притисни ентер »

Извори

Убавина за сите

Барате совршен нуд кармин за летните денови? MAC има одлично решение!
Барате совршен нуд кармин за летните денови? MAC има одлично решение!

Барате совршен нуд кармин за летните денови? MAC има одлично решение!

Нуд нијанса на кармин е неизбежен производ во секој козметички несесер . Во лето обично се стремите кон светли нијанси како корална или фуксија, но нуд кармин е идеален избор кога сакате да направите мејкап изглед како без шминка или кога само сакате да ја нагласите природната боја на усните. Нуд нијансата изгледа одлично кога се носи самостојно ,

Мирис на сонцето на Медитеранот! Bvlgari Man Wood Neroli

Мирис на сонцето на Медитеранот! Bvlgari Man Wood Neroli

Брендот Bvlgari го лансира Bvlgari Man Wood Neroli како ново мирисно издание на машкиот Bvlgari Man од 2010 година , кој доаѓа по успешното мирисно издание Bvlgari Man Wood Essence од 2018 година. Alberto Morillas создаде мирис кој вклучува дрвенести и лесни ароми! За да создаде мирис кој вклучува дрвенести и лесни ароми, парфимерот Alberto Morillas

Мала алатка за убавина со која повеќе никогаш нема да ги извалкате рацете со шминка!

Мала алатка за убавина со која повеќе никогаш нема да ги извалкате рацете со шминка!

На секои 20 минути во светот се продава примерок од оваа кул бјути алатка , која за многу ентузијасти за шминка , како за аматери, така и за професионалци , се покажа како многу корисна. Се работи за мала алатка која ќе ви го олесни нанесувањето на шминка , со која што веќе нема да ги извалкате вашите раце со шминка и различни мејкап производи кои

Мирис на бели багреми од Медитеранот! Tom Ford Fleur de Portofino Acqua

Мирис на бели багреми од Медитеранот! Tom Ford Fleur de Portofino Acqua

Tom Ford го лансира новиот мирис Fleur de Portofino Acqua од Neroli Portofino мирисната колекција, што претставува свежа интерпретација на Fleur de Portofino – мирисот на бели багреми од Медитеранот . Новиот мирис претставува извонреден израз на Портофино, претставен во полн и сензуален цут. Свежата и цветна мирисна композиција! Свежата и цветна композиција

10 најчести грешки при домашен маникир!

10 најчести грешки при домашен маникир!

Имате навика да правите маникир во удобноста на вашиот дом , но дали знаете кои се најчестите грешки при уредувањето на ноктите дома? За вас ги откривам најчестите десет грешки! Дезинфекција! Не бидете мрзливи! Направете дезинфекција на турпијата и ножиците за нокти и заноктици пред секоја употреба. Инфекција на заноктиците најчесто се јавува поради

Kenzo Homme Fresh Eau de Parfum – Новo изданиe на Kenzo Homme!

Kenzo Homme Fresh Eau de Parfum – Новo изданиe на Kenzo Homme!

Еден од најубавите морски мириси – Kenzo Pour Homme доаѓа во нов формат . Популарно познат како Kenzo Homme Nomade, новото издание наречено е Kenzo Homme Fresh Eau De Parfum . Нанесете го и веднаш нурнете во бран од свежина! Како што наведуваат од брендот Kenzo , новата верзија со ново шишенце – „ Може да го земете со вас каде и да одите и да уживате

Водич за шопинг! Што треба да содржи вашата крема за сончање!

Водич за шопинг! Што треба да содржи вашата крема за сончање!

Во последниве години, многу се зборува за штетните ефекти од сонцето , но исто така и за одредени супстанции и соединенија кои се наоѓаат во производите за сончање . Денес доказите за тоа колку еден крем е добар и безбеден може да се мери со неговото влијание врз животната средина. Затоа треба да знаете како да ја изберете вашата крема за сончање што

Инфузија на добро расположение! Мирисно дуо Mexx Whenever Wherever

Инфузија на добро расположение! Мирисно дуо Mexx Whenever Wherever

Модната куќа Mexx го претстави новото енергично парфемско дуо Mexx Whenever Wherever , кое пренесува оптимизмот и чувството на чиста среќа. Инфузија на добро расположение поклонета е на двете композиции во мешавина на состојки кои нудат енергија и свежина што ви е потребна за време на топлите летни денови . Женската мирисна креација се заснова на мешавина

10 мејкап термини кои секоја жена мора да ги знае!

10 мејкап термини кои секоја жена мора да ги знае!

Нови мејкап трендови се раѓаат скоро секој ден и понекогаш навистина е тешко да се следи нивниот јазик. Од baking – „печење“, не на колачи, туку на коректор, преку strobing – техника на хајлајт на лицето, некои од овие термини може да бидат збунувачки, особено ако не зборувате добро англиски јазик. Затоа, за вас ќе ги објаснам 10-те најважни мејкап

Нова свежина за летната топлина! Guerlain L’Homme Idéal Cool

Нова свежина за летната топлина! Guerlain L’Homme Idéal Cool

Ова лето Guerlain го лансира новиот L’Homme Idéal Coo l, како надополнување на оригиналниот L’Homme Ideal од 2014 година. Други изданија кои се вклучени во машката мирисна линија L’Homme Idéal се: L’Homme Ideal Cologne од 2015 година, L’Homme Idéal Eau de Parfum од 2016 година, L’Homme Idéal Sport од 2017 и L’Homme Idéal L’Intense од 2018 година. Идеален