притисни ентер »

Извори

ВакаТака

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 8 ДЕКЕМВРИ: Уживате во бројни можности за флерт и авантура! Биковите се пасивни, Овенот страда од несоница, Лавовите треба да ја променат исхраната
ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 8 ДЕКЕМВРИ: Уживате во бројни можности за флерт и авантура! Биковите се пасивни, Овенот страда од несоница, Лавовите треба да ја променат исхраната

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 8 ДЕКЕМВРИ: Уживате во бројни можности за флерт и авантура! Биковите се пасивни, Овенот страда од несоница, Лавовите треба да ја променат исхраната

ОВЕН Чувствувате голем притисок од сите страни и полека го губите трпението. Нервозата станува составен дел од секој работен ден. Доколку сте во брак, денот ви е многу поволен за решавање на недоразбирањата. Страдате од несоница. Намалете го бројот на часови пред ТВ екранот. БИК Можно е да сте испаднале од вообичаениот ритам. Станавте прилично пасивни

Германска двојка го украсила својот дом со дури 444 елки!/ВИДЕО

Германска двојка го украсила својот дом со дури 444 елки!/ВИДЕО

Томас Јеромин од германскиот град Ринтелн ужива во Божиќните празници и со посебно задоволство го уредува својот дом. Томас и неговата сопруга Сузане, секоја година го украсуваат во божиќен декор секој дел од нивниот стан од 100 квадрати. Минатата година тие во својот стан украсиле 420 елки, а годинава имаат уште повеќе. Домот им е исполнет со дури

Крцкаво пилешко во чипс со сос од таратор – Феноменален ручек за 30 минути
Крцкаво пилешко во чипс со сос од таратор – Феноменален ручек за 30 минути

Крцкаво пилешко во чипс со сос од таратор – Феноменален ручек за 30 минути

Трошите малку време и напор, а ова јадење веднаш ќе стане омилен специјалитет во вашата куќа Состојки: 400 гр пилешко бело месо 3 јајца 100 гр презла 100 гр чипс 100 гр бело меко брашно сол масло за пржење Таратор сос: 400 гр краставици сол 180 гр павлака сок од 1/2 лимон 2 чешниња лук Подготовка: Излупете ја и изрендајте краставицата. Посолете ја

Путер зачинет со билки кој се користи како намаз или јадење

Путер зачинет со билки кој се користи како намаз или јадење

Путер со билки и лук. Состојки: 100 гр путер Малку босилек магданос рузмарин Малку чили лук Подготовка: Оставете путерот да омекне на собна температура. Кога ќе омекне додадете ги сите зачини и ситно сецкан лук. Сите состојки добро измешајте ги, потоа ставете ги во сад и чувајте ги во фрижидер. Послужете со тост леб или подгответе јадење со месо. Пријатно

Неколку неизбежни промени кај жените по 50-тата година

Неколку неизбежни промени кај жените по 50-тата година

Сите луѓе се менуваат со годините, но не сите промени се пријатни… Следат неколку (понекогаш) неизбежни промени кои им се случуваат на жените во педесеттите години од животот. Промени во мозокот кој старее Заедно со телото, старее и мозокот. Промените поврзани со возраста кои се случуваат во некои функции на мозокот, многумина почнуваат да ги забележуваат

Временска прогноза за 8 декември

Временска прогноза за 8 декември

Времето денес: Наутро студено, а преку денот претежно сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец. Денес, Среда 08.12.2021 време прогноза °C влажност 00-06 +2° 73% 06-12 +1° 72% 12-18 +5° 63% 18-24 0° 72% Утре, Четврток 09.12.2021 време прогноза °C влажност 00-06 +6° 93% 06-12 -1° 75% 12-18 +5°

ТЕПИХОТ ЌЕ ИЗГЛЕДА КАКО НОВ: Клучот е во една намирница и ја  ИМАМЕ ВО КУЈНА

ТЕПИХОТ ЌЕ ИЗГЛЕДА КАКО НОВ: Клучот е во една намирница и ја ИМАМЕ ВО КУЈНА

Ако сакате вашите теписи и завеси да изгледаат како нови – користете сол. Имено, направете смеса која најмногу се базира на сол. И по само едно миење, ќе следат неверојатни резултати. Земете крпа и оставете ја во солена вода. Оваа смеса може да отстрани дури и дамки кои детергентите не можат да ги отстранат.

Мистериозна намирница полна со јаглени хидрати: Богата со витамин Ц и растителни влакна, ги топи килограмите како шега!

Мистериозна намирница полна со јаглени хидрати: Богата со витамин Ц и растителни влакна, ги топи килограмите како шега!

За да изгубиме тежина, треба да го намалиме внесот на јаглени хидрати. Тоа е мит што веројатно сте го чуле досега, ако сте биле информирани за диети. Се разбира, тоа често се повторува од многу добра причина. Јаглехидратите се навистина пречка за слабеење. Сепак, ова не важи за секоја храна што ги има во големи количини. Па, која е оваа мистериозна

Мини крофни: За вечера изберете вкусно пециво што ќе се подготви за 10 минути

Мини крофни: За вечера изберете вкусно пециво што ќе се подготви за 10 минути

Овие крофни може да ги направите во солени и слатки верзии. Ако сакате слатко, тогаш извадете сирење фета од рецептот, направете вкусно пециво и премачкајте со намаз по вкус. Состојки: 3 јајца 1 прашок за пециво малку сол 1 чаша јогурт 2 чаши брашно 300 гр фета сирење Подготовка: Изматете ги јајцата, па додадете прашок за пециво, малку сол, јогурт,

Залепете ги овие ДВА прста на стапалата и олеснете си го животот! Ефектот е НЕВЕРОЈАТЕН!

Залепете ги овие ДВА прста на стапалата и олеснете си го животот! Ефектот е НЕВЕРОЈАТЕН!

Загарантирано е дека полесно ќе носете потпетици, а болката во стапалотаќе се намали. Повеќето од нас стојат на нозе многу долго, во чевли, а за жените е уште поспецифично ако тие чевли се со потпетици. Болки во нозете За да ја намалите болката во нозете, треба да притиснете одредени нерви на стапалата. Овие нерви се на два прста, едноставно со помош

Британка го загубила вереничкиот прстен во градината – Го пронашла после 50 години во компир

Британка го загубила вереничкиот прстен во градината – Го пронашла после 50 години во компир

Изгубениот веренички прстен кој 50 години бил сокриен во компири и бил вратен на Британката Пеги Максвен. Мексвен има 86 години, а верува дека го изгубила прстенот во градината додека собирала компири. Еден сосед го пронашол прстенот со детектор, по три дена пребарување во градината. „Ископав околу 90 дупки бидејќи имаше многу закопани конзерви. Пребарав

Временска прогноза за 7 декември

Временска прогноза за 7 декември

Времето денес: Облачно и постудено со врнежи од дожд, а на планините и повисоките места од снег каде ќе се формира нова снежна покривка. Услови за слаб снег ќе има и на некои пониски места во северните и источните делови. Ќе дува засилен северен ветер. Денес, Вторник 07.12.2021 време прогноза °C влажност 00-06 +3° 95% 06-12 +5° 80% 12-18 +5° 64% 18-24