Во главната